Menu

Vyhledat lety do Sofie

Ukazát filtry

Sofie

Sofie letecky – dovolená v Bulharsku za super cenu

Dovolená v Bulharsku je hitem posledních let také díky nabídce levných letenek. Lákavý je zejména západ krajiny a pobřeží, jež obmývají vody Černého moře. Destinace jako Burgas, Varna nebo Sluneční pobřeží ležící mezi nimi snad není třeba zvlášť představovat. Také západní část Bulharska má ale svůj půvab. Popřemýšlejte, nelákaly by i vás levné letenky do Sofie? Hlavni město Bulharska není jen politickým a hospodářským centrem země, ale oplývá taky znamenitým kulturním bohatstvím. Vydejte se za poznáváním Balkánu a nechte se unášet jeho vůněmi, chutěmi a tisíciletou historií.

Sofie - zajímavosti

Bulharská Sofie se řadí k nejstarším městům Evropy. Podle dobových nálezů bylo místo, kde dnes tato destinace leží, osídleno už před 8 tisíci lety. Město jako takové ovšem založili o „něco“ později, zhruba před 3000 lety, a hlavním městem Bulharska se stalo až po roce 1878, po osvobození od turecké nadvlády.

Tisíciletí plynoucí dějiny se na charakteru města podepsali svým nezaměnitelným způsobem. Snad nejvelkolepější stavbou v Sofii je Chrám svatého Alexandra Nevského. Zdobí ho tradiční pravoslavná architektura s kupolí pokrytou zlatými plátky a interiérem s mnoha malbami, ikonami a mozaikami. K ikonickým stavbám bulharského hlavního města se ale řadí i katedrála sv. Sofie (jeden z vůbec nejstarších pravoslavných chrámů v Sofii), chrám sv. Jiří nebo další sakrální památka, chrám sv. Nikolaje Divotvorce. Pokud budete mít chuť si trochu orazit a dát si pauzu od ruchu velkoměsta, doporučujeme zajít do parku Borisova gradina. Jde o nejstarší park ve městě, nabízející zvláštní kontrast přírody a socialistických soch a památníků. Inu, co se dá dělat, ty také patří do koloritu města. Pokud budete mít štěstí na nejlevnější letenky do Sofie a něco na nich ušetříte, můžete zajít do obchůdků a vyhlášených restaurací na bulváru Vitosha. Pamatujte ale, že bulvár je jednou z hlavních tepen Sofie, kde to přímo pulzuje životem.

Levné lety do Bulharska

Levné lety do Bulharska využívá mnoho turistů, kteří ovšem cílí především na pobřežní oblasti Černého moře. Sofia je sice na opačném konci, ne však co se týče zájmu cestovatelů. Město leží v nadmořské výšce kolem 550 m n.m. proto zde bývá o něco chladněji, než ve většině ostatních bulharských měst. Chladněji, ovšem pořád velmi příjemně, zejména v jarních a letních měsících.

Díky nabídce levných letenek se do Sofie dostanete celoročně. Pokud ale seženete letenky do Sofie za výhodnou cenu, ovšem s odletem v zimních měsících (vůbec ne špatná volba vzhledem ke zdejšímu velkému lyžařskému středisku), připravte se na pořádný mrazák a krátké dny. Tak nebo tak, pokud chcete poznat Balkán a Bulharsko zvlášť, určitě využijte leteckou dopravu a zvlášť přímé lety do Sofie. Z letišť v našich luzích a hájích operuje na pravidelné lince Česko – Sofia pouze bulharský vlajkový letecký dopravce Bulgaria Air, který má pod placem přímé lety Praha – Sofie. Letenky levně lze ovšem získat také pro lety do Sofie z Bratislavy, odkud na přímé lince léta nízkonákladová společnost Wizz Air. Další možnosti nabízí sousední letiště ve Vídni – ano, i letenky z Vídně do Sofie jsou v kurzu a navíc za mimořádně výhodnou cenu. Všechny zmiňované trasy netrvají víc než 90 minut čistého času ve vzduchu. Akciové letenky online, příznivý čas letu a kulturně rozmanité město plné starobylých památek, to jsou jen některé z mnoha pozitiv, kvůli kterým se vyplatí Sofii navštívit.

Letiště v Sofii

Mezinárodní letiště v Sofii je hlavním letištěm Bulharska. Leží přibližně 10 kilometru na východ od centra Sofie. Letiště sice bylo postaveno na konci třicátých let minulého století, prošlo ovšem nezbytnou modernizací, která z něj udělala typické moderní letiště evropského střihu se všemi službami, které k vysokému standardu letišť dnešní doby patří. Pokud využijete nabídky levných letů do Sofie, nemusíte mít strach o to, jak se dostat z letiště do hlavního města Bulharska. Při přepravě lze využít smluvní taxislužby, jejíž žluté automobily před letištěm jistě nepřehlédnete. Do centra Sofie se ale můžete dostat také metrem (zastávku najdete uvnitř terminálu 2) nebo autobusem. Při běžném provozu cesta nezabere víc než 30 minut jízdy.

Nabídka nejlevnějších letenek na internetu

Jasně, je to tu pořád dokola: levné letenky, letenky za akciové ceny, výhodné lety a tak dále. Jo, jenomže jak hledat levné letenky? A kde?

Je dobré vědět, že cenu letenek ovlivňuje mnoho faktorů. V první řadě, levné letenky nemusí být doménou lowcost aerolinií, v nabídce je mývají také velké aerolinie. To ovšem nijak nezužuje potenciální okruh našeho zájmu, spíš naopak. Proto je dobré, když při hledání levných letenek využijete spolehlivý vyhledávač nejlevnějších letenek. Jedním z těch opravdu špičkových je eSky, web, na kterém můžete těžit z nabídek více než 800 leteckých společností. K dispozici jsou nejen akciové letenky do Sofie, ale taky letenky za výhodné ceny prakticky do celého světa.

Stačí zadat několik vstupních údajů a systém sám vyhledá a identifikuje letenky, jež se co nejvíc blíží vašim požadavkům z hlediska času (co možno nejkratší let) a ceny (pokud možno co nejlevnější letenky). S eSky získáváte výhodu i při plánování dlouhých letů s jedním nebo hned několika přestupy. Není třeba sestavovat důmyslný itinerář a nakupovat letenky u různých dopravců tak, aby na sebe navazovali. Díky technologii Virtual Interlining vyřešíte vše za pár okamžiků a s jistotou nejlepší ceny letenek.

Jak na nejlevnější letenky?

Nabídka letenek na eSky se neustále aktualizuje, díky čemu na webu nakupujete ty nejlevnější letenky na internetu, které jsou aktuálně k dispozici. Navíc je zde možnost přikoupení doplňkových služeb – cestovního pojištění, online check-inu, lze si taky zajednat ubytování nebo vypůjčit vůz v cílové destinaci. Prostě kompletní řešení pro všechny cestovatele, kteří chtějí cestovat pohodlně, rychle a za výhodnou cenou.

Pokud nechcete přijít o aktuální nabídky levných letenek, doporučujeme sledovat sekci „Akční letenky“ na webu eSky. Každou minutu si tu můžete procházet výběr nejlevnějších letenek, aktuálně dostupných online. Pravidelně se tu zobrazují nejen nejlevnější lety do Sofie, ale také letenky do Atén, Madridu, Paříže, Londýna a jiných atraktivních destinací po celém světě. Nepropásněte skvělé nabídky akčních letenek a pořiďte si strážného psa v podobě aplikace eSky. Apka je zdarma a díky ní budete mít informace o výhodných letenkách vždy po ruce.

Na závěr přidáme ještě několik dobrých rad a tipů, které při hledání levných letenek můžete využít. Především, pokud to jde, si rezervujte letenky s dostatečným předstihem. Klidně i několik měsíců předem. Na poslední chvíli většinou nic levného neseženete, stejně jako neseženete ty nejlevnější letenky online během vrcholící turistické sezony. Zkuste si proto udělat výlet i v méně tradičních termínech, například z jara nebo na podzim. Tento tip můžete využít zrovna při hledání letenek do Sofie. Nezapomínejte, že výhodu mají ti cestovatelé, kteří jsou časově flexibilní. Nabídky levných letenek se totiž v mnoha případech týkají linek s odletem uprostřed týdne, skoro ráno nebo pozdě v noci – tedy v těch opravdu nejméně populárních termínech. Dokážete se s tím vypořádat? Pak máte velkou šanci, že letenky za akční ceny seženete.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Sofie?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Sofie se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Sofie, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Sofie?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Sofie zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Sofii

Oblíbené aerolinie na trase z do Sofie

Zarezervujte si letenky do Sofie a zaleťte si do bulharské metropole třeba na několikadenní city break! Většinu návštěvníků Bulharska lákají především jeho pláže, ale pokud nepohrdnete ani památkami, kulturou a dobrým jídlem za příjemné ceny, jste v Sofii vítáni! Mezi nejdůležitější památky zde patří katedrála sv. Alexandra Něvského, díky kterému se Bulharsko v roce 1878 stalo nezávislým. Poté se jděte podívat třeba na výměnu stáží k Prezidentskému paláci a na křesťanské a islámské svatostánky, které tu stojí už dlouhá staletí. Zaměřte se také na bulharskou kuchyni, která je fantastickým mixem řecké, turecké a východoevropské kuchyně a dominují jí především ryby a zelenina. Navštivte pohostinné Bulharsko s levnými letenkami do Sofie!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Sofii

Najít ubytování v Sofii