Menu

Vyhledat lety do Bruselu

Ukazát filtry

Brusel

Letenky do Bruselu - Jak se dostat z letiště v Bruselu do centra města

Belgie má moderní a efektivní veřejnou dopravu a může se pochlubit i hustou sítí tras soukromých dopravců. Cesta z letiště v Bruselu do centra tedy není složitá. O něco delší, ale také příjemná, je cesta z letiště v Charleroi do centra Bruselu. Čtěte dál a dozvíte se, jak se dostat z obou letišť do centra Bruselu. Poradíme Vám také, jak na levné letenky do Bruselu.

Z Brussels Airport do centra Bruselu

Brussels Airport je hlavním letištěm města. Nachází se jen 12 km od Bruselu. Jak se z letiště v Bruselu dostat do centra Bruselu?

Vlakem: Cesta vlakem do centra Bruselu trvá 17 minut a vlaky odjíždějí doslova jeden za druhým. Jednosměrná jízdenka stojí 9 euro. Vlakem dojedete pohodlně i do dalších měst - Antverp, Brugg, Gentu a mnoha dalších. Jízdenku si můžete koupit předem online nebo v automatech před stanicí.

Autobusem: STIB Airport Line Vás zaveze do Evropské čtvrti za pouhých třicet minut. Lístek u řidiče stojí 3 eura. Pokud si stáhnete aplikaci De Lijn a koupíte si lístek skrz ní, zaplatíte 1,80 euro.

Z Brussel Charleroi do centra Bruselu

Letiště Charleroi-Brusel jih je od Bruselu vzdáleno 45 km. Létá na něj Ryanair, Wizz Air a Pegasus. Cesta do z letiště Charleroi do centra Bruselu trvá přibližně hodinu.

Autobusem: Shuttle autobusy odjíždějí z letiště do centra Bruselu každých 30 minut. Jízdenku je lepší koupit předem přes internet za cenu mezi 10 a 17 eury (čím dříve koupíte, tím méně zaplatíte). Autobusy jezdí také do Brugg, Gentu a dalších větších měst.

Vlakem: Sedněte na autobus, který Vás doveze na stanici Charleroi-Sud, odkud můžete pokračovat na jakékoli nádraží v Bruselu. Jízdenka platí jak na autobus, tak na vlak. Zaplatíte 11 euro.

Kdy koupit nejlevnější letenky do Bruselu

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Bruselu, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy aerolinek, které je nabízejí, je hned několik. Nejlepší cenu letenek do Bruselu (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na termíny, které se nepokrývají s žádným svátkem. Pokud plánujete letět do Bruselu v období letních prázdnin, během květnových svátků nebo Velikonoc (tak jako tisíce dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se Vám se sem vydat třeba až na samém konci sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? I v těchto ročních období je tu krásně a poměrně teplo, turistů je méně a ceny ubytování jsou také o něco příznivější. A jaro v Bruselu, stejně jako melancholický podzim třeba v romantických Bruggách, rozhodně mají něco do sebe! Lepší ceny také obvykle dostanete na lety v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Okolovíkendové letenky bývají dražší.

Ceny letenek se neustále mění a je velice pravděpodobné, že právě Vy narazíte na levné letenky do Bruselu. Abyste měli informace o letech do Bruselu, akčních nabídkách a cenách letenek do všech destinací, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do Vaší vysněné destinace zaplatit a my Vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající Vašim požadavkům objeví. Server eSky je Vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Bruselu chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Bruselu, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Bruselu

Letenky do Bruselu můžete dostat za slušnou cenu především s low-costovými aerolinkami. Z Prahy, a také z německých a polských letišť, se do Bruselu dostanete klidně za cenu kolem 300 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek z Prahy do Bruselu vyšší, než jste doufali? Zkuste letět z Vídně, Krakova nebo Bratislavy, odkud také létají nízkonákladovky.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Bruselu, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Vídně. Pokud hledáte levné letenky do Bruselu, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Brusel se tu objevuje docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit.

Letecké společnosti létající do Bruselu

Z Prahy do Bruselu létá bez mezipřistání Brussels Airlines, Ryanair, ČSA a Smart Wings. Obvykle zaplatíte asi 1200 korun za zpáteční let lehce po sezóně. Let z Prahy do Bruselu trvá dvě hodiny.

Pokud to nemáte daleko do Vídně, zjistěte, za kolik nabízí letenky do Bruselu společnosti Austrian a Brussels Airlines odtud. Tyto společnosti létají do Bruselu bez mezipřistání a letenky u nich pořídíte často levněji než z Prahy. Pokud jste z Moravy, Vídeň je pravděpodobně pro Vás nejvýhodnější.

Jestli naopak bydlíte na severní Moravě, můžete zkusit Mezinárodní letiště Jana Pawla II v Krakově. Letenky z Krakova do Bruselu nabízí Ryanair, jehož ceny se po sezóně pohybují kolem 1000 korun za zpáteční letenku. Dobrou možností může být i let s Ryanairem z Bratislavy.

Cenově výhodnou nabídku má také Berlín. Například zpáteční let v polovině října s Ryanairem stojí 900 korun. Stačí jen chvilku hledat!

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně Vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si za kávu během letu budete muset připlatit.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Bruselu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Bruselu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Bruselu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Bruselu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Bruselu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Bruselu

Oblíbené aerolinie na trase z do Bruselu

Zarezervujte si letenky do Bruselu a poznejte zemi, která sice nepatří mezi kulinářské velmoci, ale téměř každý si tu pochutná na nepříliš zdravých dobrotách. Vždyť Belgie má jedny z nejlepších čokolád, fantastické pivo a pochází odtud i hranolky. Kromě jídla tu na Vás čeká i spousta zajímavých míst. Zajděte si k symbolu Bruselu, kovovému Atomiu a poté do centra města, které se může pochlubit nádherným náměstím zapsaným na Seznamu světového dědictví UNESCO. Skočte si tu na jedno a pak se vydejte za poznáním světa evropské politiky do Parlamentaria - návštěvnického centra Evropského parlamentu. Zabookujte si levné letenky do Bruselu na eSky.cz a poznejte toto okouzlující město na vlastní oči!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Bruselu

Najít ubytování v Bruselu