Menu

Vyhledat lety do Budapeště

Ukazát filtry

Budapešť

Jak se dostat z letiště v Budapešti do centra města

Budapešť je krásné město, do kterého to máme kousek. A i když se tam dá z České republiky dojet za několik hodin autem, proč neušetřit pár hodin a nezaletět si tam? Ceny letenek z Prahy do Budapešti jsou příznivé! Cestu do Budapešti můžete také spojit s návštěvou Polska nebo Německa a letět ještě levněji. Čtěte dál a dozvíte se, jak na levné letenky do Budapešti a také jak dojet z letiště v Budapešti do centra města.

Jak dojet z letiště v Budapešti do centra

Mezinárodní letiště Ference Liszta je základnou oblíbené nízkonákladovky Wizz Air, ale za slušné ceny sem doletíte i s jeho konkurencí. Vzdálenost letiště od centra Budapešti je 23 km. Jak tedy dojet do centra rychle a levně?

Autobus 200E: Tento autobus zajíždí k poslední stanici modré linky metra - Köbanya-Kispest, odkud už pohodlně dojedete do centra. Za přestupní jízdenku zaplatíte 530 HUF (cca 45 Kč). Můžete si ale rovnou koupit celodenní jízdenku, která vyjde na 1650 HUF (130 Kč).

Autobus 100E: Jedná se o expresní linku přímo do centra města. Autobus Vám zastaví na Kálvin Tér a Deák Ferenc Tér. Jízdenka na tento autobus vyjde na 900 HUF (75 Kč) a nelze ji koupit společně s lístkem na metro. Cesta do centra trvá max. 40 minut.

Autobusy Flibco: Soukromý dopravce nabízí odvoz na zastávky Népligét, Deák Ferenc tér, nádraží Nyugati, Déli a Keleti. Jízdenky začínají na 2000 HUF a koupíte je předem na stránkách dopravce.

Kdy koupit nejlevnější letenky do Budapešti

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do Budapešti se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Budapešti, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy není tak lehké vždy dostat tu nejlepší cenu. Nejlepší cenu letenek do Budapešti (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na termíny, které se nepokrývají s žádným svátkem. Pokud plánujete letět do Maďarska v období letních prázdnin, během květnových svátků, na zářijový nebo říjnový prodloužený víkend nebo na Velikonoce (tak jako tisíce dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se Vám se sem vydat třeba až na samém konci sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? Počasí sice může být trochu chladnější, ale můžete se přece schovat do některých z vyhlášených lázní, nemyslíte? Lepší ceny také obvykle dostanete na lety v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Letenky od pátku do pondělí bývají výrazně dražší.

Ceny letenek se neustále mění a je velice pravděpodobné, že právě Vy narazíte na levné letenky do Budapešti. Abyste měli informace o letech do Budapešti, akčních nabídkách a cenách letenek do všech destinací, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do Vaší vysněné destinace zaplatit a my Vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající Vašim požadavkům objeví. Server eSky je Vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Budapešti chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Budapešti, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Budapešti

Letenky do Budapešti mů žete dostat za slušnou cenu především s low-costovými aerolinkami. Z Prahy, a také z německých a polských letišť, se do Maďarska dostanete klidně za cenu kolem 300 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek z Prahy do Budapešti vyšší, než jste doufali? Zkuste letět z Krakova nebo Berlína, odkud také létají nízkonákladovky, a udělejte si dva výlety v jednom.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Budapešti, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Krakova. Pokud hledáte levné letenky do Budapešti, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Maďarsko se tu objevuje docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek, a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tzn. lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Letecké společnosti létající do Budapešti

Z Prahy do Budapešti létá bez mezipřistání Ryanair a ČSA. Obvykle zaplatíte asi 2000 korun za zpáteční let lehce po sezóně. Let z Prahy do Budapešti trvá 1 hodinu a 20 minut.

Pokud to nemáte daleko do Krakova, zjistěte si, za kolik nabízejí letenky do Budapešti společnosti Wizz Air a LOT odtud. Pro příklad: zatímco zpáteční letenka z Prahy do Budapešti na zářijový víkend stála 2680 Kč, z Krakova v tom samém termínu byla k mání za 1880 Kč. Pokud jste ze severní Moravy, Krakov je pravděpodobně pro Vás nejvýhodnější (zvláště, pokud výlet spojíte s poznáváním tohoto krásného města).

Levné letenky do Budapešti dostanete také z Berlína. Ten je sice trochu z ruky, ale pokud spojíte např. pobyt v Berlíně (mimochodem, už jste byli v Tropical Island?) s výletem do Budapešti, máte recept na dva zajímavé city-breaky za skvělou cenu. Letenky se vyplatí také v případě, že jedete do Maďarska na delší dobu. Hledejte, zkoušejte, kombinujte!

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně Vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si i za kávu nebo vodu během letu budete muset připlatit.

Letenky z Budapešti

Z Budapešti létá levný Wizz Air do několika zajímavých destinací - a za ještě zajímavější ceny! Přímé lety z Budapešti nabízí do kazašské Astany, albásnké Tirany, na Island, Kanárské ostrovy, na Zakynthos a také do Ázerbájdžánu. A to jsou zajímavé destinace, nemyslíte?

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Budapeště?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Budapeště se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Budapeště, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Budapeště?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Budapeště zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Budapešti

Oblíbené aerolinie na trase z do Budapeště

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Budapešti

Najít ubytování v Budapešti