Menu

Vyhledat lety do Dubaje

Ukazát filtry

Dubaj

Zarezervujte si levné letenky do Dubaje

Myslíte, že dovolená v Dubaji je drahou záležitostí? Nemusí to tak být! Ceny letenek z Prahy do Dubaje se dají pořídit za příznivou cenu. Čtěte dál a dozvíte se, co v tomto neobvyklém a exotickém městě navštívit, jak se tam levně dostat a jak dojet z letiště do centra města. Vše, co potřebujete vědět o letech do Dubaje a samozřejmě také letenky tam i zpět najdete na jednom místě - na eSky.cz!

Co navštívit v Dubaji

Exotika a luxus v jednom? Tak na to máme jednoduchý recept! Milujete-li teplo, nákupy, moderní architekturu a chcete-li to všechno zažít v bezpečných kulisách, zarezervujte si levné letenky do Dubaje! S letenkami do Dubaje a svými nejbližšími se můžete vydat poznat místa, kde vznikly nejstarší civilizace a které je dnes domovem těch nejlepších hotelů, restaurací, nákupních center a turistických atrakcí. Navštivte vyhlášená místa jako Burdž Chalífa, obchodní centrum The Dubai Mall, sedmihvězdičkový hotel Burdž Al-Arab nebo naopak tiché pouště, klidné pláže a dokonalá golfová hřiště. Dubaj se mění před očima a Vy u toho musíte být!

Jak se dostat z letiště v Dubaji do centra města

Mezinárodní letiště v Dubaji má velmi rychlé a pohodlné spojení s centrem města. Jak se tedy dostanete z letiště do cílové destinace?

Autobusem: Pokud jedete do centra města, nejpohodlnějším a nejlevnějším způsobem dopravy je nejspíše autobus. Zastávka je umístěna v příletové hale. Z Terminálu 2 se dostanete autobusem 13Bna autobusové nádraží Al Qusais v centru města. Cesta trvá cca 30 minut.

Do centra dojedete také autobusem F04. Autobus C1 z Terminálu 3 vás doveze na autobusové nádraží Al Satwa.

Metrem: Nejrychleji do centra i do jiných částí Dubaje dojedete metrem. Tento dopravní prostředek má v Dubaji dobře rozvinutou síť zastávek a cestování je tak opravdu rychlé a pohodlné. Metro jezdí každý všední den od 06:00 do 23:00, v pátek (který je v SAE svátečním dnem) pak od 13:00 do 00:00.

Jak na levné letenky do Dubaje

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do Dubaje se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Dubaje, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy není tak lehké vždy dostat tu nejlepší cenu. Nejlepší cenu letenek do Dubaje (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a v termínech, které se nepokrývají s žádným svátkem nebo významnou událostí v místě vašeho plánovaného pobytu. Pokud chcete letět do Spojených arabských emirátů v období letních prázdnin, během květnových svátků, na zářijový nebo říjnový prodloužený víkend nebo na Velikonoce (tak jako spousty dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se vám se sem vydat třeba až na samém konci turistické sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? Tuto variantu vám můžeme vřele doporučit. Je tu méně turistů, ceny jsou nižší a počasí... to je tu teplo po celý rok! Lepší ceny také obvykle dostanete na lety v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Nejdražší jsou letenky na pondělí ráno a pátek odpoledne a večer. Doporučujeme se vyhnout cestování v období ramadánu, kdy bývá mnoho restaurací, obchodů a jiných služeb přes den zavřených.

Ceny letenek se neustále mění a je velice pravděpodobné, že právě vy narazíte na levné letenky do Dubaje. Abyste měli informace o letech do Spojených arabských emirátů, akčních nabídkách a cenách letenek do všech možných zajímavých destinací, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do vaší vysněné destinace zaplatit a my vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající vašim požadavkům objeví. Server eSky je vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Bristolu chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Dubaje, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Akční letenky do Dubaje

Letenky do Dubaje můžete dostat za slušnou cenu nejen s low-costovými aerolinkami. Z Prahy, a také z německých a polských letišť, se do Dubaje dostanete klidně za cenu kolem 2000 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na sezónní, ale především posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek z Prahy do Dubaje vyšší, než jste doufali? Zkuste letět z Krakova nebo Vídně, odkud také létají nízkonákladovky, a udělejte si dva výlety v jednom.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Dubaje, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Vídně. Pokud hledáte levné letenky do Dubaje, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Spojené arabské emiráty a jiné země Blízkého východu se tu objevuje docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek, a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tzn. lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Letecké společnosti létající do Dubaje

Z Prahy do Dubaje létají bez mezipřistání letecké společnosti flyDubai, ČSA a Smart Wings. Za letenku obvykle zaplatíte asi 3000 korun za zpáteční let lehce po sezóně. Let z Prahy do Dubaje trvá 6 hodin. Alternativou, která obvykle ušetří pár stokorun (a nabídne možnost dvou výletů v jednom) je letenka od Ukraine International Airlines s přestupem v Kyjevě.

Pokud to nemáte daleko do Krakova, zjistěte si, za kolik nabízejí letenky do Dubaje společnosti flyDubai a Emirates odsud. Pokud jste ze severní Moravy, Krakov pravděpodobně pro vás nejvýhodnější (zvláště, pokud výlet spojíte s poznáváním i tohoto historického města).

Levné letenky do Dubaje dostanete také z německých měst. Berlín se může zdát trochu z ruky, ale pokud spojíte např. pobyt v Berlíně (mimochodem, už jste byli v Tropical Island?) s výletem do Dubaje, máte recept na dva zajímavé city-breaky za skvělou cenu. Hledejte, zkoušejte, kombinujte - a ulovte své letenky do Dubaje!

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si i za kávu nebo vodu během letu budete muset připlatit. Před několika měsíci tato společnost zavedla také extra poplatky za druhé příruční zavazadlo, takže poplatek za zavazadlo vás pravděpodobně nemine ani zde.

Let do Dubaje: připravte se!

Pokud už máte své letenky do Dubaje, stačí se připravit na samotný let. Nejdůležitější je být na letišti včas. Pokud letíte z destinace mimo Evropskou unii nebo z letiště, které je obrovské, vyhraďte si na příjezd, odbavení, bezpečnostní kontrolu (ale také kávu před letem) celé 3 hodiny.

Zadruhé, zabalte si všechno cenné a potřebné do příručního zavazadla. Tedy: vaší letenku, pas nebo občanský průkaz, peníze, elektroniku a nezbytné léky. Do letadla si můžete vzít i jídlo. Nesmíte však mít u sebe tekutiny v nádobách s objemem vyšším než 100 ml. Maximum je 10 lahviček. Zároveň všechny musí být zabaleny v průhledné zapínací taštičce.

Přejeme vám šťastnou cestu a pohodový let do Dubaje!

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Dubaje?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Dubaje se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Dubaje, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Dubaje?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Dubaje zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Dubaji

Oblíbené aerolinie na trase z do Dubaje

Exotika a luxus v jednom? Tak na to máme jednoduchý recept! Milujete-li teplo, nákupy, moderní architekturu a chcete-li to všechno zažít v bezpečných kulisách, zarezervujte si levné letenky do Dubaje! S letenkami do Dubaje a svými nejbližšími se můžete vydat poznat místa, kde vznikly nejstarší civilizace a které je dnes domovem těch nejlepších hotelů, restaurací, nákupních center a turistických atrakcí. Navštivte vyhlášená místa jako Burdž Chalífa, obchodní centrum The Dubai Mall, sedmihvězdičkový hotel Burdž Al-Arab nebo naopak tiché pouště, klidné pláže a dokonalá golfová hřiště. Dubaj se mění před očima a Vy u toho musíte být!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Dubaji

Najít ubytování v Dubaji