Menu

Letenky Dubaj - Vyhledat lety do Dubaje

Ukazát filtry

Dubaj

Zarezervujte si levné letenky do Dubaje

Dubaj je světovým hlavním městem přepychu a moderních technologií a luxus je zde patrný na každém kroku. Město sousedí s pouští a Perským zálivem a za svůj růst vděčí tradici obchodu s perlami. Dnes přitahuje nejen obchodníky, ale i turisty, kteří obvykle vyhledávají levné letenky do Dubaje. Jaká je kromě exotiky největší výhoda letu do Města zlata? Když cestujete jako turista, nemusíte předem vyřizovat vízum do Emirátů a veškeré formality můžete vyřídit na příletovém letišti. Turistické vízum pro občany zemí Evropské unie se razítkuje do pasu a platí šest měsíců od data udělení. Během této doby můžete v SAE strávit až 90 dní.

S nízkonákladovými lety do Dubaje můžete prozkoumat Spojené arabské emiráty, vidět nejmodernější budovy, nejrychlejší auta nebo nejbohatší lidi na světě, aniž byste za cestu utratili celé jmění. Ušetřené peníze tak můžete utratit za požitky na místě, vždyť v Dubaji se nachází slavné obří nákupní centrum – Ibn Battuta Mall. Další specifickou atrakcí je jízda plně automatizovanou linkou metra. Vozy v Dubaji neřídí lidé, ale jsou ovládány na dálku! Červená linka metra je páteří veřejné dopravy a umožňuje pohodlné cestování mezi centrem města a dalšími dubajskými atrakcemi, jako je například ostrov Palm Jumeirah.

Velmi oblíbené je také letecké spojení mezi Českou republikou a Dubají, které nabízejí tradiční letecké společnosti. Ačkoli jsou tyto typy letů do Dubaje rozhodně dražší, ochotně je volí lidé, kterým záleží spíše na pohodlí než na úspoře peněz.

Ze kterých českých měst lze letět do Dubaje?

Do Dubaje létají přímé lety z Prahy. Do hlavního města bohatství můžete letět pravidelnými linkami z letiště Václava Havla. Přímé lety do Dubaje vám umožní přesunout se na Blízký východ za pouhých pět či šest hodin.

Lety do Dubaje s přestupem lze uskutečnit i z jiných letišť. Hlavními odletovými letišti pro lety s přestupem do Dubaje je také letiště v Brně (BRQ), dále pak blízká letiště v Krakově (KRK) a Katovicích (KTW). Nepřímý let do Dubaje, tj. s mezipřistáním na některém z velkých letišť, jako je Varšava, Oslo, Helsinky, Istanbul nebo Praha, trvá od 9 do více než 24 hodin. Možností je celá řada, takže stačí jen zjistit, která nabídka je nejvýhodnější, a pak si ji vybrat a zaplatit. Letenky do Dubaje i Abú Zabí (Abú Dhabí) lze samozřejmě nejpohodlněji rezervovat přes eSky.

Kolik je v Dubaji letišť?

V Dubaji se nacházejí dvě velká mezinárodní letiště, a to Mezinárodní letiště Ál Maktúma (DWC) a Mezinárodní letiště Dubaj (DXB). Slouží cestujícím, kteří do Emirátů přilétají z nejvzdálenějších koutů světa.

Dubajské letiště Ál Maktúma, známé také jako Dubai World Central (DWC), se nachází v Džabal Alí, přibližně 37 kilometrů jihozápadně od centra města. Slouží k letům z České republiky do Dubaje, které nabízejí nízkonákladové letecké společnosti, například Wizz Air z Katovic do Dubaje. V posledních letech se letiště neustále rozšiřuje a v budoucnu se má stát největším letištěm na světě, které bude schopno přijmout až 160 milionů cestujících ročně a odbavit naprostou většinu spojů procházejících Dubají. Do centra města se z letiště Ál Maktúma dostanete mimo jiné taxíkem a městským autobusem, který jezdí mezi letištěm a stanicí metra Ibn Battuta Mall. Autobusová linka F55 dopraví cestující na zastávku metra za méně než 40 minut.

Letiště Dubaj (DXB) neboli Dubai International Airport je největší letiště v Emirátech. Odbavuje mezinárodní dopravu a největší letadla na světě. Nachází se ve čtvrti Al Garhoud asi pět kilometrů severně od centra města. Dubajské letiště přijímá lety více než 100 leteckých společností, které startují až z 240 letišť na šesti kontinentech, a ročně odbaví téměř 90 milionů cestujících. Do centra města se dostanete metrem (zastávky se nacházejí u Terminálu 1 a Terminálu 3) a také městskými autobusy a taxíky.

Nedaleko je také letiště Abú Zabí (AUH). S ním je spojen cestovatelský trik. Podívejte se na lety do Abú Zabí – jsou až o několik tisíc korun levnější než letenky do Dubaje. Z letiště Abú Zabí nasedněte na Abu Dhabi Airport Express, který vás za necelou hodinu a půl dopraví do Dubaje za několik set korun. Autobus jezdí z terminálu sedm dní v týdnu.

Které letecké společnosti létají z České republiky do Dubaje?

Nejlevnější přímé lety na trase Česká republika – Dubaj nabízí nízkonákladová letecká společnost Smartwings. Bez přestupu se do Dubaje dostanete také letadly společnosti ČSA Czech Airlines. Levné lety do Dubaje jsou k dispozici těm, kteří začínají svou cestu na letišti v Katovicích (KTW). Dražší, ale také přímé lety do Dubaje nabízí letecká společnost Emirates, která odlétá z Chopinova letiště ve Varšavě (WAW).

Lety do Dubaje s přestupem na větším letišti nabízejí letecké společnosti jako British Airways, Lufthansa, LOT Polish Airlines, Emirates, KLM, Air France, Turkish Airlines, Flydubai, Czech Airlines a Swiss. Lety do Dubaje neprovozuje oblíbená letecká společnost Ryanair.

Kolik stojí letenka do Dubaje?

Nejlevnější letenku na přímý let z České republiky do Dubaje lze pořídit za něco málo přes 9 tisíc korun tam i zpět na osobu. Přímé spoje nejsou vždy nejlevnější, proto se vyplatí porovnat nabídky různých leteckých společností.

Mnohem dražší jsou letenky do Dubaje prodávané tradičními leteckými společnostmi. Přímá zpáteční letenka z Prahy do Dubaje společnosti Smartwings stojí do zhruba deseti tisíc korun za osobu. O něco levnější, ale stále dražší než nabídka nízkonákladových leteckých společností, jsou lety do Dubaje s přestupem nabízené tradičními dopravci. Přestupní zpáteční letenky stojí přibližně do deseti tisíc Kč za osobu.

Kdy jsou lety do Dubaje nejlevnější?

Ceny letů z České republiky do Dubaje zůstávají stabilní po celý rok. Důvodem je klima tohoto města ležícího u Perského zálivu, které způsobuje, že v Dubaji svítí slunce téměř po celý rok a teplota neklesá pod 20 °C. Díky těmto podmínkám mají turisté z celého světa zájem o letecké spojení do Dubaje po celý rok, nejen sezónně. Nemá tedy smysl podřizovat své plány informacím z doslechu, jako například že zdaleka nejlepším měsícem pro rezervaci letenek do SAE je únor.

O něco levnější než obvykle, ale jen o několik procent, jsou letenky do Emirátů v období od září do listopadu a v dubnu a květnu. V těchto měsících se na dovolenou vydává nejméně lidí. Rozdíl v ceně letenky do Dubaje v těchto měsících je však zanedbatelný.

Nejdražší letenky do Dubaje se však v prodejních systémech leteckých společností objevují na prosincové termíny. V období Vánoc a Nového roku jsou lidé žijící v chladnějším podnebí ochotnější kupovat letenky do teplých destinací, jako je Dubaj. Zvýšený zájem cestujících si uvědomují dopravci, kteří uměle navyšují ceny a zvyšují je až o 20 % ve srovnání s cenou stejného letu v jiných měsících roku. Pokud tedy hledáte levné letenky na prosinec, vyhněte se nabídce letů do teplých destinací, jako jsou SAE.

Jak nepřeplatit letenku do Dubaje?

Pokud si chcete koupit levnou letenku do Dubaje, je nejlepší podívat se na další náklady spojené s letenkou. Ušetřit můžete na volitelném cestovním pojištění a pojištění zavazadel, stejně jako tím, že se vzdáte přednostního odbavení na letišti nebo výběru sedadla v letadle. Pokud letíte do Dubaje pouze na několik dní, doporučujeme vzít si s sebou pouze příruční zavazadlo, tehdy vám odpadnou náklady na odbavené zavazadlo. Nevyhledávejte ani jednosměrné lety. Ve většině případů bude dražší rezervovat si oba lety zvlášť.

Pokud hledáte letenky do Dubaje o víkendu, s nákupem počkejte. Je totiž možné je pořídit o něco levněji, než je standardní, pokud si letenky rezervujete uprostřed týdne, tj. od úterý do čtvrtka ráno nebo pozdě večer. Tehdy letecké společnosti snižují ceny letenek v prodejním systému, protože většina lidí je zaneprázdněna prací, nikoli plánováním dovolené. O víkendu a během týdne v odpoledních hodinách mohou být ceny uměle navyšovány.

Jak najít levné letenky do Dubaje?

Nejlepší způsob, jak získat nejlepší cenu letenky do Dubaje, je použít online srovnávač cen letenek. S vyhledávačem levných letů eSky můžete rychle najít nejlepší nabídku mezi lety všech dopravců, kteří nabízejí spojení z České republiky do Dubaje. Výsledky jsou automaticky seřazeny podle ceny – od nejlevnějšího letu po nejdražší. Lze je však seřadit také například podle počtu přestupů nebo cílového letiště. Získáte tak rychlý přehled o cenách levných letenek do Dubaje. Začněte tedy hledat, porovnejte ceny a najděte lety, které vám nejlépe vyhovují!

Další akce a výhodné ceny letenek do Dubaje získáte také z e-mailových newsletterů leteckých společností a cenových upozornění nastavených například na internetových vyhledávačích levných letenek, jako je eSky. Vyplatí se také nainstalovat si do telefonu naši mobilní aplikaci, ve které si můžete snadno a rychle rezervovat let. Pokud hledáte levné letenky, bude pro vás ideálním místem, kde najdete nejlevnější spojení a ušetříte tak čas i peníze.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Dubaje?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Dubaje se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Dubaje, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Dubaje?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Dubaje zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Dubaji

Oblíbené aerolinie na trase z do Dubaje

Exotika a luxus v jednom? Tak na to máme jednoduchý recept! Milujete-li teplo, nákupy, moderní architekturu a chcete-li to všechno zažít v bezpečných kulisách, zarezervujte si levné letenky do Dubaje! S letenkami do Dubaje a svými nejbližšími se můžete vydat poznat místa, kde vznikly nejstarší civilizace a které je dnes domovem těch nejlepších hotelů, restaurací, nákupních center a turistických atrakcí. Navštivte vyhlášená místa jako Burdž Chalífa, obchodní centrum The Dubai Mall, sedmihvězdičkový hotel Burdž Al-Arab nebo naopak tiché pouště, klidné pláže a dokonalá golfová hřiště. Dubaj se mění před očima a Vy u toho musíte být!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Dubaji

Najít ubytování v Dubaji