Menu

Vyhledat lety do Ženevy

Ženeva

Jak na levné letenky do Ženevy?

Díky stránce eSky máte jedinečnou příležitost získat levné letenky ve směru Ženeva. Zbavte se veškerého stresu z hledání letenek na několika stránkách najednou. Stačí navštívit stránku eSky a máte vyhráno. Začnete tak, že zadáte místo příletu a odletu, třídu a počet cestujících. Vyberte datum, které vám nejvíce vyhovuje, a klikněte na tlačítko pro hledání.

Propracovaný systém rychle vyhledá a propojí lety nízkonákladových leteckých společností. Můžete například přidat přestup a cestou do Ženevy prozkoumat i další zajímavou metropoli. Tímto ale možnosti přizpůsobit let nekončí. Přidejte pojištění nebo asistenční službu pro dítě nebo dospělého nebo si třeba vyberte místo v letadle. Poté vás už jen několik vteřin dělí od levného letu Ženeva. Stačí doplnit osobní údaje a kliknout na tlačítko pro zaplacení.

Pokud sháníte i ubytování, navštivte sekci Let+Hotel. Najdete zde výběr z několika apartmánů a hotelových pokojů. Stačí zadat počet cestujících, destinaci a datum. Pokoje můžete vyhledávat podle ceny či vzdálenosti od místa příletu nebo odletu. Pokoj si můžete zvolit dokonce podle vybavení nebo počtu hvězdiček. Pomůžou vám i četné recenze předchozích uživatelů.

Co je dobré vědět o Ženevě?

Levné lety Ženeva čekají jen na vás. Ženeva vás okouzlí svou neopakovatelnou historií. Je druhým největším městem Švýcarska a patří mezi nejkrásnější metropole. Proslulé Ženevské jezero láká miliony turistů. Vydejte se na vyhlídkovou plavbu! Bude to zážitek, na který nezapomenete do konce života. Mezi vyhledávané atrakce patří i gejzír, jehož pramen vody dosahuje výšku až 140 metrů.

V centru Ženevy se nachází náměstí Place du Bourg-de-Four. Pravidelně se zde konají tradiční trhy a v nedalekém okolí najdete i kostel Saint-Pierre. Dalším proslulým místem je nádherná zahrada Jardin Anglais, neboli Anglická zahrada, která turisty láká překrásnými květinovými hodinami. Patří mezi hlavní symboly Ženevy, takže si návštěvu tohoto parku nemůžete nechat ujít. Za hezkého počasí můžete v Ženevě zahlédnout i nejvyšší horu Alp Mont Blanc.

Zajímavá je i budova radnice. Okouzlí vás svým stylem, v létě se zde pořádají koncerty vážné hudby. Mezi další působivá místa patří i Arsenal. Kdysi se zde nacházely kasárny, dnes je Arsenal sídlem muzea a městského archivu. Ženeva se může pochlubit i domem kapitána Tavelu. Pokud chcete poznat historii Ženevy a Švýcarska, vaše kroky by měly vést právě sem. Symbolem Ženevy jsou i proslulé hodiny a je jim věnováno celé muzeum. Obdivujte staré původní mechanismy a dřívější výrobu.

Nádherné mozaiky a vitrážová okna zas najdete v katedrále sv. Petra. V noci je krásně osvícená. Turisti vyhledávají i slavnou stěnu reformace. Dokonale si odpočinete v botanické zahradě, kde najdete obrovský skleník a knihovnu. Vydejte se na romantickou procházku na ostrov Rousseau. Nachází se zde památník slavného filozofa Jeana-Jacquese Rousseaua. Ve stínu stromů můžete pozorovat výhled na město.

Ženeva je městem filozofů, pro milovníky muzea je zde muzeum Voltaira. Známý filozof zde napsal své nejslavnější eseje. Muzeum je rozděleno na tři zóny. Na prvním patře se nachází knihovna a stálá expozice, na druhém patře zas nejdete různé výstavy. Slušnou sbírku umění lze najít i v prestižním muzeum umění Rath. Kdysi se zde nacházela instituce Červeného kříže. Dnes je budova zařazena do seznamu chráněného kulturního dědictví.

V Ženevě se nachází i sídlo Evropské centrály Organizace spojených národů. Můžete zde obdivovat působivé mramorové budovy Palais des Nations. Na své si přijdou i fanoušci muzeí. Pokud chcete na vlastní oči vidět sbírku zbraní a umění z doby Říma, vaše kroky by měly vést do Geneva Museé d’Art et d’Histoire. Nádhernou sbírku skla zas najdete v Ariana muzeum, ve kterém se nacházejí jedinečné keramické skvosty.

Milovníky nakupování rozhodně potěší nákupní ulice, kde lze najít to nejluxusnější zboží. Mezi vyhledávané ulice patří Rue du Mont Blanc, City Center, Rue des Paquis nebo Staré Město. Najdete zde vše od hudebnin, oblečení až po starožitnosti. Působivé je i obchodní centrum Balexert se svými 110 obchody. Ženeva je navíc proslulá skvělou čokoládou a mléčnými výrobky, které rozhodně potěší vaše chuťové pohárky.

Ve druhém největším městě Švýcarska nejdete více než 1000 restaurací, takže o dobré jídlo rozhodně není nouze. Ochutnejte skvělé hovězí maso nebo čerstvé ryby. Nevynechejte ani ementál nebo proslulé fondue. Jedná se o směs sýrů v kotlíku. Můžete do něj namáčet pečivo, maso nebo zeleninu podle výběru. Nepochybně se jedná o výjimečný kulinární zážitek. K jídlu si dopřejte i skvělé víno nebo cidr. Další specialitou je sýr raclette, který se griluje a podává s bramborami ve slupce, nakládanými okurkami a cibulkami.

Ať už se chystáte na dovolenou s rodinou nebo bez ní, v Ženevě je neustále co objevovat. Okouzlí vás nejen svou atmosférou, ale na své si přijdou i milovníci historie a muzeí. Pokud si chcete odpočinout, ve městě se nachází spousta parků jako stvořených na romantickou procházku. Nezaostává ani výborná švýcarská kuchyně a tradiční pokrmy v malebných restauracích. Můžete se těšit na skvělé víno, sýry či kvalitní čokoládu.

Ženeva právem patří mezi ta nejvyspělejší obchodní centra v Evropě. Město se dynamicky rozvíjí a prosperuje. Okouzlí i milovníky zábavy a nočních večírků, protože je rozhodně z čeho vybírat. Štěstí můžete zkusit například v místním kasinu. Ať už zvolíte jakýkoliv program, v Ženevě se určitě nebudete nudit. Vydejte se na procházku nočními ulicemi a pozorujte nádherně osvětlené budovy. Zajděte si na koncert či obdivujte působivé sbírky umění a zajímavé sochy, které se nacházejí po celém městě.

Výlet do luxusního města ale vůbec nemusí být drahý. Díky vyhledávání levných letenek Ženeva vše hravě zvládnete! Let si můžete přizpůsobit tak, aby splnil veškeré požadavky a potřeby. Navíc ani nemusíte vycházet z domu a vše zařídíte na stránce eSky.

Letiště v Ženevě – základní informace

Letiště Ženeva patří mezi veřejná letiště a nachází se pouhé 4 kilometry od centra města. V roce 2004 odbavilo neuvěřitelných 15 miliónů cestujících. Nabízí lety do desítek destinací po celém světě. Můžete letět například do Severní Ameriky nebo Číny.

Nacházejí se zde moderní terminály pro vnitrostátní i zahraniční lety. Z České republiky se do Ženevy dostanete přímo nebo s přestupem. Přímý let vám zabere 1,5 hodiny. Ve vyhledávacím systému však můžete zvolit i let s přestupem a cestou si můžete prohlédnout například i Frankfurt. Výběr je jen na vás.

Do města se můžete z letiště dostat autobusem a to zcela zdarma. V jednom z automatů stačí vybrat jízdenku na 80 minut. Do centra můžete jet i vlakem, který jezdí každých 20 minut. Krásy Ženevy tak můžete obdivovat už v průběhu 10 minut.

eSky – další výhody levných letenek

Akční letenky Ženeva si vás mohou najít kdekoliv. Stačí se přihlásit k odběru newsletteru. Levné lety se tak objeví přímo ve vaší e-mailové schránce. Nabídku těch nejlevnější letenek můžete hledat i v sekci Akční lety. Ty nejlákavější nabídky budou seřazeny přehledně a vy si z pohodlí domova můžete vybrat tu svou.

Pro uživatele smartphonu je tady naše aplikace. Vyhodnotí a nabídne ty nejlevnější lety. Díky systému Virtual Interlining ušetříte čas i peníze. Vyhledává a propojuje lety jednotlivých leteckých společností za vás. O případném přestupu budete včas informováni. Stačí kliknout na tlačítko detaily letu a všechny informace máte jako na dlani. Let obsahuje i informace o času potřebném k přestupu, takže se nemusíte bát zpoždění. Na co ještě čekáte? Levné letenky Ženeva můžou být vaše během několika minut.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Ženevy?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Ženevy se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Ženevy, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Ženevy?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Ženevy zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Ženevě

Oblíbené aerolinie na trase z do Ženevy

Švýcarsko platí za jednu z nejdražších zemí na světě, a proto je dobrý nápad pořídit levné letenky do Ženevy na eSky.cz, protože co ušetříte na letenkách do Ženevy, příjemněji rozfofrujete na místě! Vydejte se poznat toto nevelké, ale o to kouzelnější město plné historie, které je nyní domovem Organizace spojených národů a jiných důležitých institucí. Přesto tu ale život plyne docela poklidně: místní milují výlety do okolní přírody, vyjížďky na kole a dlouhé odpolední pikniky. Přímo se nabízí také výlet k Ženevskému jezeru, kolem kterého se dají podniknout ty nejkrásnější výlety na kole a kde se zrcadlí zasněžené vrcholky Savojských Alp.

Letový rozvrh: Ženeva

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Ženevě

Najít ubytování v Ženevě