Menu

Vyhledat lety do Larnacy

Ukazát filtry

Larnaca

Letenky na Kypr

Sníte do dovolené na Kypru? Hledáte lety do Larnaky? Chcete poznat jeden z nejkrásnějších ostrovů Středozemí? Pokud jste odpověděli alespoň jednou ano, pak jste tu na správném místě. V tomto článku vám totiž poradíme, co je na Kypru k vidění a především jak a odkud se tam dostat za slušnou cenu. Kypr je nádherný a rozhodně stojí za návštěvu!

Levné letenky do Larnaky jsou branou k báječné dovolené, která vás na Kypru jistojistě čeká. Tento nevelký ostrovní stát, kam většina míří za romantickými plážemi a starobylými památkami, můžete díky jeho příjemnému podnebí navštívit během celého roku. Kypr se totiž pyšní 300 slunečními dny v roce a proto je téměř stoprocentní, že tu budete mít pěkné počasí i mimo sezónu. Útesy, kopce a divoké zátoky Vám poskytnou ty nejkrásnější výhledy, hory přímo lákají na delší túry a moderní Larnaka čeká, až objevíte její skvělé restaurace, kde podávají to nejlepší jídlo, jaké jste kdy jedli. Hlavní město řecké části Kypru se může pochlubit velice příjemnými teplotami po celý rok. V létě to tu paří a procházky po městě se tak mohou stát nemalou výzvou, ale v září a říjnu už jsou slunčení paprsky méně intenzivní a zároveň je tu stále na koupání. Pokud neplánujete koupání, ale jen památky nebo výlety do přírody, nebojte se sem vyrazit ani v zimních měsících.

Larnaka: co vidět

Zarezervujte si své letenky do Larnaky a vydejte se na Kypr třeba ještě letos letos! A co vás čeká v jeho nejznámějším městě? Symbolem města je starobylý pravoslavný kostel svatého Lazara s pozlacenými ikonami, jehož historie sahá až do 9. století. Neméně známou stavbou je turecká pevnost z roku 1625 nebo viadukt Kamares. Z přírodních krás nelze opomenout komplex slaných jezer nacházející se v západní části města. Za návštěvu a chvilku lenošení stojí i městské pláže. Doporučujeme především pláž Mackenzie a Finikoudes. Pro rodiny s dětmi je pak nejvhodnější pláž Kastela s pozvolným vstupem do moře. Ve městě se nachází také několik muzeí a umělecká galerie.

Co navštívit na Kypru

Díky levným letenkám do Larnaky lze poznat nejen toto krásné město a skvostné pláže ostrova, ale mnohem více. Zajeďte si do Pafosu, bývalého hlavního města ostrova, kde můžete navštívit několik archeologických nalezišť. Jedním z nejdůležitějších míst jsou Krolovské hrobky, což je systém podzemních chodeb s antickými sloupy, kde se nad tím, co vybudovali naši předkové před několika tisíci lety doslova tají dech. Až si dosyta užijete historie, vydejte se na výlet do pohoří Troodos. Odpočinete si tu nejen zkoumání památek, ale i od rozpálených pláží. Sem tam narazíte na starý byzantský klášter nebo na babičku v tradičním kroji sbírající olivy. V pohoří Troodos je spousta značených turistických tras - stačí si jen vybrat podle toho, kolik času tu chcete strávit a nakolik si troufnete s vaší fyzičkou. Mezi města, která můžete navštívit, samozřejmě patří i hlavní město Nikósie nebo historický Limassol. Mezi nejkrásnější pláže ostrova se řadí Petra tou Romiou (pláž s výhledem na skály tyčící se z moře), romantická pláž Nissi a pláže v okolí mysu Greco.

Doprava z letiště v Larnace

Z letiště v Larnace jezdí 6 linek autobusů (407, 417, 418, 419, 425 a 429), kterými se můžete dostat do centra města. Autobusy jezdí každý den od 06:00 do 22:45, vždy po 30 minutách. Jednosměrná jízdenka pro dospělého stojí 1.50 €. Autobusem Limassol Airport Express se dostanetete do města Limassol (odjezd každých 60-90 minut). Shuttle busy jezdí také do Nikósie, Paralimni a Ayia Napa.

Na letišti funguje většina známých autopůjčoven (Avis, Sixt, Budget, Europcar). Jejich kanceláře se nacházejí v příletové i odletové hale. Nezapomeňte si své auto zarezervovat včas - nejlépe několik týdnů před vaší dovolenou.

Levné lety z Prahy do Larnaky

Z Prahy do Larnaky létají přímo ČSA, Cyprus Airways a Smartwings. V sezóně se ceny letů pohybují kolem 5000 Kč, mimo sezónu (především v zimě) jsou o něco levnější. Pokud chcete zkusit ušetřit, prozkoumejte spojení do Larnaky od našich sousedů.

Z Krakova létá do Larnaky Wizz Air, u nějž letenky v letních měsících začínají na přibližně na 1000 Kč za jednosměrnou letenku. Za podobnou cenu lze letět i z Vídně. Z Bratislavy do Larnaky létají Cyprus Airways.

Zkuste klidně i lety s přestupem z Prahy. Za komfort se platí, a proto přímé lety jsou obvykle nejdražší. Na Kypr lze od nás letět přes Kyjev (s UIA), Varšavu (s LOTem), Aegean (přes Atény) - možností a společností je spousta.

Jak na levné letenky do Larnaky

Kypr je především dovolenková destinace, takže začít lovit letenky na sezónu (od června do září) je třeba začít včas. Statistiky ukazují, že letenky na lety v letní sezóně je nejlepší kupovat 1,5 měsíce předem. V tu dobu by ceny měly být nejnižší. My však doporučujeme začít o něco dřív a mít o cenách přehled.

Zaregistrujte se na eSky.cz, sledujte nás na sociálních sítích a projděte si naše aktuální nabídky v záložkách „Let+Hotel“ a „Akční letenky". V prvně zmíněné záložce najdete balíčky letů a ubytování za bezkonkurenční ceny. Na letenku zakoupenou v kombinaci s ubytováním nabízíme slevu až 30 %. Díky našemu přístupu do databazí stovek leteckých společností a více než milionu ubytovacích zařízení na celém světě víme o všech aktuálních cenách, akcích a veškerých informacích o letech.

V sekci „Akční letenky" se dozvíte, kam to zrovna letí za fajn peníze. Bývají tu letní i zimní dovolenkové destinace, ideální místa na city breaky v evropských metropolích, zlevněné charterové lety a mnoho dalších. Letenky do Larnaky se tu objevují docela často, tak ať vám neutečou. Zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru a všechny akce doletí přímo do vaší schránky.

Jak se připravit na let do Larnaky

Pokud už máte své levné letenky do Larnaky, nepodceňte přípravu na cestu. Jedině tak všechno proběhne bez stresu a komplikací. Pozornost věnujte především balení příručního zavazadla a odbavení. Jistě víte, že v příručním zavazadle lze převážet jen omezené množství tekutin, a tedy i kosmetiky. Mezi kosmetické přípravky, které se počítají mezi tekutiny, patří vše od olejíčků přes zubní pasty až po parfémy a roztoky na kontaktní čočky. Kosmetické přípravky musí být v balení o maximálním objemu 100 ml. Takových lahviček, krémů či zubních past můžete mít maximálně deset. Zároveň se všechno musí vejít do uzavíratelného plastového sáčku o objemu 1 litr.

Pozornost je třeba věnovat také ostrým předmětům (nůžky, břitvy, nože, pilníky, vidličky), které také nejsou povoleny na palubě letadla. Pokud vezete některé z těchto předmětů, zabalte je do zavazadla k odbavení.

Před cestou nezapomeňte na odbavení. Letecké společnosti dnes umožňují odbavení online, a to obvykle max. 72 hodin a min. 45 minut před odletem. U některých aerolinek (spíše těch větších a tradičních, ne nízkonákladovek) se stačí odbavit až u odbavovacího kiosku na letišti. Pokud letíte pouze s příručním zavazadlem, odbavení online vám ušetří čas letišti. Společnosti zasílají e-mail s připomenutím, že odbavení online je otevřené. Palubní vstupenku si musíte buď vytisknout, nebo ji mít připravenou v aplikaci společnosti. U nízkonákladaových leteckých společností je odbavení online přímo nutností, protože za odbavení a vytisknutí palubní vstupenky na letišti se platí. Přejeme vám klidný let do Larnaky!

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Larnacy?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Larnacy se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Larnacy, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Larnacy?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Larnacy zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Larnace

Oblíbené aerolinie na trase z do Larnacy

Levné letenky do Larnaky jsou branou k báječné dovolené, která Vás na Kypru jistojistě čeká. Tento nevelký ostrovní stát, kam většina míří za romantickými plážemi a starobylými památkami, můžete díky jeho příjemnému podnebí navštívit během celého roku. Kypr se totiž pyšní 300 slunečními dny v roce a proto je téměř stoprocentní, že tu budete mít pěkné počasí i mimo sezónu. Útesy, kopce a divoké zátoky Vám poskytnou ty nejkrásnější výhledy, hory přímo lákají na delší túry a moderní Larnaka čeká, až objevíte její skvělé restaurace, kde podávají to nejlepší jídlo, jaké jste kdy jedli! Zarezervujte si své letenky do Larnaky a vydejte se na Kypr třeba ještě letos letos!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Larnace

Najít ubytování v Larnace