Menu

Vyhledat lety do Splitu

Ukazát filtry

Split

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: chorvatština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Kuna (HRK)

 • Diokleciánův palác

  Obrovská stavba, vlastně komplex staveb, byla založena na přelomu 2. a 3. století a je to jediný do dnešní doby obydlený antický palác. V komplexu, který je složen z… 220(!) budov dnes bydlí kol. 3 tisíc lidí. Samotný palác tvoří téměř polovinu historického centra města Splitu.

 • Věž ve výstavbě

  Katedrálu sv. Dujama, která byla postavena na základech zříceného Diokleciánova mauzolea, věnčí vysoká a osobitá věž. Zvonici stavěli celá čtyři století, ale po necelých sto letech po dokončení stavby – v 18. století, musela být rozebrána, protože se stupňovalo její přechýlení. Naštěstí byla zvonice katedrály v roce 1908 znovu postavena a je z ní krásný pohled na celé město.

 • Pozor! Je to těsno.

  Úzké uličky Splitu jsou legendární! Hustě zastavěné historické centrum města je obklopeno rušnými dopravními tepnami, autobusovými zastávkami, vlakovým nádražím a také přístavem. Proto, pokud se chystáme do hlavního města Dalmácie, musíme počítat s tím, že je zde omezená možnost pohybovat se autem. Historické centrum je nejvhodnější procházet pešky a během procházky si prohlédnout starověké stavby a užít si atmosféru místních kaváren.

Akční letenky do Splitu

Letenky do Splitu se dají pořídit za příznivou cenu jak y Prahy, tak z letišť našich sousedů nebo jako charterové lety. Čtěte dál a dozvíte se, co v krasné Dalmácii navštívit a také jak se tam levně dostat a jak se dostat z letiště do města. Vše, co potřebujete vědět o letech do Splitu a samozřejmě také letenky tam i zpět najdete na jednom místě - na eSky!

Vydejte se do Splitu

Levné letenky do Splitu - cítíme v kostech, že tak začíná jedna perfektní dovolená! Vydejte se i vy do malebné Dalmácie, která každoročně přitahuje tisíce turistů z celého světa svými nádhernými plážemi, krásnou florou i tisíce let starou kulturou. Split je jedním z evropských měst, které se může pochlubit nejvyšším počtem slunečních dní v roce. Proto pěkné počasí je téměř zaručeno. Mezi památky, které si rozhodně nesmíte nechat ujít, patří Diokleciánův palác, který je zapsán na listině světového kulturního dědictví UNESCO. V létě se tu v rámci festivalu Splitské léto konají desítky koncertů a kulturních vystoupení. Split lemují také čisté oblázkovo-písečné pláže a levandulová pole, které podtrhují krásu Dalmácie fialovou barvou.

Jak dojet z letiště ve Splitu do centra

Letiště Split se nachází 25 km od centra Splitu a 6 km od historického Trogiru, který je rovněž oblíbenou destinací. Autobusy jsou skoordinované s lety, takže se nemusíte bát dlouhého čekání. Zvláště v letní sezóně (od konce května do začátku září jezdí doslova každých pár minut).

Z letiště do centra Splitu jezdí autobus společnosti Pleso Prijevoz. Zastávka je přímo před terminálem.

Pokud míříte do Trogiru, nasedněte na autobus č. 37, který vás na místo doveze během 10 minut. Autobus č. 38 obsluhuje městečko Kastel Stari.

Na letišti jsou všechny velké a známé autopůjčovny a také oficiální taxislužba. Split je druhým největším městem země, takže pokud míříte dále (nebo dokonce do jiných zemí balkánského poloostrova), ze Splitu budete mít vždy dobré spojení.

Kdy seženete nejlevnější letenky do Splitu

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do Splitu se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety do Splitu, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy není tak lehké vždy dostat tu nejlepší cenu. Nejlepší cenu letenek do Splitu (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na data, které se nepokrývají s žádným svátkem nebo významnou událostí v místě vašeho plánovaného pobytu. Pokud chcete letět do Chorvatska v období letních prázdnin, během květnových svátků, na zářijový nebo říjnový prodloužený víkend nebo na Velikonoce (tak jako spousty dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se vám se sem vydat třeba až na samém konci turistické sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? Tuto variantu vám můžeme vřele doporučit. Je tu méně turistů, ceny jsou nižší a počasí je tu příjemné bezmála po celý rok. Lepší ceny také obvykle dostanete na lety v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Nejdražší jsou letenky na pondělí ráno a pátek odpoledne a večer.

Ceny letenek se neustále mění a je velice pravděpodobné, že právě vy narazíte na levné letenky do Splitu. Abyste měli informace o letech do Chorvatska, akčních nabídkách a cenách letenek do všech možných zajímavých destinací, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do vaší vysněné destinace zaplatit a my vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající vašim požadavkům objeví. Server eSky je vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Chorvatska chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Splitu, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Akční letenky do Splitu

Letenky do Splitu můžete dostat za slušnou cenu nejen s low-costovými aerolinkami. Z Prahy, a také z německých letišť nebo z Vídně, se do Splitu dostanete klidně za cenu kolem 2000 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na sezónní, ale především posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek z Prahy do Splitu vyšší, než jste doufali? Zkuste letět z Berlína nebo Vídně, odkud létá více nízkonákladovek, a udělejte si dva výlety v jednom.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Splitu, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Vídně. Pokud hledáte levné letenky do Splitu, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Chorvatsko se tu objevuje docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek, a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tzn. lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Nízkonákladové společnosti létající do Splitu

Z Prahy do Splitu létají bez mezipřistání pouze ČSA a Smart Wings. Za letenku obvykle zaplatíte asi 4000 korun za zpáteční let lehce po sezóně. Přímý let trvá 1 hodinu a 35 minut. Někdy vyjde levněji let s Croatia Airlines s přestupem v Záhřebu.

Pokud to nemáte daleko do Vídně či Mnichova, zjistěte si, za kolik nabízejí letenky do Splitu letecké společnosti (Austrian, Croatia Airlines, easyJet) odsud. Pokud jste ze jižní Moravy, Vídeň pravděpodobně pro vás nejvýhodnější (zvláště, pokud výlet spojíte s poznáváním i tohoto města).

Levné letenky do Splitu dostanete také z německých měst. Berlín se může zdát trochu z ruky, ale pokud spojíte např. pobyt v Berlíně (mimochodem, už jste byli v Tropical Island?) s výletem do Splitu, máte recept na zajímavý city break a dovolenou za skvělou cenu. Hledejte, zkoušejte, kombinujte - a ulovte své letenky do Splitu!

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si i za kávu nebo vodu během letu budete muset připlatit. Před několika měsíci tato společnost zavedla také extra poplatky za druhé příruční zavazadlo, takže poplatek za zavazadlo vás pravděpodobně nemine ani zde.

Let do Splitu: jste připraveni?

Nelétáte často, nebo letíte dokonce poprvé? Žádný strach! Pokud už máte své letenky do Splitu, stačí se připravit na samotný let. Nejdůležitější je být na letišti včas. Pokud letíte z destinace mimo Evropskou unii nebo z letiště, které je obrovské, vyhraďte si na příjezd, odbavení, bezpečnostní kontrolu (ale také kávu před letem) celé 3 hodiny. Budete tak mít jistotu, že se nezdržíte ve frontě a v případě komplikací nepřijdete o drahocenný čas.

Zadruhé, zabalte si všechno cenné a potřebné do příručního zavazadla. Tedy: vaší letenku, pas nebo občanský průkaz, peníze, elektroniku a nezbytné léky. Do letadla si můžete vzít i jídlo. Nesmíte však mít u sebe tekutiny v nádobách s objemem vyšším než 100 ml. Maximum je 10 lahviček. Zároveň všechny musí být zabaleny v průhledné zapínací taštičce. Bezpečností kontrolou neprojdete s ostrými předměty, zbraněmi, tekutinami (více než 100 ml), nože, nůžky či holící strojky. Přejeme vám šťastnou cestu a pohodový let do Splitu!

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Splitu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Splitu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Splitu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Splitu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Splitu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Splitu

Oblíbené aerolinie na trase z do Splitu

Levné letenky do Splitu jsou prvním krokem ke skvělé dovolené. Město založené římským císařem Diokleciánem, zapsané díky svým památkám do seznam světového kulturního dědictví UNESCO, je opravdovým pokladem oblíbeného pobřeží Jaderského moře. Navštivte druhé největší město Chorvatska, poznávejte malebná středověká zákoutí a vychutnejte si atmosféru tohoto historického města plnými doušky. Města jako Trogir a Dubrovník, hrad Klis, ostrov Šolta, letovisko Makarska a další skvělá místa jsou ze Splitu lehce dostupná - poznejte je také! Zarezervujte si už nyní letenky do Splitu a naplánujte si příští dovolenou v nádherné Dalmácii provoněné levandulí, skvělým jídlem a výborným vínem.

Letový rozvrh: Split

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Splitu

Najít ubytování v Splitu