Menu

Letenky Amsterdam - Vyhledat lety do Amsterdamu

Amsterdam

Jak se dostat z letiště v Amsterdamu do centra města

Z letiště Amsterdam Schiphol do centra dojedete díky jeho krátké vzdálenosti a efektivní dopravě velice jednoduše. Přestože je to letiště obrovské (je to čtvrté největší letiště Evropy), je velice přehledné a vše zde funguje perfektně. Má jen jeden obrovský terminál, který je rozdělen na tři haly. Celkově sem cestující přiváží asi 500 leteckých společností. Čtěte dál a dozvíte se, jak se z letiště v Amsterdamu dostanete do centra města i do jiných destinací. Prozradíme Vám také jak na levné letenky do Amsterdamu.

Letiště Schiphol je nejdůležitějším letištěm Nizozemska, ale i celého Beneluxu. Věděli jste, že než se vydáte do centra Amsterdamu, můžete tu navštívit třeba pobočku Rijksmuseum nebo si po letu zajít do wellness? A o nekonečných možnostech nakupování se zmiňovat nemusíme.

Z letiště Amsterdam Schiphol do centra Amsterdamu dojedete velmi jednoduše městskou hromadnou dopravou (autobusy i vlakem), autem i se soukromými přepravci.

Autobusem: Z letiště Schiphol do centra Amsterdamu dojedete autobusy 197 a 370. Autobusy během dne vyjíždějí z letiště každých 15 minut. Od 00:30 do 05:00 jezdí linky 97 a 358, které Vás jako denní autobusy zavezou na stanici Leidseplein. Jízdenky na všechny autobusy koupíte u řidiče a zaplatíte za ně 4 eura. Cesta trvá asi 30 minut.

Vlakem: Nejrychleji z letiště Amsterdam Schiphol do centra města dojedete vlakem na Amsterdam Centraal. Nádraží se nachází přímo před terminálem a na centrální nádraží z něj dojedete za 15 minut. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 4,20 euro. Vlak jezdí 24 hodin denně, a proto je nejlepším řešením, pokud přiletíte/budete odlétat v pozdních večerních nebo brzkých ranním hodinách. Jízdenku koupíte v automatech před vchodem na peróny.

Taxi a Uber: Z letiště do centra Amsterdamu můžete samozřejmě dojet i taxíkem nebo Uberem. Příkladová cena jízdy Uberem: z letiště Amsterdam Schiphol na Museum Square 18-20 euro. Pokud tedy jedete ve třech nebo čtyřech, jízda Uberem může být o několik euro levnější, než autobusem nebo vlakem.

Pokud míříte do jiných měst než je Amsterdam, nemusíte se obávat. Nejrychlejší cesta bude pravděpodobně vlakem - buď přímo nebo s přestupem na nádraží Amsterdam Centraal. Příkladové ceny: z letiště Amsterdam Schiphol do Haagu: 8,30 euro a 40 minut; z letiště Amsterdam Schiphol do Rotterdamu: 12,20 euro a 30 minut.

Kdy se dají koupit nejlevnější letenky do Amsterdamu?

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Amsterdamu, jsou pro letecké společnosti lukrativní, aerolinek, které je nabízejí, je hned několik. Nejlepší cenu letenek do Amsterdamu (i do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na termíny, které se nepokrývají s žádným svátkem. Pokud plánujete letět do Nizozemí v období letních prázdnin (tak jako tisíce dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se Vám se sem vydat třeba až na samém konci sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim (kdy mimochodem Amsterdam hraje všemi barvami a je prostě neodolatelný)?

Ceny letenek se neustále mění a není vyloučeno, že právě Vy narazíte na levné letenky do Amsterdamu. Abyste měli informace o letech do Amsterdamu, akčních nabídkách a cenách letenek, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do Vaší vysněné destinace zaplatit a my Vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající Vašim požadavkům objeví. Server eSky je Vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Amsterdamu chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Amsterdamu, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Amsterdamu

Lety do Amsterdamu můžete dostat za slušnou cenu nejen s low-costovými aerolinkami. Z Prahy (nebo jiných okolních letišť) se do Amsterdamu dostanete klidně za cenu kolem 300 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Letíte do Nizozemska a ceny letenek do Amsterdamu jsou dražší, než jste doufali? Zkuste letět do Eindhovenu nebo Dusseldorfu!

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Amsterdamu, se podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Zkuste polské Katovice, Krakov, Bratislavu, Vídeň, Drážďany, nebo Berlín. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Krakova. Pokud hledáte levné letenky do Amsterdamu, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale ten Váš Amsterdamse tu jistě také objeví. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit.

Letecké společnosti létající do Amsterdamu

Z Prahy do Amsterdamu doletíte nejlevněji bez mezipřistání se společností easyJet, u kterého se dají letenky pořídit za 1500 korun za zpáteční let.. Přímé lety do Amsterdamu nabízejí také KLM, Smart Wings a ČSA. Let z Prahy do Amsterdamu trvá 1 hodinu a 30 minut.

Pokud to nemáte daleko do Vídně, zjistěte, za kolik nabízí letenky do Amsterdamu společnosti Austrian, KLM a easyJet. Letenky jsou obvykle levnější než z Prahy.

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně Vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si za kávu během letu budete muset připlatit.

Pokud letíte z jiné destinace než z České republiky nebo okolních zemí, podívejte na také na nabídky letů do Amsterdamu od společností Transavia, Lufthansa, Air France, Etihad Airways, Ryanair, Wizz Air a Iberia.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Amsterdamu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Amsterdamu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Amsterdamu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Amsterdamu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Amsterdamu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Amsterdamu

Oblíbené aerolinie na trase z do Amsterdamu

Za dvě hodiny v ranní špičce se nedostane z jednoho konce Prahy na druhý, ale do Amsterdamu klidně! Díky levným letenkám do Amsterdamu je totiž nizozemská metropole blízko jako nikdy! Pokud milujete design, umění a architekturu, tak je pro Vás letos Amsterdam povinnou položkou na seznamu plánovaných destinací. Navštivte Muzeum Vincenta van Gogha, prohlédněte si Rembrandtova díla v Rijksmuseum, najděte poklad na bleším trhu a zajeďte si na oběd do čtvrti Amsterdam-Noord, která podle Lonely Planet patří k architektonicky nejzajímavějších v Evropě. A večer si v centru města užijte noční život na holandský způsob. Zamluvte si letenky do Amsterdamu za pár kaček a užijte si v Nizozemsku třeba prodloužený víkend!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Amsterdamu

Najít ubytování v Amsterdamu