Menu

Vyhledat lety do Brna

Brno

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: čeština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Koruna česká (CZK)

 • Pro fanoušky MotoGP

  V okolí Brna se nachází závodní dráha Masarykův okruh – toto místo zná každý fanoušek automobilových a motocyklových závodů. Od roku 1965 se zde odehrává v rámci mistrovství světa silničních motocyklů závod Grand Prix České republiky. Kdysi se závod konal na veřejných cestách v předměstí Brna, od roku 1987 k tomu slouží pro tento účel postavená dráha.

 • Pozor na draka!

  Jedna z nejznámějších legend spojených s městem Brnem je ta o draku, který měl v 16. století žít na břehu řeky Svratky a terorizovat místní obyvatelstvo. Lidé se ho zbavili tak, že mu podstrčili falešnou ovci vyplněnou vápnem. Drak ho sežral a tak dlouho po jídle hasil žízeň, až prasknul. Zní to neuvěřitelně? V bráně radnice od počátku 17. století visí dračí trofej, která není ničím jiným než vycpaným krokodýlem!

 • Moravská vína

  V Brně, na rozdíl například od Prahy, na ulicích vede prim víno, a ne pivo. Na každém kroku narazíme na vinárny a specializované obchody s vínem. Proč? Morava a Brno samotné jsou vinařstvím pro celou Českou republiku. Vinařské tradice v tomto regionu se datují už do dob, kdy zde byli Římané! Stojí za to ochutnat především vína z nedalekých regionů, například z Pálavy.

Letenky do Brna - Jak na levné letenky do Brna

Chystáte se do hlavního města Moravy? Zarezervujte si levné letenky do Brna od eSky a vydejte se sem za zážitky, rodinou či prací. V tomto článku se dozvíte, odkud můžete doletět do Brna (a samozřejmě i z Brna), jak se dostanete z letiště do města, jak je to s parkováním na letišti a také jak na koupi levných letenek. Začněme ale tím, co můžete v Brně vidět a zažít...

Co navštívit v Brně

Pokud už máte pořízené letenky do Brna, vyplatí se si výlet trochu naplánovat. V tomto báječném městě je toho spoustu k objevování: od výtečných restaurací přes památky až po přírodní krásy jen pár kilometrů od města. Brno je město, které památkami přímo oplývá - kdo by neznal jeho perlu, modernistickou vilu Tugendhat nebo pohádkový hrad Špilberk? Po prohlídce města se vydejte třeba do známé restaurace Pivovarské Starobrno, kde si pochutnáte na klasické české kuchyni a samozřejmě skvělém pivě. A kde složit hlavu? Co byste řekli na autentický hotel v přímo v komunistickém bunkru? I to je v Brně možné!

Z letiště v Brně do centra

Z letiště Brno-Tuřany se do centra města dostanete opravdu jednoduše. Pokud chcete využít hromadnou dopravu, nasedněte na linku E76, kterou dojedete za cca 20 minut ke hlavnímu nádraží. Od 23:00 do 05:00 ji nahrazuje noční linka N89. Cena jízdenky pro dospělého je 25 Kč. Autobusy odjíždějí ze zastávky přímo před odletovou halou.

Z letiště v Brně se dostanete do města také taxíkem. Stanoviště vozů společnosti CITI TAXI se nachází přímo před odletovou halou. Na letišti funguje také několik autopůjčoven.

Brněnské letiště se nachází 2 km od sjezdu číslo 201 z dálnice D1. Pokud jedete na letiště autem, uklidníme vás: ceny parkování jsou výrazně nižší než na letišti v Praze a jiných evropských metropolích. Nebojte se tady tedy zaparkovat na delší dobu. Ceník parkování a instrukce k rezervaci parkovacího místa najdete na stránkách letiště.

Levné letenky z Brna i do Brna

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do Brna se tedy skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety v letních měsících do České republiky,  jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy není tak lehké vždy dostat tu nejlepší cenu. Nejlepší cenu letenek do Brna (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na data, které se nepokrývají s žádným svátkem nebo významnou událostí v místě vašeho plánovaného pobytu. Pokud chcete letět do Brna v období letních prázdnin, během květnových svátků, na zářijový nebo říjnový prodloužený víkend nebo na Velikonoce (tak jako spousty dalších výletníků), zaplatíte za letenku, stejně tak jako za ubytování, výrazně více než v jiných měsících.

Nevyplatilo by se vám se sem vydat třeba až na samém konci turistické sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim?  Lepší ceny také obvykle dostanete na lety v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Nejdražší jsou letenky na pondělí ráno a pátek odpoledne a večer a v neděli. Sledujte pravidelně stránky i sociální sítě eSky a akční letenky do Brna se jistě brzy objeví!

Nejoblíbenější destinace cestovatelů z letiště v Brně

Letenky do Brna můžete dostat za slušnou cenu především u nízkonákladových společností jako je Ryanair a Fly BMI. Na letiště létá také mnoho charterových letů.

Můžete se sem ale dostat poměrně rychle díky letům z Mnichova a Londýna, které létají pravidelně a celoročně. Mezi pravidelné sezónní destinace patří Tenerife, Palma de Mallorca, Rhodos, Varna, Burgas nebo třeba Lamezia Terme.

Tip: Jsou ceny letenek do Brna vyšší, než jste doufali? Zkuste letět do Krakova, Katovic, Vídně, Vratislavi nebo Prahy.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Brna, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Berlína, zpátky do Bratislavy.  Pokud hledáte levné letenky do Brna, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Česká republika se tu objevuje docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek, a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tzn. lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Společnosti létající do Brna

Z Prahy do Brna v současné době neexistují přímé lety. Můžete sem ale pohodlně doletět z mnoha evropských metropolí a turisticky zajímavých měst. Na letišti v Brně operují následující dopravci: Ryanair, Smart Wings, Fly BMI, Lufthansa, Tailwind, Tunisair, Al Masria a Onur Air.

Levné letenky do Brna dostanete z měst jako je Mnichov, Londýn, Palma de Mallorca, Lamezia Terme, Varna, Burgas, Kos, Podgorica, Heraklion nebo Antalya. Hledejte, zkoušejte, kombinujte a najdete letenky do vaší vysněné destinace!

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si i za kávu nebo vodu během letu budete muset připlatit.

Let do Brna: jak se připravit

Nelétáte často, nebo letíte dokonce poprvé? Žádný strach! Pokud už máte své letenky do Brna, stačí se připravit na samotný let. Nejdůležitější je být na letišti včas. Pokud letíte z destinace mimo Evropskou unii nebo z letiště, které je obrovské, vyhraďte si na příjezd, odbavení, bezpečnostní kontrolu (ale také kávu před letem) celé 3 hodiny. Budete tak mít jistotu, že se nezdržíte ve frontě a v případě komplikací nepřijdete o drahocenný čas.

Zadruhé, zabalte si všechno cenné a potřebné do příručního zavazadla. Tedy: vaší letenku, pas nebo občanský průkaz, peníze, elektroniku a nezbytné léky. Do letadla si můžete vzít i jídlo. Nesmíte však mít u sebe tekutiny v nádobách s objemem vyšším než 100 ml. Maximum je 10 lahviček. Zároveň všechny musí být zabaleny v průhledné zapínací taštičce. Bezpečností kontrolou neprojdete s ostrými předměty, zbraněmi, tekutinami (více než 100 ml), nože, nůžky či holící strojky.

A jste připraveni na let do Brna! Přejeme vám šťastnou cestu a pohodový let!

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Brna?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Brna se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Brna, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Brna?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Brna zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Brně

Oblíbené aerolinie na trase z do Brna

Zarezervujte si levné letenky do Brna a vydejte se (znovu)objevit toto zajímavé město! Nemusíme ho dvakrát představovat… Ale víte, jak to bývá. Často známe vzdálená místa lépe, než ta, která máme za rohem. Tak co kdybyste tentokrát místo city breaku v evropské metropoli věnovali pár dní našemu druhému největšímu městu? A že tu je co objevovat! Vila Tugendhat, hrad Špilberk, katedrála svatého Petra a Pavla, radnice, Náměstí Svobody nebo Zelný trh. A mohli bychom pokračovat. K tomu jen kousek od města se nachází Moravský kras, kde najdete všechnu energii, kterou jste ve městě nechali. Letenky do Brna už na Vás čekají - nenechte je uletět!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Brně

Najít ubytování v Brně