Menu

Vyhledat lety do Brna

Ukazát filtry

Brno

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: čeština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Koruna česká (CZK)

 • Pro fanoušky MotoGP

  V okolí Brna se nachází závodní dráha Masarykův okruh – toto místo zná každý fanoušek automobilových a motocyklových závodů. Od roku 1965 se zde odehrává v rámci mistrovství světa silničních motocyklů závod Grand Prix České republiky. Kdysi se závod konal na veřejných cestách v předměstí Brna, od roku 1987 k tomu slouží pro tento účel postavená dráha.

 • Pozor na draka!

  Jedna z nejznámějších legend spojených s městem Brnem je ta o draku, který měl v 16. století žít na břehu řeky Svratky a terorizovat místní obyvatelstvo. Lidé se ho zbavili tak, že mu podstrčili falešnou ovci vyplněnou vápnem. Drak ho sežral a tak dlouho po jídle hasil žízeň, až prasknul. Zní to neuvěřitelně? V bráně radnice od počátku 17. století visí dračí trofej, která není ničím jiným než vycpaným krokodýlem!

 • Moravská vína

  V Brně, na rozdíl například od Prahy, na ulicích vede prim víno, a ne pivo. Na každém kroku narazíme na vinárny a specializované obchody s vínem. Proč? Morava a Brno samotné jsou vinařstvím pro celou Českou republiku. Vinařské tradice v tomto regionu se datují už do dob, kdy zde byli Římané! Stojí za to ochutnat především vína z nedalekých regionů, například z Pálavy.

Co si nesmíte nechat ujít v Brně?

Druhé největší město České republiky a největší město na Moravě má dlouhou a bohatou historii. Bylo založeno v 11. století, od 17. století je administrativním centrem Moravy. Měšťanské domy obklopující Náměstí Svobody okouzlují přepychem a bohatou výzdobou. Nejstarší z nich – Dům pánů z Lipé je původním renesančním palácem. Během procházky v centru města navštivte také Katedrálu svatého Petra a Pavla a Starou radnici s rozhlednou.
Brno bylo v minulosti proslulé jako nedobytná tvrz, kterou neúspěšně obléhali Švédové v 17. století a pruská armáda ve století 18. Teprve během napoleonských válek pevnost dobyli Francouzi. Pozůstatkem po těchto dobách je tvrz Špilberk, která byla přestavěna v 17. století a v současnosti se zde nachází muzeum. Z těchto míst je také nejkrásnější pohled na město.
Město se zapsalo také zlatými písmeny do učebnic… genetiky! Přesvědčíme se o tom ve farním kostele sv. Tomáše, který patřil augustiniánům. Nachází se zde Mendlovo muzeum. Je věnováno práci průkopníka v této oblasti vědy – Gregorovi Mendlovi, obyvateli Brna a opata, který u kláštera provedl první experimenty a formuloval zákony dědičnosti.
Také milovníci moderní architektury najdou v Brně něco pro sebe – zde stojí jedno z vrcholných děl funkcionalizmu, vila Tugendhat, kterou ve 20. letech minulého století navrhl slavný Ludwig Miese van der Rohe a která nyní figuruje na seznamu světového dědictví UNESCO.

Užitečné informace o letištích v Brně

Oblíbené aerolinie na trase z do Brna

Zarezervujte si levné letenky do Brna a vydejte se (znovu)objevit toto zajímavé město! Nemusíme ho dvakrát představovat… Ale víte, jak to bývá. Často známe vzdálená místa lépe, než ta, která máme za rohem. Tak co kdybyste tentokrát místo city breaku v evropské metropoli věnovali pár dní našemu druhému největšímu městu? A že tu je co objevovat! Vila Tugendhat, hrad Špilberk, katedrála svatého Petra a Pavla, radnice, Náměstí Svobody nebo Zelný trh. A mohli bychom pokračovat. K tomu jen kousek od města se nachází Moravský kras, kde najdete všechnu energii, kterou jste ve městě nechali. Letenky do Brna už na Vás čekají - nenechte je uletět!

Letový rozvrh: Brno

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Brně

Najít ubytování v Brně