Menu

Letenky Praha - Vyhledat lety do Prahy

Praha

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: čeština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Koruna česká (CZK)

 • Tančící dům nad řekou

  V roce 1996 ve městě už tak bohatém na turistické atrakce, přibyla další výjimečná budova. Tehdy byl otevřen Tančící dům postavený podle smělého projektu Vlada Miluniće a slavného Franka Gehryho. Nevšední budova jakoby si nic nedělala z fyzikálních zákonů a tančí u břehu Vltavy. Díky ní se Praha opět dostala na stránky učebnic architektury – tentokrát současné.

 • Největší stadion na světě

  Na levém břehu řeky Vltavy se nachází Velký strahovský stadion, který je podle některých měřítek největším stadionem na světě. Na jeho tribuny se mohlo vejít skoro čtvrt miliónů diváků! V době své největší slávy – před válkou a v době komunizmu, se zde konala masová cvičení. Po roce 1990 stadion postupně ztrácí na významu, přestože se zde konají koncerty slavných kapel jako Pink Floyd nebo U2.

 • Na pivo s prezidenty

  Povinnou zastávkou na procházce po Starém Městě je hospůdka U Zlatého tygra. Do této hospody chodil na točenou plzeň Bohumil Hrabal. V roce 1994 si u piva popovídali i Václav Havel s Billem Clintonem, úřadující prezidenti České republiky a Spojených států.

Letenky do Prahy - Jak dojet z letiště do centra Prahy

Jak se dostanete z pražského Letiště Václava Havla do centra Prahy a do jiných jejích částí? Pražská městská hromadná doprava je jednou z nejlepších na světě. Proto se i z letiště Praha do centra dostanete rychle a levně. Sice nemáme metro ani rychlovlak, ale i tak máme několik možností, jak se dostat z letiště tam, kam potřebujeme.

Autobus: Spojení Letiště Václava Havla s centrem i dalšími částmi města zajišťují autobusy MHD. Zastávky se nacházejí přímo před východem z terminálů a autobusy přijíždějí v několikaminutových intervalech.

Linkou 119 dojedete z letiště k metru. Autobus staví u stanice metra Veleslavín, kde pohodlně přestoupíte na linku A. Cesta trvá cca 15 minut.

Linkou 100 dojedete na Zličín. Autobus staví přímo u stanice metra Zličín (linka B). Cesta trvá cca 18 minut.

Linka 191 jede přes Divokou Šárku, Petřiny a Anděl. Doba jízdy po celé trase je cca 50 minut. Můžete přestoupit na linku A (Petřiny) nebo na linku B (Anděl).

V noci jezdí autobus 910, kterým dojedete na I. P. Pavlova (linka C), Kačerov (linka C) a do Modřan. Jízda po celé trase trvá cca 80 minut. Spoj jezdí pouze od 0:00 do 4:00.

Jízdenky na autobus můžete koupit u přepážky Dopravního podniku v příletové hale nebo v automatech rozmístěných v terminálech a přímo na zastávkách MHD. U řidiče jsou totiž výrazněji dražší a řidič také nemusí mít drobné, aby Vám vrátil.

Ceny jízdenek i jízdní řády zjistíte na stránkách Dopravního podniku Praha.

Autobus + Vlak: Z Letiště Václava Havla na Hlavní nádraží dojedete autobusem Airport Express. Ten Vám zastaví přímo před budovou Hlavního nádraží, odkud se vlakem dostanete tam, kam potřebujete. Autobus staví před terminálem 1 a k Hlavnímu nádraží Vás odveze za 25 minut. Jízdenky můžete koupit předem na stránkách Českých drah nebo přímo v autobuse u řidiče.

Taxi: Pražští taxikáři se svou nepoctivostí „proslavili“ daleko za hranicemi České republiky. Proto by každý cestující měl vědět, zda si sedá do legálního taxíku a mít představu, kolik za cestu do své finální destinace zaplatí. Smluvními firmami Letiště Praha jsou FIX TAXI a Taxi Praha. Jejich vozy čekají před oběma terminály. Zeptejte se předem na orientační cenu a trvejte na tom, aby taxikář jel se zapnutým taxametrem.

Kdy je nejlepší čas koupit letenku?

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termíny. Lety do Prahy jsou oblíbené a nemají nouzi o zákazníky snad v žádné evropské (ani mimoevropské) zemi. Letenky za nízké ceny se Vám nejspíše povede získat na trasách, na kterých si konkuruje několik aerolinek. Nejčastěji se levné letenky do Prahy dají pořídit z zemí jako Polsko (Krakov), Velká Británie (Londýn), Itálie (Milán), Belgie (Brusel), Francie (Bordeaux, Toulouse) nebo Maďarsko (Budapešť). Z mimoevropských destinací se dají levné letenky do Prahy koupit z Izraele (Tel Aviv), Jordánska (Ammán), Gruzie (Kutaisi) a dalších.

Nejlepší cenu letenek do Prahy dostanete mimo sezónu a na termíny, které se nepokrývají s žádným svátkem. Pokud plánujete letět do Prahy v období letních prázdnin (tak jako tisíce dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se Vám se sem vydat třeba až na samém konci sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim?

Ceny letenek se neustále mění a není vyloučeno, že právě Vy narazíte na levné letenky do Prahy. Abyste měli informace o letech do Prahy, akčních nabídkách a cenách letenek, zaregistrujte se k odebírání newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do Vámi vybrané destinace zaplatit a my Vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající Vašim požadavkům objeví. Server eSky je Vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Prahy chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Prahy, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Prahy

Lety do Prahy můžete dostat za slušnou cenu nejen s low-costovými aerolinkami. Levné letenky do Prahy dostanete klidně za cenu kolem 30 euro. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Vždy hledejte lety nejen z Vašeho nejbližšího letiště, ale i těch okolních. Někdy se ceny mohou lišit až o několik tisíc korun a vzdálenost mezi Vaším nejbližším letištěm a tím sousedním může být jen několik kilometrů. Pokud hledáte levné letenky do Prahy, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit.

Letecké společnosti létající do Prahy

Do Prahy na Letiště Václava Havla létá v této chvíli kolem 60 leteckých společností z celého světa. Jedny z nejlevnějších letenek do Prahy tradičně nabízí Ryanair, jehož působení však má v Praze skončit. Levné letenky do Prahy má také Wizz Air, Vueling, Ukraine International Airlines, easyJet a další společnosti.

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně Vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si za kávu během letu budete muset připlatit.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Prahy?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Prahy se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Prahy, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Prahy?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Prahy zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Praze

Oblíbené aerolinie na trase z do Prahy

Komu bychom museli představovat Prahu… Ale víte, jak to bývá. Často známe vzdálená místa lépe, než ta, která máme kousek. Tak co kdybyste tentokrát místo city breaku v evropské metropoli věnovali pár dní matičce Praze? Věřte, že je tu stále co objevovat! Kdy jste byli naposledy na Pražském hradě? A navštívili jste opravdu všechna jeho zákoutí? A co třeba Trojský zámek? No vidíte! Nové restaurace a kavárny také v Praze rostou jako houby po dešti a současnou českou gastronomii obdivují nejen turisté, ale i místní.Zerezervujte si levné letenky do Prahy a znovu se přesvědčte, že naše hlavní město je jedním z nejkrásnějších na světě! Letenky do Prahy najdete na eSky.cz za fantastické ceny!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Praze

Najít ubytování v Praze