Menu

Vyhledat lety do České republiky

Česká republika

 • Praha
 • Brno
 • Ostrava
 • Obecné informace

  Úřední jazyk: čeština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Koruna česká (CZK)

 • Tančící dům nad řekou

  V roce 1996 ve městě už tak bohatém na turistické atrakce, přibyla další výjimečná budova. Tehdy byl otevřen Tančící dům postavený podle smělého projektu Vlada Miluniće a slavného Franka Gehryho. Nevšední budova jakoby si nic nedělala z fyzikálních zákonů a tančí u břehu Vltavy. Díky ní se Praha opět dostala na stránky učebnic architektury – tentokrát současné.

 • Největší stadion na světě

  Na levém břehu řeky Vltavy se nachází Velký strahovský stadion, který je podle některých měřítek největším stadionem na světě. Na jeho tribuny se mohlo vejít skoro čtvrt miliónů diváků! V době své největší slávy – před válkou a v době komunizmu, se zde konala masová cvičení. Po roce 1990 stadion postupně ztrácí na významu, přestože se zde konají koncerty slavných kapel jako Pink Floyd nebo U2.

 • Na pivo s prezidenty

  Povinnou zastávkou na procházce po Starém Městě je hospůdka U Zlatého tygra. Do této hospody chodil na točenou plzeň Bohumil Hrabal. V roce 1994 si u piva popovídali i Václav Havel s Billem Clintonem, úřadující prezidenti České republiky a Spojených států.

Co si nesmíte nechat ujít v Praze?

Město na řece Vltavě je hlavním i největším městem v České republice. Prahu si oblíbili turisté z celého světa. Krásné historické centrum mělo štěstí a přetrvalo v téměř nezměněné podobě až do dnešních dnů, a proto zde mohou návštěvníci stále obdivovat krásu a neopakovatelnou atmosféru, kterou spoluutváří kafkovská zádumčivost, habsburská secese a česká pivní kultura.
Hlavní město České republiky vzhledem ke svým dějinám hrálo také důležitou roli v německé kultuře. Jedna z oblíbených turistických tras je věnována místům, která jsou spojená s životem a dílem Franze Kafky. Praha to ale není jen Kafka, ale především místo, které můžeme neustále znovu a znovu objevovat například Václavské náměstí plné kaváren, hospůdek a stánků s občerstvením, historické centrum se Staroměstským náměstím (je zde galerie, kde si můžeme prohlédnout díla Salvatora Dalího, Andyho Warhola a Alfonse Muchy), Carolinum, tedy nejstarší část Karlovy univerzity.
Během prohlídky v Praze nemůžete vynechat procházku na druhý břeh Vltavy, kde se nacházejí Hradčany. Poté, co přejdete Karlův most, objeví se před vámi nejen Hrad, ale později také monumentální chrám sv. Víta a za vidění stojí také Zlatá ulička, kde na obou stranách jsou malé domečky, ve kterých bydleli královští zlatníci. Milovníci historie by se také měli vydat na Vyšehrad, kde se podle legend nacházelo první sídlo českých panovníků.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do České republiky?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do České republiky se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do České republiky, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do České republiky?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do České republiky zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Oblíbené aerolinie na trase z do České republiky