Menu

Vyhledat lety do Ostravy

Ostrava

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: čeština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Koruna česká (CZK)

 • Mizející hrad

  Slezskoostravský hrad je nyní o 10 metru nižší, než byl před 150 lety! Kdysi se nacházel na malém kopci, dnes je na rovině. Tyto změny jsou výsledkem těžby uhlí a tím způsobených geologických změn, které vedly ke snížení povrchu půdy a zničení hradu. Mnoho let zříceniny strašily místní obyvatele i návštěvníky města. Naštěstí po roce 1990 se podařilo tento objekt zabezpečit a rekonstruovat významnou část hradních zdí.

 • Celodenní večírek

  Sláva ulice v centru města už dávno překročila hranice České republiky. Stodolní ulice je hustě zastavěná měšťanskými domy. Nachází se nedaleko centra města a najdeme zde velké množství hospod, restaurací a hudebních klubů. Během letních dnů jsou na ulici lidé od večera do bílého rána. Mezi lidmi, kteří se sem přicházejí bavit, jsou nejen místní, ale také Poláci, Němci, Rakušané a dokonce i Italové!

 • Město na pohraničí

  Ostrava je městem na hranici kultur – české, slezské a polské. Na pravé straně řeky Ostravice dlouhou dobu bydleli Poláci, kteří používali slezské nářečí. Tyto vlivy, nehledě na to, že většina obyvatel Ostravy je české národnosti, jsou stále přítomné. V Ostravě pracuje také mnoho Poláků, kteří sem přijíždějí, protože hranice není daleko.

Letenky do Ostravy

Lety do Ostravy jsou dostupné z mnoha evropských i mimoevropských destinací, takže kdo chce z tohoto města letět nebo Ostravu navštívit, má opravdu na výběr. Ze známých nízkonákladovek je tu Ryanair, který obsluhuje trasu Ostrava-Londýn. Se Smartwings lze letět do mnoha měst jižní Evropy a společnosti specializující se na charterové lety do dovolenkových destinací vás odtud dopraví třeba do Tuniska, Řecka nebo Egypta.

Co vidět v Ostravě

Pokud jste se rozhodli strávit několik dní v Ostravě, tleskáme vašemu skvělému výběru. Ať už jste tu díky letenkám za skvělou cenu nebo se odtud chystáte do jiné destinace, Ostravu si vychutnáte. Symbolem města je Dolní oblast Vítkovice. Dolní Vítkovice jsou dnes národní kulturní památkou, která zahrnuje průmyslový areál s unikátní industriální architekturou. V areálu jsou organizované prohlídky a také se tu nachází muzeum Svět techniky.

Propojení techniky a přírody vás čeká v Landek parku v Ostravě-Petřkovicích, cca 5 km od centra města. Tento areál se může pochlubit zajímavým hornickým muzeem a přírodní naučnou stezkou. Mezi další místa k vidění v Ostravě patří vyhlášená Stodolní ulice. Na výběr tu máte z přibližně 70 barů a klubů. Každý víkend se tu baví desetitisíce lidí.

V Ostravě si na své přijdou i milovníci turistiky. Projděte si Naučnou stezku Heřmanický rybník (cca 3 km) nebo po žluté Naučnou stezkou Ema. Stezka je dlouhá 7 km a po cestě toho uvidíte opravdu spoustu: Slezskoostravský hrad, Kostel sv. Josefa, Židovský hřbitov či Most Miloše Sýkory. Využijte levných letenek do Ostravy a poznejte tuto zajímavou část naší země!

Letiště Ostrava

Letiště v Ostravě patří k těm menším. Létá se odtud především do Londýna a na jih Evropy. Díky tomu, že je letiště menší a neobsluhuje tolik letů jako například to pražské, je větší pravděpodobnost, že odbavení a proces kontroly před letem bude rychlejší. Přesto se pro jistotu na letiště dostavte minimálně 2 hodiny před plánovaným odletem.

Parkování na letišti

Máte let z Ostravy a nevíte, jak to je na letišti s parkováním? Tady jsou všechny informace: k dispozici jsou parkoviště P1 a P3. Podle stránek letiště je doporučeno „využít 15 minut zdarma na parkovišti P1 pro vyložení zavazadel a následně zaparkovat automobil na parkovišti P3, určeném pro dlouhodobé stání“. Pokud zde chcete parkovat na parkovišti P1 několik dní, ceny začínají na několika stokorunách a např. 10-13denní stání vyjde na 1000 Kč. Na parkovišti P3 stojí den 70 Kč.

Z letiště v Ostravě do centra

Adresa ostravského letiště: 742 51 Mošnov, č. p. 401. A jak se dostat z letiště do centra Ostravy? Linkou 910 333 dojedete do centra Ostravy, do Dolních Vítkovic i na hlavní autobusové nádraží. Zastávka je umístěna před příletovou halou letiště. Lístek koupíte přímo u řidiče. Z letiště se lze pohodlně dostat také do Nového Jičína, Kopřivnice, Příbora, Rožnova pod Radhoštěm či Vsetína.

Vlaková doprava z/na letiště Ostrava-Mošnov je zajišťována příměstskou vlakovou linkou S4 z Bohumína. Stanice se nachází vedle odletové haly. Můžete využít speciální zlevněnou jízdenku se slevou 25 %. Podívejte se na webové stránky letiště nebo Českých drah pro více informací.

Z letiště se lze dostat do cílové destinace také pomocí taxi. Jeďte pouze oficálními taxíky společnosti CCTaxi, které mají stanoviště před příletovou halou. Na letišti funguje také několik autopůjčoven. Najdete tu Avis, Europcar, Budget, Green Motion, Hertz a Rent+.

Jak najít nejlevnější letenky do Ostravy

Jak na levné letenky do Ostravy? Jednoduše! Na eSky najdete akční letenky do Ostravy a stovek míst po celém světě. Pokud chcete ulovit ty nejlevnější, podívejte se do záložky „Akční letenky“. Tam, jak název napovídá, najdete aktuální nabídku nejvýhodnějších letenek do i z mnoha atraktivních destinací. Zadejte místo odletu a podívejte se, kam to za pár kaček letí od vás.

Druhou možností, jak na city break nebo dovolenou za nevelké peníze, je prozkoumání naší databáze v záložce „Let + Hotel“. Zde si můžete během několika kliknutí vyhledat balíčky těch nejlevnějších letenek v kombinaci s ubytováním v cílové destinaci. Jaké jsou výhody rezervace letenky a hotelu přes eSky? Zaprvé, máme přístup k údajům od více než 950 leteckých společností a 1.3 milionu ubytovacích zařízení po celém světě. Zadruhé, při rezervaci můžete ušetřit až 30 % z ceny, kterou byste zaplatili při dvou rezervacích na různých serverech. Zatřetí, všechno zařídíte několika kliknutími na jednom místě. Úspora času je stejně tak důležitá jako úspora peněz, nemyslíte?

Přemýšleli jste někdy o tom, kdy jsou letenky nejlevnější? Cena se skládá z mnoha faktorů, ale tím nejdůležitějším je oblíbenost trasy v daném termínu. Proto nebude překvapením, že levné letenky do Ostravy i jinam je mnohem těžší najít na letní měsíce nebo na dny, které se pokrývají s našimi svátky nebo svátky v destinaci, kam letíme. Zkuste tedy letět před nebo po svátkách a mimo letní prázdniny - šance na ulovení letenek za skvělou cenu se mnohonásobně zvýší.

Svou roli hrají také dny, ve kterých chcete letět. Nejvíce lidí létá na víkend nebo začátkem pracovního týdne. Pokud tedy máte tu možnost, naplánujte si vaši cestu např. od úterý do soboty. Je velmi pravděpodobné, že dostanete lepší cenu než ti, kteří letí od pátku do neděle.

Letecké společnosti létající z/do Ostravy

Z nebo na letiště v Ostravě můžete létat s následujícími leteckými společnostmi: Smartwings a Travel Service létající do oblíbených dovolenkových destinací na především na jihu Evropy; Ryanair; Bulgarian Air Charter; Onun Air; Tunisair; Tailwind; Pegasus Airlines a Fly2sky.

Destinace letecky dostupné z Ostravy

Levné letenky z Ostravy pořídíte do mnoha destinací, a to nejen v Evropě. Letiště je nejrušnější během letní sezóny, kdy odtud létají i desítky charterových letů denně. Lety do nejrozmanitějších destinací můžete pořídit na eSky v záložce „Charterové lety", ve které můžete pořídit dovolenou za skvělou cenu. Velice výhodným způsobem jak na levné lety do Ostravy i z Ostravy je záložka „Let + Hotel“. Náš unikátní vyhledávač v ní totiž umí propojit nejlevnější letenky s ubytováním různých cenových kategoriích v nejrozmanitějších lokalitách. V databázi se nacházejí údaje od téměř tisícovky aerolinek a více než milionu ubytovacích zařízení po celém světě. Kombinací letenky a ubytování také můžete značně ušetřit - až 30 % na pobytu oproti ceně, za kterou byste letenku a ubytování pořídili zvlášť.

Letenky z Ostravy lze pořídit do zemí jako Tunisko (Djerba, Monastir), Řecko (Korfu, Kos, Kréta, Rhodos, Thassos, Zakynthos), Egypt (Hurghada, Marsa Alam), Černá Hora (Podgorica), Kypr (Ercan), Velká Británie (Londýn), Španělsko (Almeria, Murcia, Mallorca), Bulharsko (Burgas, Varna), Chorvatsko (Split), Turecko (Antalya).

Let do Ostravy: připravte se

Na co nezapomenout před cestou? Ať už směřuje váš let do Ostravy nebo kamkoli jinam, je třeba myslet na to, že se před cestou budete muset odbavit. Většina leteckých společností umožňuje odbavení online (72 nebo 48 hodin před odletem). U jiných aerolinek se stačí odbavit na letišti.

Pokud letíte pouze s příručním zavazadlem, odbavení online vám ušetří čas strávený ve frontě na letišti. Aerolinky obvykle zasílají e-mail s informací, že online check-in je už dostupný. U některých, zvláště u nízkonákladových leteckých společností je odbavení online přímo nutností - odbavení a vytisknutí palubního lístku na letišti stojí několik desítek euro navíc.

Příruční zavazadla (jedno větší a jedno malé) jsou povolena u většiny leteckých společností. Některé nízkonákladovky však větší příruční zavazadlo zpoplatnily, takže bez poplatku za zavazadla se dá prakticky letět jen na velmi krátký výlet.

Nezapomeňte na to, že ve vašem příručním zavazadle (ať už placeném zvlášť nebo zahrnutém v ceně) můžete převážet jen omezené množství tekutin a kosmetiky. Povolená jsou balení o maximálním objemu 100 ml. Maximální počet takových lahviček je deset, přičemž se musí vejít do uzavíratelné plastové taštičky. Pozor si dávejte také na ostré předměty (nůžtičky, nože, pilníky, vidličky), které vám také kontrola na letišti nepovolí vnést do letadla. Přejeme vám klidný let do Ostravy!

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Ostravy?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Ostravy se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Ostravy, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Ostravy?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Ostravy zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Ostravě

Oblíbené aerolinie na trase z do Ostravy

Ať už za prací, za rodinou nebo jen tak na výlet, s levnými letenkami se do Ostravy cestuje nejlépe. A co byste si měli naplánovat, pokud chcete poznat kouzlo moravskoslezské metropole? Z v minulosti šedivého průmyslového města se totiž vyloupla docela zajímavá labuť, kterou stojí za to prozkoumat. Prohlédněte si ji z vyhlídkové věže Nové radnice, vyčistěte si hlavu v Komenského sadech, navštivte středověký Slezskoostravský hrad a historické jádro města. Než se setmí a Vaše kroky začnou směřovat ke Stodolní, shlédnětě město ještě jednou z výšky - tentokrát z již ikonické Boltovy věže. Zarezervujte si své letenky do Ostravy a vydejte se do jednoho z nejzajímavějších českých měst!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Ostravě

Najít ubytování v Ostravě