Menu

Vyhledat lety do Dublinu

Dublin

Letenky do Dublinu - Jak se dostat z letiště v Dublinu do centra

Letiště Dublin se nachází pouhých 10 kilometrů na sever od centra Dublinu. Letiště je spojeno s centrem, okrajovými částmi města i jinými irskými městy mnoha městskými i meziměstskými linkami autobusů. Díky krátké vzdálenosti z letiště v Dublinu do centra dojedete za slušné peníze i taxíkem nebo Uberem.

Z letiště Dublin do centra města autobusem

Z letiště v Dublinu do centra města můžete dojet autobusem Airlink Express (linka 757), který Vás doveze na North Wall Quay, na Merrion Square nebo k finančnímu centru (IFCS).

Airlink Express (linka 747) Vás dopraví k hlavnímu autobusovému nádraží (Busáras), vlakovému nádraží (Connolly Rail Station) nebo ke Christ Church Cathedral. Jízdenky na obě linky koupíte online na stránkách společnosti nebo v automatu před oběma terminály, odkud také autobusy vyjíždějí. Za lístky koupené přes internet zaplatíte méně než na místě. Obě linky odjíždějí z letiště každých 15-20 minut.

Společnost AirCoach má zajímavou kombinovanou nabídku: zpáteční jízdenka + jízdenka na oblíbený hop on/off vyhlídkový autobus. Pokud máte tuto atrakci rádi, balíček za 28 euro se Vám pravděpodobně vyplatí.

Pokud jedete do některé z okrajových částí města, podívejte se na stránky letiště Dublin, kde najdete informace o všech společnostech zajišťujících dopravu z letiště v Dublinu do města.

Z letiště Dublin do centra města taxi/Uberem

Příkladová cena za jízdu Uberem: z letiště v Dublinu na O'Connel Street - 31 euro. Taxislužby bývají o něco dražší.

Z letiště v Dublin do Corku

Z letiště dojedete bez přestupu i do Corku. Jízdenky koupíte na stránkách společností AirCoach a GoBé. Ceny začínají na 14 eurech za jednosměrnou jízdenku.

Z letiště v Dublinu do Belfastu

Do Belfastu jezdí přepravci AirCoach a Translink. Jednosměrná jízdenka do Belfastu stojí kolem 12 euro a levněji ji pořídíte online než na letišti.

Kdy koupit nejlevnější letenky do Dublinu

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do Dublinu se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Dublinu, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy aerolinek, které je nabízejí, je hned několik. Nejlepší cenu letenek do Dublinu (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na termíny, které se nepokrývají s žádným svátkem. Pokud plánujete letět do Dublinu v období letních prázdnin, během květnových svátků nebo Velikonoc (tak jako tisíce dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se Vám se sem vydat třeba až na samém konci sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? Lepší ceny také obvykle dostanete na lety v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Letenky od pátku do pondělí bývají výrazně dražší.

Ceny letenek se neustále mění a je velice pravděpodobné, že právě Vy narazíte na levné letenky do Dublinu. Abyste měli informace o letech do Dublinu, akčních nabídkách a cenách letenek do všech destinací, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do Vaší vysněné destinace zaplatit a my Vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající Vašim požadavkům objeví. Server eSky je Vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Dublinu chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Dublinu, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Dublinu

Letenky do Dublinu můžete dostat za slušnou cenu především s low-costovými aerolinkami. Z Prahy, a také z německých a polských letišť, se do Dublinu dostanete klidně za cenu kolem 500 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek z Prahy do Dublinu vyšší, než jste doufali? Zkuste letět z Vídně, Krakova nebo Vratislavi, odkud také létají nízkonákladovky.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Dublinu, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Vídně. Pokud hledáte levné letenky do Dublinu, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Dublin se tu objevuje docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tzn. lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Letecké společnosti létající do Dublinu

Z Prahy do Dublinu létá bez mezipřistání Aer Lingus Ryanair. Obvykle zaplatíte asi 2500 korun za zpáteční let lehce po sezóně. Let z Prahy do Dublinu trvá 2 hodiny a 40 minut.

Pokud to nemáte daleko do Vídně, zjistěte si, za kolik nabízí letenky do Dublinu společnosti Ryanair, Aer Lingus a British Airways odtud. Pro příklad: zatímco letenka z Prahy do Dublinu stála v říjnu 2980 Kč, z Vídně v tom samém termínu byla k mání za 1595 Kč. Pokud jste z Moravy, Vídeň je pravděpodobně pro Vás nejvýhodnější.

Spojte výlet do Irska s poznáváním Berlína! Lety z Berlína do Dublinu nabízí Ryanair, jehož ceny se po sezóně pohybují i kolem 1000 korun za zpáteční letenku. Hledejte, zkoušejte, kombinujte!

Pokud bydlíte na severu Čech nebo Moravy, může se Vám vyplatit letět z Polska. Z Vratislavi i Krakova létá Ryanair za opravdu příznivé ceny.

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně Vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si za kávu během letu budete muset připlatit.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Dublinu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Dublinu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Dublinu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Dublinu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Dublinu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Dublinu

Oblíbené aerolinie na trase z do Dublinu

Vyberte si z široké nabídky levných letenek do Dublinu a poznejte město, které má s naším hlavním městem společného víc, než si myslíte. Tisíciletá historie, výtečné pivo, centra plná tradičních hospůdek a nezdravá, ale zato chutná kuchyně - to je to, díky čemu se Čech v Irsku cítí jako doma a Irovi v Česku také nic nechybí. Letenky do Dublinu jsou nyní dostupné za opravdu nízké ceny, díky čemuž si můžete v hlavním městě Irska dopřát city break se vším všudy. Vydejte se tedy poznat kosmopolitní město plné přátelských lidí, kteří se usmívají nehledě na obvykle zakaboněnou oblohu. Navštivte Dublin Castle, muzeum piva Guinness a krásný O’Connel Bridge a poznejte kulturu tohoto malého, ale velice sympatického národa!

Letový rozvrh: Dublin

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Dublinu

Najít ubytování v Dublinu