Menu

Letenky New York - Vyhledat lety do New Yorku

New York

Letenky do New Yorku - Jak se dostat z letiště v New Yorku do centra

Chystáte se letět do New Yorku? Skvělé! V takovém případě se Vám budou hodit naše tipy, jak se dostat z letiště v New Yorku do centra. Dozvíte se také, jak na levné letenky do New Yorku. New York má několik letišť, ale pokud letíte z Evropy, pravděpodobně přistanete na Mezinárodním letišti J. F. Kennedyho (JFK) nebo na Mezinárodním letišti Newark Liberty (EWR).

Jak se dostat z letiště JFK do centra

Z největšího letiště ve „Velkém jablku“ můžete dojet na Manhattan i do jiných částí města vlakem, autobusem, taxi nebo Uberem.

Vlakem: Nejrychlejším způsobem je vlak AirTrain JFK, který jezdí 24 hodin denně. Za 35 minut Vás doveze na Penn Station. Můžete vystoupit na zastávce Jamaica a přesednout tam na metro, kterým už dojedete kam potřebujete. Jízdenka na vlak stojí 15 dolarů.

Autobusem: New York Airport Express Service Bus vyjíždí z letiště každých 20 až 30 minut. Staví na Manhattanu (Port Authority Bus Terminal a Grand Central Station) a na Penn Station. Jízdenka stojí 15 dolarů. Mezi letištěm a mnoha populárními místy v NY operují i další shuttle busy, např. Super Shuttle Manhattan a MTA New York City Transit. Přesné zastávky a ceny najdete na stránkách společností.

Nejlevnějším způsobem, jak dojet z letiště JFK do centra, jsou linky autobusů Q3, Q10 a B15. Staví před Terminálem 5. Cena jízdenky je 2.75 $. Cesta je ale delší a pravděpodobně budete muset přestoupit na metro.

Taxi a Uber: Pokud pojedete taxíkem nebo Uberem, počítejte s cenou převyšující 60 $. Nikdy nenasedejte do neoficiálních a neoznačených vozů taxi.

Jak se dostat z letiště Newark do centra

Letiště Newark se nachází jen 24 km od Manhattanu a létají na něj vnitrostátní i mezinárodní linky, včetně např. Norwegian, který z Evropy nabízí lety začínající na úžasných 8 000 Kč. Jak se dostat z letiště do města?

Autobusem: New Jersey Transit autobusy Vás dovezou na Penn Station za 1.60 $.

Z letiště vyjíždí také několik shuttle autobusů, které Vás dovezou přímo k hotelu nebo do jeho čtvrti. Zkuste společnosti NYC Airporter nebo Go Airlink NYC. Ceny se pohybují mezi 20 a 30 $.

Vlakem: Na letišti nasednete na vlak AirTrain Newark, kterým dojedete na nádraží Newark Airport Rail Station. Tam zaplatíte 5.50 $ (na nádraží se platí za příjezd) a poté 12.50 $ za cestu navazujícím vlakem na Penn Station.

Taxi a Uber: Pravidlo č. 1 - jeďte pouze označeným a oficiálním vozem (v případě taxi). Taxi a Uber se vyplatí, pokud cestujete ve více lidech. Cena za jízdu na Manhattan totiž začíná na 60 $.

Kdy koupit nejlevnější letenky do New Yorku

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do New Yorku se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do New Yorku, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy aerolinek, které je nabízejí, je hned několik. Nejlepší cenu letenek do New Yorku (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na termíny, které se nepokrývají s žádným svátkem. Pokud plánujete letět do Spojených států v období letních prázdnin, během květnových svátků nebo Velikonoc (tak jako tisíce dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se Vám se sem vydat třeba až na samém konci sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? V New Yorku to žije celý rok a za každého počasí! Však také se mu přezdívá „město, které nikdy nespí"!

Ceny letenek se neustále mění a je velice pravděpodobné, že právě Vy narazíte na levné letenky do New Yorku. Abyste měli informace o letech do New Yorku, akčních nabídkách a cenách letenek do všech destinací, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do Vaší vysněné destinace zaplatit a my Vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající Vašim požadavkům objeví. Server eSky je Vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do New Yorku chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do New Yorku, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do New Yorku

Letenky do New Yorku můžete dostat za slušnou cenu s různými aerolinkami. Z Prahy, a také z německých a polských letišť, se do New Yorku dostanete klidně za cenu kolem 4 000 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek z Prahy do New Yorku vyšší, než jste doufali? Zkuste letět z Vídně, Berlína, Varšavy, Frankfurtu nebo jiných blízkých letišť.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do New Yorku, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Vídně. Pokud hledáte levné letenky do New Yorku, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale New York se tu objevuje docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tzn. lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Letecké společnosti létající do New Yorku

Z Prahy do New Yorku létají bez mezipřistání Delta, Air France, KLM a ČSA. Obvykle zaplatíte asi 18 000 korun za zpáteční let lehce po sezóně. Přímý let z Prahy do New Yorku trvá 9 hodin a 10 minut.

Pokud to nemáte daleko do Vídně, zjistěte si, za kolik nabízejí letenky do New Yorku společnosti United a Austrian odtud. Pro příklad: zatímco letenka z Prahy do New Yorku na dva týdny v září stála 16 800 Kč, z Vídně v tom samém termínu byla k mání za 13 200 Kč. Pokud jste z Moravy, Vídeň je pravděpodobně pro Vás nejvýhodnější.

Spojte výlet do Spojených států se zastávkou v Berlíně! Lety z Berlína do New Yorku nabízejí United, Lufthansa a Brussels Airlines, jejichž ceny se po sezóně pohybují i kolem 10 000 korun za zpáteční letenku. Hledejte, zkoušejte, kombinujte!

Všechny cesty vedou do Frankfurtu: letenky do New Yorku odtud nabízí společnosti Delta, Lufthansa, United Airlines, KLM, Air France a Singapore Airlines. To by bylo, aby se nenašly letenky do New Yorku za výhodné ceny!

Dobré ceny občas nabízí i aerolinky našich severních sousedů. Kolem 10 letů týdně nabízí z Varšavy společnost LOT.

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně Vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si za kávu během letu budete muset připlatit.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do New Yorku?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do New Yorku se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do New Yorku, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do New Yorku?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do New Yorku zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v New Yorku

Více o letišti

Oblíbené aerolinie na trase z do New Yorku

Co byste řekli na levné letenky do New Yorku? A příležitost konečně poznat „Big Apple“? Co jiného než ANO! Toto město už toho zažilo tolik a příběhy jeho obyvatel ze všech možných koutů světa vydaly na tisíce hodin filmů a seriálů a popsaly obrovské množství stran knih a časopisů. To je prostě místo, které musí zažít každý… Zarezervujte si své letenky do New Yorku a přemýšlejte, kam vyrazíte nejdříve. Bude to snad gigantická Socha svobody? Nebo za nákupy a muzikou na Times Square? Nebo se Vám zatočí hlava z výšek Empire State Building a dalších vysokánských staveb? Ať už jsou Vaše plány jakékoli, New York nabízí nekonečné množství zábavy a zážitků opravdu pro každého. Vezměte svou drahou polovičku nebo partu přátel a pojeďte to úžasného New Yorku!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v New Yorku

Najít ubytování v New Yorku