Menu

Vyhledat lety do Stockholmu

Ukazát filtry

Stockholm

Letenky do Stockholmu - Jak se dostat z letiště ve Stockholmu do centra

Město Stockholm má čtyři letiště. Pokud vyrážíte z České republiky nebo okolních letišť, pravděpodobně se dostanete na letiště Stockholm Skavsta (kam létají nízkonákladovky) nebo na Stockholm Arlanda, kde přistávají dražší aerolinky. Letiště Stockholm Skavsta se nachází u městečka Nyköping, cca 100 km od Stockholmu. Praktičtější, a z toho důvodu také dražší, je letiště Stockholm Arlanda, které je od města vzdáleno 45 km. Z něj letá také spousta letů do Asie a Ameriky, a proto ho můžete využít pouze k přestupu na lety do exotiky.

Z letiště Stockholm Arlanda do centra

Vlakem: Nejrychleji Vás z letiště Arlanda do centra Stockholmu dopraví rychlík Arlanda Express. Jízdenky koupíte online nebo v automatu před vstupem na perony. Jednosměrná jízdenka stojí 280 SEK (700 Kč). Pokud je koupíte více než 14 dní před cestou, trošku ušetříte. Jízda na hlavní vlakové nádraží trvá 20 minut.

Pokud se Vám cena za rychlík zdá vysoká, můžete jet městským vlakem. Ten odjíždí z téhož místa a cesta do centra Stockholmu trvá přibližně 40 minut.

Autobusem: Nejlevnějším způsobem, jak se dostat z letiště Skavsta do centra Stockholmu jsou autobusy. Autobusy Flybussarna Vás dovezou do centra za 99 SEK (245 Kč) za jednosměrnou jízdenku. Přes internet jsou o něco levnější než na místě. Můžete jet také Flixbusem, který se vyplatí zejména v případě, že z letiště ve Stockholmu pokračujete dále do Švédska.

Taxi: Ceny taxislužeb nejsou na rozdíl od cen v jiných evropských městech regulované, proto se Vám může stát, že Vás finální cena zaskočí. Pokud chcete jet taxíkem, zeptejte se alespoň na přibližnou cenu předem.

Z letiště Skavsta do centra Stockholmu

Autobusem: Z letiště Skavsta dojedete do centra Stockholmu autobusem firmy Flybussarna. Jednosměrná jízdenka stojí 139 SEK (345 Kč). Při nákupu online ušetříte - na místě lze totiž platit jen kartou a lístky jsou o něco dražší.

Z letiště Skavsta se dojedete bez přestupu i do měst Nyköping, Norrköping a Linköping.

Kdy koupit nejlevnější letenky do Stockholmu

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do Stockholmu se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Stockholmu, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy aerolinek, které je nabízejí, je hned několik. Nejlepší cenu letenek do Stockholmu (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na termíny, které se nepokrývají s žádným svátkem. Pokud plánujete letět do Stockholmu v období letních prázdnin, během květnových svátků nebo Velikonoc (tak jako tisíce dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se Vám se sem vydat třeba až na samém konci sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? Počasí se sice může mračit, ale to tak trochu ke Skandinávii patří, nemyslíte? Lepší ceny také obvykle dostanete na lety v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Letenky od pátku do pondělí bývají výrazně dražší.

Ceny letenek se neustále mění a je velice pravděpodobné, že právě Vy narazíte na levné letenky do Stockholmu. Abyste měli informace o letech do Stockholmu, akčních nabídkách a cenách letenek do všech destinací, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do Vaší vysněné destinace zaplatit a my Vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající Vašim požadavkům objeví. Server eSky je Vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Stockholmu chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Stockholmu, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Stockholmu

Letenky do Stockholmu můžete dostat za slušnou cenu především s low-costovými aerolinkami. Z Prahy, a také z německých a polských letišť, se do Stockholmu dostanete klidně za cenu kolem 250 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek z Prahy do Stockholmu vyšší, než jste doufali? Zkuste letět z Vídně, Krakova nebo Vratislavi, odkud také létají nízkonákladovky.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Stockholmu, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Vídně. Pokud hledáte levné letenky do Stockholmu, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Stockholm se tu objevuje docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tzn. lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Letecké společnosti létající do Stockholmu

Z Prahy do Stockholmu létá bez mezipřistání Norwegian, ČSA, Smart Wings a SAS. Obvykle zaplatíte asi 2500 korun za zpáteční let lehce po sezóně. Let z Prahy do Stockholmu trvá 1 hodinu a 55 minut.

Pokud to nemáte daleko do Vídně, zjistěte si, za kolik nabízejí letenky do Stockholmu společnosti Ryanair a Austrian odtud. Pro příklad: zatímco letenka z Prahy do Stockholmu na zářijový víkend stála 2880 Kč, z Vídně v tom samém termínu byla k mání za 1990 Kč. Pokud jste z Moravy, Vídeň je pravděpodobně pro Vás nejvýhodnější.

Spojte výlet do Švédska s poznáváním Berlína! Lety z Berlína do Stockholmu nabízejí levné easyJet a Norwegian, jejichž ceny se po sezóně pohybují i kolem 1000 korun za zpáteční letenku. Hledejte, zkoušejte, kombinujte!

Pokud bydlíte na severu Čech nebo Moravy, může se Vám vyplatit letět z Polska. Z Krakova létají Norwegian, Ryanair a SAS za opravdu příznivé ceny - v zimních měsících i za 200 Kč za jednosměrný let.

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně Vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si za kávu během letu budete muset připlatit.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Stockholmu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Stockholmu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Stockholmu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Stockholmu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Stockholmu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Stockholmu

Oblíbené aerolinie na trase z do Stockholmu

Vyrazte letos na sever! Letenky do Stockholmu jsou dostupné jak na hlavní letiště Stockholm-Arlanda, tak na Stockholm Skavsta. Druhé ze jmenovaných letišť je menší a nachází se dále od centra, ale za to právě na něj seženete nejvíce levných letenek do Stockholmu. Kouzlo Stockholmu spočívá především v jeho sofistikované eleganci: čisté ulice, perfektně zrekonstruované historické budovy, současný skandinávský design a na každém kroku styloví Švédi. Mezi místa, která rozhodně nesmíte minout, patří majestátní stockholmská radnice, Muzeum válečné lodi Vasa, skanzen představující lidovou kulturu a architekturu, Muzeum Alfréda Nobela a samozřejmě Královský palác.

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Stockholmu

Najít ubytování v Stockholmu