Menu

Vyhledat lety z Boa Vista

Boa Vista

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: portugalština
  Časové pásmo: UTC -4
  Měna: Brazilský real (BRL)

 • Severní polokoule

  Boa Vista, hlavní město státu Roraima, je jediným hlavním městem brazilského státu, které se celé nachází severně od rovníku. Leží 220 km od hranic s Venezuelou.

 • Pouze letadlem

  Boa Vista je spojena pouze se dvěma velkými městy – Lethemem v Guyaně a Santa Elena Uairen ve Venezuele. Do jiných brazilských měst se lze dostat pouze letadlem. 

 • Anaua Park

  Perfektní místo pro odpočinek na čerstvém vzduchu. Jedná se o jeden z největších parků v této části země. Kromě ohromných zelených ploch je zde také jezero, závodní a motokárová dráha.  

Co si nesmíte nechat ujít v Boa Vista?

Jedná se o jedno z nejsevernějších měst Brazílie. Bylo založeno 9. července 1890 pod názvem Boa Vista do Rio Branco. Později byl název města zkrácen. Boa Vista v překladu znamená hezký výhled.
 
Při pohledu do mapy si určitě ihned všimnete nezvyklého urbanistického řešení Boa Vista. Oválné náměstí v centru města poblíž řeky a z něj paprsčitě vedoucí ulice navrhl architekt Darci Aleixo Derenusson. Inspiroval se podobným tvarem ulic v Paříži ale i jiných brazilských městech jako Belo Horizonte a Goiânie. Na hlavním náměstí se nacházejí úřední budovy, palác kultury a katedrála. Stojí zde také památník horníkům, kteří jako první osídlili město.

Z náměstí se vydejte ulicí Av. Jaime Brasil ve směru Rio Branco. Až dojdete k poslední příčné ulici, R. Floriano Peixoto, odbočte vpravo. Za chvíli dojdete na Old Taumanan. Je to malé molo postavené v roce 2005. V řece se nelze koupat, ale na tomto místě si lze zapůjčit lodě a kajaky, na kterých můžete proplouvat okolím. Kolem mola je otevřeno několik hospůdek. Posaďte se na chvíli na zahrádku a vychutnávejte si sílu přírody. 

Pokud teprve plánujete cestu do Boa Vista, vyberte si červen. V Evropě existuje tradice oslav 24. června dne sv. Jana. Portugalci tento obyčej přivezli do Nového světa, ale proč by měla oslava trvat jen jediný den? V Boa Vista se oslavuje celých 15 dní. Během oslav se na ulicích města objeví ohniště a ohňostroje a provozují se lidové tance. Něco, co bylo dříve lidovou tradicí, se v Brazílii změnilo na velkolepý městský festival. 

Máte hlad? Brazilská kuchyně je absolutní směsicí místních kulinářských tradic a kuchyní různých evropských regionů. Po desetiletí se vyvíjela, propojovala přivezené recepty s tím, co bylo dostupné namístě. Tak vznikly například peixe ao molho de batata, neboli ryby v bramborové omáčce nebo bolinho de bacalhau, tedy smažené karbanátky z tresky. Nejchutnější místní speciality si můžete objednat v Recanto de Peixada na adrese Avenida major Williams 1670. 

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Boa Vista?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Boa Vista se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Boa Vista, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Boa Vista?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Boa Vista zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Boa Vista

Oblíbené aerolinie na trase z z Boa Vista

Letový rozvrh: Boa Vista