Menu

Vyhledat lety do Bergenu

Ukazát filtry

Bergen

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: norština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Norská koruna (NOK)

 • Brána k fjordům

  Město Bergen je také nazýváno Branou k fjordům – právě v okolí tohoto města se na pobřeží Norska objevují zátoky a strmé útesy vedoucí až k moři. V okolí můžeme navštívit jeden z největších fjordů na zemi a druhý největší fjord v Norsku – proslulý Hardangerfjord. Okolí je vzhledem k počtu sadů, které záliv obklopují, nejvhodnější navštívit na jaře, kdy jsou všechny stromy a keře obsypané květy.

 • Pro melancholiky

  Máte rádi teplo, slunce a nebe bez mráčku? Cesta do Bergenu pro vás může být šok! V tomto norském městě v roce prší v průměru 275 dnů. Naštěstí samotné město, okolní fjordy a místní kuchyně s vynikajícími rybami a jiným masem vynahradí veškeré nepříjemnosti. A pokud máte rádi melancholickou atmosféru? Tím lépe – toto bude váš ráj na zemi!

 • Bohatství Fisketorget

  Pro ty, co milují dobré jídlo, je to povinný bod programu v Bergenu. Fisketorget je slavný rybný trh, který se koná šest dnů v týdnu na pobřeží zálivu Vågen. V malých stáncích lze koupit například ryby a dary moře, které ulovili bergenští rybáři (a nejen ti). To ale není vše! Majitelé stánků nabízejí své delikatesy k ochutnání, takže můžete vyzkoušet jak chutná třeba maso z losa.

Co si nesmíte nechat ujít v Bergenu?

Druhé největší město v Norsku a norské kulturní centrum je velice zajímavým místem, které se může pochlubit dlouhou historií, krásnými památkami a neuvěřitelnými pohledy na město a okolní krajinu.
Město bylo založeno v 9. století jako rybářská a obchodní osada, v pozdním středověku se dokonce na chvíli stalo hlavním městem Norska, tento statut ale později získalo Oslo. To, že mělo město obchodní charakter, dokládá například to, že až do 16. století zde fungovala obchodní pobočka Hanzy. Dnes se o tom můžeme přesvědčit na procházce po Bryggenu, městském nábřeží zastavěném domy obchodníků, které bylo v roce 1979 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Kromě historického nábřeží rozhodně stojí za návštěvu také rybí trh Fisketorget, kde můžete ochutnat místní speciality a prohlédnout si památky z minulých století.
Panoramu Bergenu utvářejí také kostely – kromě katedrály sv. Olafa nebo románského kostela Mariakirken je zde také typický skandinávský dřevěný sloupový kostel Fantoft stavkirke (rekonstruovaný po žhářském útoku v 90. letech 20. stol.). Pevnost Bergenhus, která střeží vstup do přístavu, byla postavena v roce 1240 a je jedním z nejstarších dochovaných hradů v zemi. Objekt, který doporučujeme navštívit je Gamlehaugen. Byl založen v roce 1900 a jedná se o rezidenční královský palác, který obklopuje anglická zahrada.
Pro krásné pohledy z vyvýšených míst se projeďte Fløibanenem, čili horskou lanovou, která propojuje město a vrcholek hory Fløyen. Zde je nejkrásnější pohled na panorama města Bergen.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Bergenu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Bergenu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Bergenu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Bergenu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Bergenu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Bergenu

Oblíbené aerolinie na trase z do Bergenu

Zarezervujte si letenky do Bergenu a vezměte své blízké na sever! Toto krásné město, které je obklopeno kopci a fjordy je skvělým místem pro pár dní odpočinku a fantastickou základnou pro výlety do přírody. Než se ale vydáte na túru, prohlédněte si pořádně i samotné městečko. To se totiž může pochlubit nádhernou přístavní čtvrtí, jejíž starobylé dřevěné domy jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO, několika kamennými kostely nebo městskou katedrálou. Pokud máte rádi ryby, jste na správném místě - bergenské restaurace jsou jich plné a umějí je připravit na všechny možné způsoby. Objevte tajemné Norsko s levnými letenkami do Bergenu!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Bergenu

Najít ubytování v Bergenu