Menu

Vyhledat lety do Osla

Oslo

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: norština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Norská koruna (NOK)

 • Vigelandův park

  Norský sochař Gustav Vigeland dostal v roce 1907 za úkol navrhnout fontánu v parku  Frognerparken. Malá zakázka rychle přerostla v rozsáhlý projekt, který byl realizován ještě po smrti jejího autora v roce 1943. Park byl dokončen o několik let později a najdeme v něm 121 soch zobrazujících skoro 600 postav – mezi nimi najdeme také autoportrét Gustava Vigelanda. Dnes je park známý jako Vigelandův park.

 • Muzeum jedné lodi

  Jedním ze zajímavých míst v hlavním městě Norska je muzeum škuneru Fram. Proč je pro Nory důležitá právě tato loď? Fram byl postaven na zakázku slavného polárníka Fridtjofa Nansena a během své první výpravy, která trvala tři roky, uvízl v arktickém ledovci. O několik let později ho pro svou výpravu použil Roald Amundsen – během této výpravy byl člověkem poprvé dosažen jižní pól. Tato loď je zkrátka legendární.

 • Výkřik z Osla

  Jeden z nejslavnějších obrazů světa se nachází v Oslu! Jedná se o Výkřik Edvarda Muncha, který je perlou kolekce Národního muzea výtvarného umění, architektury a designu. Velkolepé dílo expresionizmu má ale dost smůlu – již dvakrát bylo odcizeno. Poslední krádež, v roce 2004, probíhala skoro jako ve filmu. Zloději za bílého dne vyhrožovali se zbraněmi zaměstnancům ochranky a odnesli obraz. Obraz se podařilo za dva roky najít.

Jak se dostat z letiště v Oslu do centra

Hlavní město Norska je obsluhováno dvěma letišti. Hlavní, na které létají především národní a dražší aerolinky, se jmenuje Oslo Lufthavn Gardermoen a nachází se cca 50 km od města. Na druhé, Oslo Sandefjord Torp, je vzdáleno 110 km od centra města. Právě na něj létá většina levných aerolinek. Čtěte dál a dozvíte se, jak se dostanete z obou letišť do centra města a také jak pořídit levné letenky do Osla.

Z letiště Oslo Gardermoen do centra Osla

Vlakem: Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat z letiště Gardermoen do centra Osla, je jednoznačně vlak. První možností je vlak NSB, který je v centru za 23 minut. Jízdenku koupíte na stránkách společnosti nebo na místě. Její aktuální cena je 101 NOK (275 Kč). Z letiště vyjíždějí také vlaky společnosti Flytojet, kde za jízdenku zaplatíte 180 NOK. Úspora času je téměř nulová - doporučujeme tedy jízdu levnějším NSB.

Autobusem: Autobus společnosti Flybussen Vás doveze do centra i do dalších částí Osla. Vyplatí se s ním jet, pokud přistáváte v noci, kdy nejezdí vlaky, příp. pokud jedete do některé z okrajových částí města. Lístek stojí 150 NOK.

Z letiště Oslo Sandefjord Torp do centra Osla

Autobusem: Autobusy Torp Expressen navazují na přílety letadel a odvezou Vás k hlavnímu nádraží v Oslu (staví i po cestě). Jízdenka stojí 240 NOK. Doporučujeme si ji koupit předem na stránkách společnosti.

Minibusem: Na/z letiště jezdí také minibusy polských společností, které navazují na přílety letadel Wizz Air z Polska. Pokud letíte z Polska, můžete si zarezervovat místo předem na stránkách aerolinky, případně se domluvit s řidičem na místě. Jízdenka v tuto chvíli stojí 170 NOK.

Vlakem: Z letiště jezdí kyvadlové autobusy na nedaleké vlakové nádraží. Za autobus neplatíte nic, za jízdenku do Osla pak 249 NOK. Cesta trvá dvě hodiny.

Kdy koupit nejlevnější letenky do Osla

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do Osla se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Osla, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy ne vždy jsou k mání levné letenky. Nejlepší cenu letenek do Osla (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na termíny, které se nepokrývají s žádným svátkem. Pokud plánujete letět do Osla v období letních prázdnin, během květnových svátků nebo Velikonoc (tak jako tisíce dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se Vám se sem vydat třeba až na samém konci sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? Počasí se sice může mračit, ale to tak trochu ke Skandinávii patří, nemyslíte? Lepší ceny také obvykle dostanete na lety v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Letenky od pátku do pondělí bývají výrazně dražší.

Ceny letenek se neustále mění a je velice pravděpodobné, že právě Vy narazíte na levné letenky do Osla. Abyste měli informace o letech do Osla, akčních nabídkách a cenách letenek do všech destinací, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do Vaší vysněné destinace zaplatit a my Vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající Vašim požadavkům objeví. Server eSky je Vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Osla chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Osla, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Osla

Letenky do Osla můžete dostat za slušnou cenu především s low-costovými aerolinkami. Z Prahy, a také z německých a polských letišť, se do Osla dostanete klidně za cenu kolem 400 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek z Prahy do Osla vyšší, než jste doufali? Zkuste letět z Vídně, Krakova, Katovic nebo Vratislavi, odkud také létají nízkonákladovky.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Osla, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Vídně. Pokud hledáte levné letenky do Osla, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Oslo se tu objevuje docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tzn. lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Letecké společnosti létající do Osla

Z Prahy do Osla létá bez mezipřistání Norwegian a SAS. Obvykle zaplatíte asi 2600 korun za zpáteční let lehce po sezóně. Let z Prahy do Osla trvá dvě hodiny.

Pokud to nemáte daleko do Vídně, zjistěte si, za kolik nabízí letenky do Osla společnosti Norwegian a Austrian odtud. Pro příklad: zatímco letenka z Prahy do Osla na zářijový víkend stála 2900 Kč, z Vídně v tom samém termínu byla k mání za 1890 Kč. Pokud jste z Moravy, Vídeň je pravděpodobně pro Vás nejvýhodnější.

Spojte letenky do Norska s poznáváním Berlína! Lety z Berlína do Osla nabízí levný easyJet, jehož ceny se po sezóně pohybují i kolem 1000 korun za zpáteční letenku. Hledejte, zkoušejte, kombinujte!

Pokud bydlíte na severu Čech nebo Moravy, může se Vám vyplatit letět z Polska. Z Vratislavi, Katovic i Krakova létají Norwegian, SAS, Wizz Air a Ryanair za opravdu příznivé ceny - mimo sezónu lze pořídit zpáteční letenky i za neuvěřitelných 300 korun.

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně Vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si za kávu během letu budete muset připlatit.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Osla?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Osla se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Osla, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Osla?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Osla zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Oslu

Oblíbené aerolinie na trase z do Osla

Co vás napadne, když se řekne Oslo? Jestli je to město Vikingů, blízkost dechberoucí přírody, ale také vysoké ceny, tak máte pravdu. První dvě věci prozkoumáte na vlastní pěst, s tím třetí vám pomůže eSky.cz, kde najdete levné letenky do Osla! Oslo je plné zajímavých památek, širokých zelených parků a také moderní architektury. Díky letům do Osla se také přiblížíte krásné přírodě, kterou je Norsko proslulé. Hned za městem se naskýtá pohled na obrovký Oslofjord, který je jen malou předzvěstí toho, co tato nádherná země nabízí. Poznejte i vy ničím nedotčenou přírodu třeba v letních měsících, kdy je tu teplo a severské noci jsou opravdu krátké… Zarezervujte si své letenky do Osla už nyní!

Letový rozvrh: Oslo

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Oslu

Najít ubytování v Oslu