Menu

Vyhledat lety do Fara

Ukazát filtry

Faro

Levné letenky do Faro rychle a snadno

Proč chtít levné letenky do města Faro? Důvodů je celá řada. Faro patří mezi neobjevené turistické destinace, takže si tady skvěle odpočinete. Můžete si zvolit například přestup v holandském městě Eindhoven a strávit zde několik dní, nebo můžete zvolit i proslulý Londýn. Výběr je jen na vás. Oživíte si tak vaši dovolenou a navíc poznáte několik zajímavých míst najednou. Cestování nikdy nebylo tak jednoduché. Zpříjemněte si jej co nejvíc. Začněte dobrodružství už při vyhledávání levných letů do Faro.

Ochutnejte tradiční portugalskou kuchyni a navštivte nádherné pláže. Město Faro vás okouzlí svou historií a slunečním počasím. S vyhledávacím systémem na stránce eSky bude vysněná dovolená splněným snem. Vše důležité tak zařídíte z pohodlí domova a na jednom místě. Na co ještě čekáte? Levné letenky do Faro jsou tady pro vás!

Jak na levné letenky do Faro?

Vyhledávání letenek může na první pohled vypadat jako zdlouhavý a náročný úkol. Není však nic snazšího! Při vyhledávání levných letenek do Faro stačí kliknout na jedinou stránku – eSky. Nejmodernější systém rychle vyhledá a propojí lety, ať už chcete letět z jakékoliv země. Získání výhodné letenky za nejnižší cenu je snadné. Stačí zadat počet cestujících, místo příletu a odletu. Nezapomeňte na datum a třídu.

Systém Virtual Interlining byl speciálně navržen tak, aby ušetřil čas i peněženku našich zákazníků. Jen několik vteřin stačí k tomu, abyste měli levné letenky do Faro na dosah ruky. Let můžete přizpůsobit tak, aby se vám letělo co nejlépe. Přidejte pojištění, vyberte sedadlo nebo zařiďte asistenční službu pro dítě nebo dospělého. Už jen krok vás dělí od splněného snu. Doplňte osobní údaje a klikněte pro zaplacení. Pomáháme jak zkušeným, tak i začínajícím cestovatelům. Teď už můžete být klidní a snít s otevřenýma očima. Krásné pláže, historické památky a místní pochoutky už čekají jen na vás.

Letiště ve městě Faro – všeobecné informace

Letiště ve městě Faro patří k vyhledávaným letištím v jižní části Portugalska. Nachází se zde moderní terminál, který nabízí lety do celého světa. Do centra a k hlavní pláži se dostanete pomocí autobusových spojů číslo 14 a 16. Pokud chcete získat levnou letenku Faro, doporučujeme začít hledat předem. Budete tak mít jistotu, že vám žádná lákavá nabídka už neuteče. Letenky tak budou mít tu nejnižší cenu a vy rozhodně ušetříte.

Co je dobré vědět o městě Faro?

Město Faro se nachází v portugalském regionu Algarve. Hlavní město v této oblasti je proslulé slunečním počasím. Díky subtropickému středozemnímu klimatu si zde užijete léta s teplotou 30 stupňů. Na podzim a v zimě teploty sahají do 20 stupňů. Pokud plánujete dovolenou, je lépe se vyhnout výletu v zimních měsících, během kterých tady často prší.

Faro má přibližně 65 000 obyvatel a nachází se na jihu Portugalska. Na pobřeží Atlantického oceánu vás přivítají nádherné pláže. Nachází se zde tenisové kurty a golfová hřiště. Pokud milujete aktivní odpočinek, bude pro vás ta správná volba. Město vás okouzlí památkami z časů arabské a římské vlády.

Centrum města obklopují původní hradby z 9. století. U vstupu do města vás okouzlí klenutá brána se zvonicí z 19. století. Mezi nejstarší památky patří renesanční klášter Convento de Nossa Senhora da Assunção. Turisty láká nejkrásnější křížová chodba v Portugalsku. Dnes zde najdete i muzeum archeologie. Může se pochlubit římskou mozaikou, která je stará 2000 let.

Hlavní ulicí, kde se soustřeďuje veškerý turistický ruch je Rua de Santo António. Můžete zde prozkoumat například etnografické muzeum s tradičními dekoracemi a prvky. Nedaleko se nachází Igreja de Carmo neboli Zlatý kostel. Má zlacený interiér a dvě impozantní věže. Mezi vyhledávané atrakce patří i Kostěná kaple. Jsou zde vystaveny kosti a lebky 1200 mnichů, kteří byli pohřbeni na nedalekém hřbitově.

Město Faro je proslulé svými církevními památkami. Za zmínku stojí katedrála Sé Catedral. Kdysi tady stál kostel a později maurská mešita. Najdete zde spoustu zajímavých prvků, které se kombinují a propojují. Z katedrály se rozprostírá nádherný výhled na město.

Milovníky muzeí potěší místní muzeum Municipal de Faro. Nachází se zde vzácná sbírka římských a středověkých archeologických nálezů. Za návštěvu stojí i moderní námořnické muzeum. Nádherné mozaiky můžete obdivovat jako součást římských ruin Milreu. Znázorňují nádherné mořské motivy.

Centrum města nabízí spoustu restaurací, ve kterých můžete ochutnat speciality portugalské kuchyně. Pochutnáte si zejména na výtečných čerstvých rybách nebo mase. Populární specialitou je vepřové maso na sto způsobů, králičí nebo kuřecí maso. Mezi extravagantnější pokrmy patří křepelky. Populárním dezertem je například Bolo Rei, což je kynutá bábovka s kandovaným ovocem a rozinkami.

Nedaleko města Faro se nachází krásná pláž Praia de Faro. Můžete si zaplavat v křišťálově čisté vodě. Také si můžete vybrat z několika desítek kaváren nebo barů. Vychutnejte si pohled na moře a naplno si užívejte slunečného počasí. Město Faro, podobně jako mnohá portugalská města, žije zejména v noci. Nejdete tady celou spoustu diskoték, kde vás roztančí exotické rytmy.

Pokud se chystáte na delší výlet, doporučujeme prozkoumat celý region Algarve. Západně od města Faro leží město Tavira, ve kterém se nachází neuvěřitelných 37 kostelů. Nedaleko je i ostrov Ilha de Tavira, na který se dostanete lodí a můžete si naplno užít den u moře.

Přímo turistickým rájem je i město Lagos, kde na vás čekají další nádherné pláže a působivá architektura. Nedaleko na místě zvaném Ponta de Piedade se nacházejí nádherné skalní útvary. Můžete se vydat na projížďku do tajuplných malých jeskyní. Místní průvodci vás tam zavezou na malých motorových člunech.

Na východ od Fara se nachází město Albufeira. Najdete zde vyhledávané pláže – Praia de Maria Luisa, Praia de Balaia nebo Praia de Castelo. Toto město navíc nikdy nespí a v místních klubech zažijete spoustu zábavy.

Věděli jste, že se v regionu Algarve nachází maják, kterého svit je viditelný až ze vzdálenosti 80 kilometrů? Nachází se na Mysu svatého Vincence. Nedaleko města Faro leží starobylé město Silves. Nejznámější památkou je hrad z červeného pískovce. Z tohoto impozantního místa si užijete nádherný výhled na celé město.

Nejlevnější letenky s vyhledávačem letenek

Levné letenky do Faro je velice snadné získat. Můžete je koupit přímo na internetové stránce eSky. Své lety zde nabízí desítky nízkonákladových leteckých společností. Ve vyhledávacím procesu si z nabízených možností můžete dokonce vybrat.

Možnosti vyhledávání zde ani zdaleka nekončí. Na naší stránce nenajdete pouze levné lety Faro, ale nabízíme i možnost najít si ubytování. Stačí kliknout na sekci Akční letenky. Můžete si vybrat z desítek výhodných letů. Ty nejvýhodnější nabídky levných letenek na vás můžou čekat i ve vaší e-mailové schránce. Stačí se přihlásit k odběru našeho newsletteru.

Lákavé nabídky levných letenek do Faro si tak najdou cestu přímo k vám. Pokud často používáte smartphon, stojí za to si nainstalovat aplikaci eSky. Už nemusíte hledat levné letenky na několika stránkách najednou. Vše za vás udělá jediná aplikace. Ušetříte si nervy, peníze a především čas. Usnadněte si život a využijte propracovaného systému eSky.

V sekci Let+Hotel zase najdete ubytování. Výběr vám usnadní recenze předchozích uživatelů. Budete mít jistotu, že hotel nebo apartmán se shoduje s popisem. Využijte praktické možnosti filtrovat ubytování podle vzdálenosti od místa příletu, odletu nebo na základě vybavení pokoje.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Fara?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Fara se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Fara, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Fara?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Fara zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích ve Faru

Oblíbené aerolinie na trase z do Fara

Letenkami do Fara začala nejedna super dovolená. Začněte tak i tu svou! Levné letenky do Fara jsou dostupné po celý rok - stačí si jen vyhradit pár dní volna a naplánovat si cestu za poznáním toho, co jižní Portugalsko nabízí. A že toho je! Krásné pláže táhnoucí se po celém jižním pobřeží až k nejzápadnějšímu cípu Evropy, mysu svatého Vincenta. Samotné Faro je během větší části roku poměrně klidným přímořským městečkem. Počátkem června to tu začne ožívat spolu s příjezdem návštěvníků, kteří si tak jako vy Faro okamžitě zamilují. Omšelé starobylé domečky, zachovalé kostely, skvělé pláže a výborné jídlo jsou typické pro portugalské pobřeží. Vydejte se sem i vy a poznejte Portugalsko všemi smysly!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely ve Faru

Najít ubytování ve Faru