Menu

Vyhledat lety do Lisabonu

Ukazát filtry

Lisabon

Levné letenky do Lisabonu

Zaleťte si do krásného Lisabonu! Ceny letenek z Prahy do Lisabonu se dají pořídit za příznivou cenu. Čtěte dál a dozvíte se, co v tomto starobylém městě navštívit, jak se tam levně dostat a jak dojet z letiště do centra města. Vše, co potřebujete vědět o letech do Lisabonu a samozřejmě také letenky tam i zpět najdete na jednom místě - na eSky.cz!

Co vidět v Lisabonu

Pro mnoho cestovatelů je Lisabon láska na první pohled, kterou touží vidět znovu a znovu. Pokud jste tu ještě nebyli, vsadíme se s Vámi, že mu také propadnete. Vyberte si z mnoha dostupných termínů levných letenek do Lisabonu a zaleťte si sem na několikadenní city break nebo rovnou na delší dovolenou spojenou s poznáváním rozličných krás Portugalska. Projděte se do starobylé čtvrti Alfama, navštívíte hrad sv. Jiří, vyjdete na Belémskou věž a ochutnáte výtečné koláčky Pastel de nata, které zapijete aromatickou kávou. Den zakončíte třeba skleničkou vína při zvuku melancholických tónů fada. To zní jako plán, že? Zarezervujte si své letenky do Lisabonu a vydejte se sem s Vašimi nejbližšími za zážitky, památkami a skvělým jídlem!

Jak se dostat z letiště v Lisabonu do centra města

Mezinárodní letiště Humberto Delgado má velmi rychlé a pohodlné spojení s centrem města i jinými jeho částmi. Jak se tedy dostanete z letiště do cílové destinace?

Aerobus: Pokud míříte z letiště do některého z větších hotelů, může vám přijít vhod jízda Aerobusem, který staví přímo před nejoblíběnějšími ubytovacími zařízeními. Dojedete s ním na autobusové nádraží Sete Rios a vlakové nádraží Entrecampos.

Metrem: Nejrychleji do centra i do jiných částí Lisabonu dojedete metrem. Lisabonské metro má hned několik linek a hustou síť stanic. Před vaší první cestou veřejnou dopravou si musíte zakoupit kartičku 7 Colinas nebo Viva Viagem (0.50 €) a dobít si ji.

Jak na levné letenky do Lisabonu

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do Lisabonu se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Lisabonu, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy není tak lehké vždy dostat tu nejlepší cenu. Nejlepší cenu letenek do Lisabonu (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a v termínech, které se nepokrývají s žádným svátkem nebo významnou událostí v místě vašeho plánovaného pobytu. Pokud chcete letět do Portugalska v období letních prázdnin, během květnových svátků, na zářijový nebo říjnový prodloužený víkend nebo na Velikonoce (tak jako spousty dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se vám se sem vydat třeba až na samém konci turistické sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? Tuto variantu vám můžeme vřele doporučit. Je tu méně turistů, ceny jsou nižší a počasí... kromě zimy je tu hezky po celý rok! Lepší ceny také obvykle dostanete na lety v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Nejdražší jsou letenky na pondělí ráno a pátek odpoledne a večer.

Ceny letenek se neustále mění a je velice pravděpodobné, že právě vy narazíte na levné letenky do Lisabonu. Abyste měli informace o letech do Portugalska, akčních nabídkách a cenách letenek do všech možných zajímavých destinací, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do vaší vysněné destinace zaplatit a my vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající vašim požadavkům objeví. Server eSky je vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Lisabonu chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Portugalska, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Akční letenky do Portugalska

Letenky do Portugalska můžete dostat za slušnou cenu nejen s low-costovými aerolinkami. Z Prahy, ale spíše z německých a polských letišť, se do Lisabonu dostanete klidně za cenu kolem 1000 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na sezónní, ale především posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek z Prahy do Lisabonu vyšší, než jste doufali? Zkuste letět z Krakova nebo Vídně, odkud také létají nízkonákladovky, a udělejte si dva výlety v jednom.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Lisabonu, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Vídně. Pokud hledáte levné letenky do Lisabonu, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Portugalsko se tu objevuje docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek, a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tzn. lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Letecké společnosti létající do Portugalska

Z Prahy do Lisabonu v současnosti létá přímo ČSA, Smart Wings a TAP Portugal. Za letenku obvykle zaplatíte asi 6000 korun za zpáteční let lehce po sezóně. Let z Prahy do Lisabonu trvá 3 hodiny a 15 minut. Alternativou, která obvykle ušetří pár stokorun (a nabídne možnost dvou výletů v jednom) je letenka od Ryanairu např. do Boloně, Paříže nebo Bruselu a tam odtud dál s tou samou nízkonákladovkou.

Pokud to nemáte daleko do Krakova, zjistěte si, za kolik nabízejí letenky do Lisabonu společnosti Wizz Air a TAP Portugal odsud. Pokud jste ze severní Moravy, Krakov pravděpodobně pro vás nejvýhodnější (zvláště, pokud výlet spojíte s poznáváním i tohoto historického města).

Levné letenky do Lisabonu dostanete také z německých měst. Berlín se může zdát trochu z ruky, ale pokud spojíte např. pobyt v Berlíně (mimochodem, už jste byli v Tropical Island?) s výletem do Lisabonu, máte recept na dva zajímavé city-breaky za skvělou cenu. Hledejte, zkoušejte, kombinujte - a ulovte své letenky do Lisabonu!

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si i za kávu nebo vodu během letu budete muset připlatit. Před několika měsíci tato společnost zavedla také extra poplatky za druhé příruční zavazadlo, takže poplatek za zavazadlo vás pravděpodobně nemine ani zde.

Let do Lisabonu: jak se připravit

Nelétáte často, nebo letíte dokonce poprvé? Žádný strach! Pokud už máte své letenky do Lisabonu, stačí se připravit na samotný let. Nejdůležitější je být na letišti včas. Pokud letíte z destinace mimo Evropskou unii nebo z letiště, které je obrovské, vyhraďte si na příjezd, odbavení, bezpečnostní kontrolu (ale také kávu před letem) celé 3 hodiny. Budete tak mít jistotu, že se nezdržíte ve frontě a v případě komplikací nepřijdete o drahocenný čas.

Zadruhé, zabalte si všechno cenné a potřebné do příručního zavazadla. Tedy: vaší letenku, pas nebo občanský průkaz, peníze, elektroniku a nezbytné léky. Do letadla si můžete vzít i jídlo. Nesmíte však mít u sebe tekutiny v nádobách s objemem vyšším než 100 ml. Maximum je 10 lahviček. Zároveň všechny musí být zabaleny v průhledné zapínací taštičce. Bezpečností kontrolou neprojdete s ostrými předměty, zbraněmi, tekutinami (více než 100 ml), nože, nůžky či holící strojky.

Přejeme vám šťastnou cestu a pohodový let do Lisabonu!

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Lisabonu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Lisabonu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Lisabonu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Lisabonu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Lisabonu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Lisabonu

Oblíbené aerolinie na trase z do Lisabonu

Pro mnoho cestovatelů je Lisabon láska na první pohled, kterou touží vidět znovu a znovu. Pokud jste tu ještě nebyli, vsadíme se s Vámi, že mu také propadnete. Vyberte si z mnoha dostupných termínů levných letenek do Lisabonu a zaleťte si sem na několikadenní city break nebo rovnou na delší dovolenou spojenou s poznáváním rozličných krás Portugalska. Projděte se do starobylé čtvrti Alfama, navštívíte hrad sv. Jiří, vyjdete na Belémskou věž a ochutnáte výtečné koláčky Pastel de nata, které zapijete aromatickou kávou. Den zakončíte třeba skleničkou vína při zvuku melancholických tónů fada. To zní jako plán, že? Zarezervujte si své letenky do Lisabonu a vydejte se sem s Vašimi nejbližšími za zážitky, památkami a skvělým jídlem!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Lisabonu

Najít ubytování v Lisabonu