Menu

Vyhledat lety do Porta

Ukazát filtry

Porto

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: portugalština
  Časové pásmo: UTC+1 (léto), UTC+0 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Víno podle smlouvy

  V 17. století Angličané zjistili, jaké výtečné víno v Portu vyrábějí. Zachutnalo jim tak, že výše cla na jeho prodej byla vepsána do traktátu o mezinárodním obchodu mezi těmito zeměmi. 

 • Čaj v krásném okolí

  Až budete v Portu, navštivte zahrady Křišťálového paláce. Po tomto malebném místě se procházejí pávi. Zde můžete zajít do Rota do Cha, kde si budete moci vybrat z nepřeberného množství výtečného čaje. 

 • Mercado do Bolhao

  Skutečnou atmosféru města pocítíte na městském trhu. Proto vám doporučujeme navštívit tržnici Mercado do Bolhao na ulici rua Formosa. Potkáte zde více místních obyvatel než turistů a nakoupíte místní potraviny. 

Levné lety do Porta

Porto je krásné město, ve kterém se snoubí všechno, co jen od dovolené můžete chtít: skvělé jídlo a víno, kouzelné památky, přátelští obyvatelé a blízkost moře i hor. Tak proč si tam alespoň na pár dní nezaletět? Ceny letenek z Prahy do Porta se dají pořídit za příznivou cenu. Čtěte dál a dozvíte se, co druhém největším městě Portugalska navštívit a také jak se tam levně dostat a jak dojet z letiště do centra města. Vše, co potřebujete vědět o letech do Porta a samozřejmě také letenky tam i zpět najdete na jednom místě - na eSky!

Co vidět v Portu

Dopřejte si slunečný city break ve městě, kde nikdo nikam nespěchá! Jestli si chcete užít pravou jižanskou pohodu, Porto je pro vás jako dělané. Zarezervujte si letenky do Porta pro sebe a pro své nejbližší poznejte toto krásné město plné starobylých památek a kouzelných kaváren, které je zároveň domovem vyhlášeného portského vína. Centrální část Porta, čtvrť Ribeira, je zapsána na seznamu UNESCO díky svým starobylým budovám a křivolakým uličkám, které už dlouhé stovky let tvoří srdce druhého největšího města Portugalska. Dominantou města je dvoupatrový ocelový most spojující břehy řeky Douro. Vsadíme se s vámi, že si Porto zamilujete na první pohled!

Jak se dostat z letiště v Portu do centra města

Z letiště do města se dostanete nejrychleji metrem. Linka E (fialová) jezdí každých 20-30 minut. Pokud nejedete přímo do centra Porta, přijde vám vhod autobusová linka 120, která zajíždí do několika čtvrtí mimo centrum. Na letišti operuje i několik soukromých dopravců zajišťujících dopravu z letiště do centra Porta i do jiných portugalských měst, např. nedaleké Bragy.

Kdy koupit nejlevnější letenky do Porta

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do Porta se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Porta, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy není tak lehké vždy dostat tu nejlepší cenu. Nejlepší cenu letenek do Porta (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na data, které se nepokrývají s žádným svátkem nebo významnou událostí v místě vašeho plánovaného pobytu. Pokud chcete letět do Portugalska v období letních prázdnin, během květnových svátků, na zářijový nebo říjnový prodloužený víkend nebo na Velikonoce (tak jako spousty dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se vám se sem vydat třeba až na samém konci turistické sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? Tuto variantu vám můžeme vřele doporučit. Je tu méně turistů, ceny jsou nižší a počasí je tu slunečné klidně až do konce října. Lepší ceny také obvykle dostanete na lety v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Nejdražší jsou letenky na pondělí ráno a pátek odpoledne a večer.

Ceny letenek se neustále mění a je velice pravděpodobné, že právě vy narazíte na levné letenky do Porta. Abyste měli informace o letech do Portugalska, akčních nabídkách a cenách letenek do všech možných zajímavých destinací, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do vaší vysněné destinace zaplatit a my vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající vašim požadavkům objeví. Server eSky je vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Porta chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Porta, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Porta

Letenky do Porta můžete dostat za slušnou cenu nejen s low-costovými aerolinkami. Z Prahy, a také z německých a polských letišť, se do Porta dostanete klidně za cenu kolem 800 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek z Prahy do Porta vyšší, než jste doufali? Zkuste letět z Krakova nebo Vídně, odkud také létají nízkonákladovky, a udělejte si dva výlety v jednom.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Porta, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Vídně. Pokud hledáte levné letenky do Porta, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Portugalsko se tu objevuje docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek, a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tzn. lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Letecké společnosti létající do Porta

Z Prahy do Porta létá bez mezipřistání Smart Wings a ČSA, v sezóně také TAP Portugal. U prvně jmenovaných obvykle zaplatíte asi 2600 korun za zpáteční let lehce po sezóně, u dražších ČSA kolem 3300 Kč. Let z Prahy do Porta trvá 3 hodiny.

Pokud to nemáte daleko do Vídně, zjistěte si, za kolik nabízejí letenky do Porta společnosti Iberia a Austrian odtud. Pro příklad: zatímco zpáteční letenka z Prahy do Porta na zářijový víkend stála 4680 Kč, z Vídně v tom samém termínu byla k mání za 3880 Kč. Pokud jste ze jižní Moravy, Vídeň je pravděpodobně pro vás nejvýhodnější (zvláště, pokud výlet spojíte s poznáváním tohoto krásného města).

Levné letenky do Porta dostanete také z mnoha německých měst. Berlín se může zdát trochu z ruky, ale pokud spojíte např. pobyt v Berlíně (mimochodem, už jste byli v Tropical Island?) s výletem do Porta, máte recept na dva zajímavé city-breaky za skvělou cenu. Hledejte, zkoušejte, kombinujte - a ulovte své letenky do Porta!

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si i za kávu nebo vodu během letu budete muset připlatit.

Letenky z Porta

Z letiště v Portu se dá dostat do několika velice zajímavých destinací. Jednou z nich jsou Azory, které vábí svými přírodními krásami v podobě vulkánů, jezer a zářivě zelených kopců. Do hlavního města tohoto autonomního souostroví, města Ponta Delgada, doletíte z Porta poměrně levně Ryanairem. Wizz Air a Transavia vás zase zase slušný peníz dopraví do Funchalu, hlavního města malebného ostrova Madeira. S krátkým přestupem v Lisabonu se zase během několika hodin dostanete na tropické Kapverdy.

Let do Porta: jak se připravit

Nelétáte často, nebo letíte dokonce poprvé? Žádný strach! Pokud už máte své letenky do Porta, stačí se připravit na samotný let. Nejdůležitější je být na letišti včas. Pokud letíte z destinace mimo Evropskou unii nebo z letiště, které je obrovské, vyhraďte si na příjezd, odbavení, bezpečnostní kontrolu (ale také kávu před letem) celé 3 hodiny. Budete tak mít jistotu, že se nezdržíte ve frontě a v případě komplikací nepřijdete o drahocenný čas.

Zadruhé, zabalte si všechno cenné a potřebné do příručního zavazadla. Tedy: vaší letenku, pas nebo občanský průkaz, peníze, elektroniku a nezbytné léky. Do letadla si můžete vzít i jídlo. Nesmíte však mít u sebe tekutiny v nádobách s objemem vyšším než 100 ml. Maximum je 10 lahviček. Zároveň všechny musí být zabaleny v průhledné zapínací taštičce. Bezpečností kontrolou neprojdete s ostrými předměty, zbraněmi, tekutinami (více než 100 ml), nože, nůžky či holící strojky.

Přejeme vám šťastnou cestu a pohodový let!

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Porta?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Porta se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Porta, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Porta?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Porta zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Portu

Oblíbené aerolinie na trase z do Porta

Máte chuť na slunečný city break, ale do velkých a uspěchaných metropolí se Vám nechce? Tak to je pro Vás Porto jako dělané. Zarezervujte si levné letenky do Porta pro sebe a pro své nejbližší poznejte toto krásné město plné starobylých památek a kouzelných kaváren, které je zároven domovem vyhlášeného portského vína. Centrální část Porta, čtvrť Ribeira, je zapsána na seznamu UNESCO díky svým starobylým budovám a křivolakým uličkám, které už dlouhé stovky let tvoří srdce druhého největšího města Portugalska. Dominantou města je dvoupatrový ocelový most spojující břehy řeky Douro. Najděte si své letenky do Porta a dopřejte si tu pár dní romantiky, odpočinku a času jenom pro sebe!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Portu

Najít ubytování v Portu