Menu

Vyhledat lety do Helsinek

Ukazát filtry

Helsinky

Letenky do Helsinek

Pokud vás na horka neužije, Helsinki jsou pro vás jako dělané! Počasí je tu málokdy slunečné, ale ostatní finská nej to vyvažují. Lidé tu navzdory dlouhým zimám chladní nejsou, strohá architektura a design jako by se tu narodily a příroda je odtud na dosah ruky. Ať už sem jedete výletit, pracovně nebo za čímkoli jiným, zamluvte si levné letenky do Helsinek na eSky.cz - jako vždy za skvělou cenu. Letenky do Helsinek z Prahy nabízí Norwegian Air International, ČSA, Finnair nebo Smart Wings. Za pouhé dvě hodinky se tak ocitnete na severu, kde používají jeden z nejméně srozumitelných jazyků pro cizince. Ve Finsku se však bez problémů domluvíte anglicky, a to jak v hlavním městě, tak v zapadlých městečkách nedaleko polárního kruhu.

Co navštívit v Helsinkách

Věděli jste, že součástí Helsinek je 330 ostrovů? Věřte nám, že díky tomu si výlet do hlavního města Finska užijí i milovníci přírody. Nechte se zlákat akčními letenkami do Helsinek a poznejte i vy tuto magickou zemi na vlastní kůži! Mezi nejzajímavější místa Helsinkách patří vojenská pevnost Suomenlinna, ke které ze „suchozemské“ části města dojedete trajektem za cca 15 minut. Pevnost sice vybudovali Švédové, ale procházka po jejích hradbách určitě stojí za to.

Ve městě můžete obdivovat budovy především ve funkcionalistickém stylu. Zajímavou budovou se chlubí hlavní nádraží, Národní divadlo nebo Národní muzeum. Prozkoumejte čtvrti Katajanokka, Krunuhaka, Kallio a Eira, zajděte si na koupaliště v centru města (ano, čtete správně), na které jsou Finové patřičně hrdí. Odpočiňte v Centrálním parku nebo navštivte krásný národní park s krkolomným názvem Sipoonkorpi Nuuksio.

Jak se dostat z letiště v Helsinkách do centra

Z letiště do centra dojedete pohodlně autobusem společnosti Finnair City Bus. Autobus vás doveze k hlavnímu nádraží v Helsinkách za 6.30€ za jednosměrnou jízdenku. Autobusy jezdí od 05:45 do 01:10 každých 20 minut. Autobusy jezdí z letiště o do jiných destinací ve Finsku, např. Tampere či Turku.

Druhou možností je cesta vlakem. Cesta do centra trvá cca 30 minut. Lístky koupíte v automatech na stanici nebo v trafikách. Stanice se nachází u odletové haly mezi terminály 1 a 2. Pokud míříte z Helsinek do Petrohradu, skočte na rychlovlak Allegro, který vás z letiště doveze přímo na místo, a to za necelé 3,5 hodiny.

Do centra můžete jet i taxíkem. Stanoviště se nacházejí před T1 a T2, kde čekají vozy třech taxislužeb. V Helsinkách funguje také Uber.

Levné letenky do Helsinek: jak na to

Jak najít ty nejlevnější letenky do Helsinek? Na eSky najdete letenky do Helsinek (a nejen tam) za skvělé ceny. Pokud chcete získat let za tu nejlepší cenu, nahlédněte do záložky „Akční letenky“. Tam, jak název záložky napovídá, na vás čeká aktuální přehled nejvýhodnějších letenek do spousty atraktivních destinací. Zadejte místo odletu a požadovaný termín a podívejte se, kam to za pár korun letí od vás.

Další možností, jak na víkendový city break nebo dovolenou za nevelké peníze, je prozkoumání našeho vyhledávače v záložce „Let + Hotel“. Zde si můžete během několika kliknutí vyhledat balíčky levných letenek v kombinaci s ubytováním v Helsinkách. Jaké jsou výhody rezervace letenky a hotelu v jednom přes eSky? Zaprvé, máme přístup k údajům od více než 950 leteckých společností a 1.3 milionu hotelových pokojů a apartmánů na celém světě. Zadruhé, při rezervaci můžete ušetřit až 30 % z ceny, kterou byste zaplatili při dvou rezervacích na různých portálech. Zatřetí, všechno vyřídíte během několika minut na jednom místě. A úspora času je stejně tak důležitá jako úspora peněz, nemyslíte?

Víte, kdy jsou letenky nejlevnější? Cenu letenky ovlivňuje mnoho faktorů, ale tím nejdůležitějším je oblíbenost trasy v daném termínu. Proto nebude překvapením, že levné letenky do Helsinek i jinam je mnohem těžší najít v době letních prázdnin nebo na dny, které se pokrývají s našimi svátky nebo svátky v cílové destinaci. Zkuste letět před nebo po svátkách a mimo letní prázdniny - šance na koupi letenek za skvělou cenu se mnohonásobně zvýší. Kromě toho na místě bude méně turistů a ceny ubytování a služeb budou pravděpodobně nižší.

Roli hrají také dny, ve kterých chcete letět. Nejvíce lidí létá na víkend (nejčastěji pátek odpoledne-neděle večer) nebo začátkem pracovního týdne. Pokud tedy můžete, naplánujte si cestu např. od úterý do soboty. Je velmi pravděpodobné, že dostanete lepší cenu než ti, kteří letí klasicky na víkend. Ceny ubytování v některých typicky víkendových destinacích bývají nižší uprostřed týdne.

Odkud a za kolik do Helsinek

Z Prahy do Helsinek létají přímo ČSA, Finnair a Smartwings. Jelikož se nejedná o nízkonákladovky, ceny se pohybují v řádech tisíců v závislosti na tom, v jakém ročním období letíte i jak dlouho před plánovaným výletem letenku do Helsinek pořídíte. Přímý let z Prahy do Helsinek trvá 2 hodiny a 15 minut. Chcete letět levněji?

Levněji může vyjít let s přestupem, například se společností Air Baltic. Leťte do Rigy, kde si dopřejte minimálně jeden celý den na prohlídku tohoto krásného města a poté pokračujte se stejnou společností dál na sever do Finska.

Jinou možností je let s nízkonákladovkou Ryanair od našich sousedů. Můžete spojit dva city breaky do jednoho a letět do Helsinek z Berlína s levným easyJetem nebo Norwegian s přestupem v Kodani. Příznivé ceny má také Norwegian z Krakova. Příkladová cena: zpáteční let na třídenní pobyt v červenci zakoupený s dvouměsíčním předstihem vyšel na 1400 Kč.

Kam letět z Helsinek

Z Helsinek bývají k mání lety za příznivé ceny do různých asijských destinací, a to především s národními aerolinkami Finnair. Mezi ty nejzajímavější patří Dillí, Bangkok, Singapur či Peking. Helsinky mají dobré letecké spojení i se severskými destinacemi. Dopřejte si neobvyklou dovolenou na Faerských ostrovech nebo v regionech Finska, kam se dá z hlavního města doletět rychle a za přijatelnou cenu.

Před letem do Helsinek

Ať už letíte do Helsinek nebo kamkoli jinam, je třeba myslet na to, že se před cestou budete muset odbavit. Letecké společnosti umožňují odbavení online (obvykle 72 nebo 48 hodin před odletem). U některých aerolinek se stačí odbavit na letišti.

Pokud jste si koupili letenku do Helsinek pouze s příručním zavazadlem, odbavení online vám ušetří čas strávený ve frontě na letišti. Letecké společnosti zasílají e-mail s informací, že odbavení online je už otevřené. U některých, a to zvláště u nízkonákladových leteckých společností, je odbavení online předem přímo nutností - odbavení a vytisknutí palubního lístku na letišti stojí několik stokorun navíc. Většina společností v Evropě umožňuje odbavení zdarma na letišti u odbavovacího kiosku, kam dáte pouze naskenovat váš pas a obdržíte palubní vstupenku. Pozor: nízkonákladovky jako Ryanair a Wizzair tyto kiosky nemají.

Příruční zavazadla (obvykle jedno větší a jedno malé) jsou povolena u většiny společností. Některé nízkonákladové společnosti však větší příruční zavazadlo zpoplatnily, takže bez poplatku za zavazadla se dá letět jen na velmi krátký výlet.

Pamatujte na to, že ve vašem příručním zavazadle můžete převážet jen omezené množství tekutin, tedy i kosmetiky. Povolená jsou balení o maximálním objemu 100 ml. Takových lahviček s vámi může letět max. deset, přičemž se musí vejít do uzavíratelné plastové taštičky. Pozor si dávejte také na ostré předměty (nůžtičky, nože, pilníky, vidličky), které vám také kontrola na letišti nemusí dovolit vnést do letadla. Přejeme vám šťastný let do Helsinek!

Užitečné informace o letištích v Helsinkách

Oblíbené aerolinie na trase z do Helsinek

Pokud vás na horka neužije, Helsinki jsou pro vás jako dělané! Počasí je tu málokdy slunečné, ale ostatní finská nej to vyvažují. Lidé tu navzdory dlouhým zimám chladní nejsou, strohá architektura a design jako by se tu narodily a příroda je odtud na dosah ruky. Ať už sem jedete výletit, pracovně nebo za čímkoli jiným, zamluvte si levné letenky do Helsinek na eSky.cz - jako vždy za skvělou cenu. Letenky do Helsinek z Prahy nabízí Norwegian Air International, ČSA, Finnair nebo Smart Wings. Za pouhé dvě hodinky se tak ocitnete na severu, kde používají jeden z nejméně srozumitelných jazyků pro cizince. Ve Finsku se však bez problémů domluvíte anglicky, a to jak v hlavním městě, tak v zapadlých městečkách nedaleko polárního kruhu. Poznejte i vy tuto magickou zemi na vlastní kůži!

Letový rozvrh: Helsinky

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Helsinkách

Najít ubytování v Helsinkách