Menu

Vyhledat lety do Německa

Německo

 • Mnichov
 • Frankfurt
 • Hamburk
 • Obecné informace

  Úřední jazyk: němčina
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Přijeďte v září

  Každý rok během září probíhá po dva týdny na Theresienwiese v Mnichově tradiční Oktoberfest. Pivní festival nebo také chmelové dožínky jsou spojeny nejen s pitím piva, ale také tancem, zpěvem, výtečným jídlem a skvělou zábavou na všudypřítomných kolotočích.

 • Pro fanoušky aut

  V Mnichově se nachází muzeum BMW. Obrovskou výstavu aut a motorek této značky si můžete prohlédnout od úterý do neděle v čase od 10 do 18. Vstupenky stojí cca 9 euro na osobu.

 • Nejen pivo

  V Mnichově se nachází jedno z největších vědeckotechnologických muzeí na světě. V rozsáhlých halách Deutsches Museum můžete vidět výstavy věnované letadlům, autům, počítačům, mikroskopům a jiným. Pozor – na návštěvu této atrakce budete potřebovat nejméně celý den.

Co si nesmíte nechat ujít v Mnichově?

Když se řekne Mnichov, vybaví se vám Oktoberfest? Něco na tom je, ale toto město může nabídnout mnohem více než lahodný zlatý nápoj. Co stojí za to vidět, navštívit a ochutnat v hlavním městě Bavorska?

Návštěvu města začněte od procházky po historické a zároveň nejkrásnější části města, tedy po Marienplatzu. Nepřehlédněte Neues Rathaus, tedy Novou radnici postavenou v neogotickém slohu s fasádou s výjevy z historie Bavorska. Na věži této budovy jsou umístěny hodiny s pohyblivými figurami, ve výšce 85 metrů se nachází vyhlídková terasa, na kterou můžete během sezóny vyjít každý den v 11, 12 a 17 hodin, od října do února pouze v 11 a 12. Působivá je také veliká cihlová katedrála z 15. století zasvěcená Nejsvětější Panně Marii, neboli Frauenkirche a menší, ale straší kostel sv. Petra (Peterskirche) ze 12. století.

Nedaleko centra, podél břehu řeky Isary, se nachází oblíbená atrakce obyvatel Mnichova i turistů – anglická zahrada neboli Englischer Garten. Je to největší městský park v Evropě, který má plochu větší než 370 hektarů. Na jeho území se nachází jezero Kleinhesseloher See s nudistickou pláží, les a také největší pivní zahrádka ve městě – Biergarten, která se nachází nedaleko Čínské věže (Chinesischen Turm).

Na tomto místě se v každou denní dobu rozléhají veselé hovory a smích, ale také živá hudba. Pokud se na chvíli chcete cítit jako obyvatel Mnichova, musíte zde strávit trochu času, nejlépe s pivní sklenicí a preclíkem v ruce. Pokud máte chuť na noční zábavu, vydejte se na Grafinger Straße 6 do Kultfabrik. Zde na jediném místě najdete více než 20 klubů, restaurací, barů a několik koncertních scén.  

Pokud rádi chodíte do malebných hospůdek s dlouholetou tradicí, nemůžete minout Hofbräuhaus Am Platzl. Toto místo funguje nepřetržitě od roku 1589 a najednou zde mohou obsloužit kolem čtyř tisíc hostů. Nabízejí zde místní nápoje a bavorská jídla. Každou neděli zde hraje živá bavorská hudba. Určitě si také pochutnáte na jídlech připravených v Schuhbeck’s in den Südtiroler Stuben na adrese Platzl 6 a v Augustiner na Neuhauserstrasse 27, Ludwigs na Heiliggeiststrasse 6 a také v Brenner na ulici Maximilianstrasse 15. Přestože v bavorské kuchyni nešetří tukem, nenechte si ujít výtečné místní speciality. Určitě si objednejte Krustebraten, tedy vepřovou pečeni s kůrkou, Haxe (koleno), Sauerlunge, tedy plíčky na kyselo nebo Weißwürste – bavorské klobásy podávané s bramborem a se zelím.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Německa?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Německa se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Německa, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Německa?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Německa zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Oblíbené aerolinie na trase z do Německa