Menu

Vyhledat lety do Berlína

Ukazát filtry

Berlín

Výhodné lety do Berlína

Chtěli byste si užít nezapomenutelný city break, ale nechce se vám nikam daleko? Berlín je skvělá volba. Zarezervujte si levné letenky do Berlína! Poznejte hlavní město našich sousedů, kde na vás čeká spousta historických památek, ikonických míst a staveb a v neposlední řadě skvělý noční život a nákupní možnosti. Dobrou zprávou je, že letenky jsou dostupné za opravdu nízké ceny, díky čemuž si můžete ušetřit zdlouhavou cestu vlakem, autem nebo autobusem. Pokud však cestujete z Prahy, můžete si všimnout, že mezi Prahou a Berlínem v současné době neexistuje přímé letecké spojení. Můžete sem však letět přímo a levně z Bratislavy, Vídně nebo Krakova. Z Berlína lze letět do spousty zajímavých destinací v Asii nebo v zámoří, např. do Číny, Kanady, USA nebo Singapuru.

Jak hledat levné letenky

Přemýšlíte, jak to všichni dělají, že létají tak levně a vám se štěstí vyhýbá? Rádi vám poradíme - eSky.cz je totiž expertem na levné lety do Berlína i jinam! Protože máme jeden z největších vyhledávačů letenek, můžete si být jisti tím, že máme i hodně dealů! Tajemství získání levných letenek tkví především ve vaší flexibilitě. Zjednodušeně řečeno, čím méně požadavků na konkrétní datum a hodinu máte, tím větší je pravděpodobnost, že najdete lety za skvělou cenu do Berlína nebo kamkoli jinam. Pokud trváte na cestování během letních měsíců nebo svátků jako většina lidí, je logické, že vám letecké společnosti nic levně nedají.

Jak tedy na to? Nesnažte se přizpůsobit let vašim časovým možnostem, snažte se vy přizpůsobit termínu letu. Našli jste letenky do Berlína za pár korun? Výborně! Neotálejte a zarezervujte si je co nejdříve! Chcete si udělat city break nebo dovolenou a nezáleží vám tolik na konkrétní destinaci? Ještě lépe! Leťte tam, kam jsou zrovna k dispozici levné letenky! Podle statistik se v Evropě nejlevnější lety objevují v listopadu, únoru a březnu a v brzkých ranních hodinách. Nejméně lidí letá v úterý, ve středu a v sobotu - právě tehdy bude tedy dostupná většina akčních letenek.

Jak už bylo zmíněno, společnost eSky je vaším nejlepším přítelem při hledání letenek. Co vám tedy můžeme nabídnout? Na našich stránkách existuje několik možností vyhledávání. Pro aktuální akční lety do Berlína se podívejte do záložky Akční letenky, kde představujeme ty nejaktuálnější a nejvýhodnější lety. Chcete ušetřit čas i peníze? Kdo by nechtěl! Doporučujeme vám prozkoumat záložku Let+Hotel, kde je dostupná databáze, ve které se skrývají nabídky téměř tisíce leteckých společností a milionu a půl ubytovacích zařízení. Šikovným spojením vám tak najdeme let a ubytování v cílové destinaci během několika kliknutí a to se slevou až 30 %. Chystáte se do klasické dovolenkové destinace, jako je Řecko, Itálie, Egypt nebo Turecko? Mrkněte se do záložky Charterové lety, kde nabízíme zlevněné lety cestovních kanceláří.

Co navštívit v Berlíně

Letíte do Berlína? Výborně! Ať už si tu dopřejete krátký city break nebo delší pobyt, metropoli našich západních sousedů si zamilujete. Utečte na chvíli každodenním starostem a poznejte hlavní město, které je doslova nabyté historií, památkami, restauracemi, kluby, a vlastně vším, na co si jen vzpomenete. Naštěstí také patří k cenově příznivějším západním městům. A co tu nesmíte minout?

Berlínská zeď: Nejdůležitější symbol několik desetiletí trvající studené války rozdělení Evropy. Navštivte zbylé fragmenty ikonické Berlínské zdi, zde které se uchovala část nazývaná East Side Gallery, úsek u Postupimského náměstí a Checkpoint Charlie, kde dnes najdete velice zajímavé a informativní muzeum. Věděli jste, že během během komunismu byla zeď dlouhá celých 165 km?

Braniborská brána: Jeden ze symbolů Berlína ve stylu raného klasicismu. V roce 1734 byla zřízena jako městská celní brána. Byla svědkem mnoha převratů a historických událostí. V roce 1987 tu Ronald Reagan pronesl známý proslov, ve kterém vyzýval Michaila Gorbačova k otevření brány a strhnutí Berlínské zdi. Braniborská brána je 26 metrů vysoká. Charakterizuje ji 5 průjezdů a reliéfy reprezentující výjevy ze života Herkula, Marta a Minervy. Na její vrchní části se nachází čtyřspřeží představující bohyni vítězství vjíždící do města.

Ostrov muzeí: Na severní části ostrova na řece Sprévě se nachází pět významných muzeí: Staré muzeum se sbírkami antického umění, Nové muzeum se staroegyptskými sbírkami, Pergamonské muzeum se sbírkami antického a islámského umění, Stará národní galerie s uměním především z 19. století a Bodeho muzeum se sbírkami středověkého a byzantského umění a bohatou sbírkou mincí. První muzeum zde bylo založeno už v roce 1830. Od roku 1999 je ostrov zapsán na seznamu UNESCO.

Letenky do Berlín už máte. A víte také, kde se ubytujete? Pokud nemáte hluboko do kapsy a zároveň máte rádi místa, kde se odehrávala historie, bude vaší jasnou volbou Hotel Adlon v samém srdci Berlína. Teď od jeho postavení navštěvovaly soudobé celebrity včetně Charlieho Chaplina, Marlene Dietrich či Josephine Baker. Během druhé světové války se ve sklepeních hotelu nacházely bunkry pro nejvýše postavené nacisty. Ke konci války sloužil Němcům jako polní nemocnice, ve které se následně ruští vojáci opili tak, že zde způsobili požár, jehož následkem byla celá hlavní budova zničena. Bydlela tu britská královna, v roce 2002 tu Michael Jackson málem upustil svého syna z balkonu a v hotelu se také odehrává jedna epizoda seriálu Doctor Who. Měli byste chuť přenocovat v této společnosti?

Jak se dostat z letiště v Berlíně do centra

Pokud už máte své letenky do Berlína, je třeba ještě zjistit, jak se dostat z letiště dál. V Berlíně jsou v současné době dvě mezinárodní letiště - Tegel a Schönefeld. Z prvního zmiňovaného létá mnoho spojů nízkonákladovky easyJet po celé Evropě. Tegel má čtyři terminály (A, B, C, D), mezi kterými se dá přecházet pěšky. Protože letiště leží blízko centra města, cesta vám nezabere více než 30 minut. Jet můžete na klasickou jízdenku za 2,80 EUR nebo na celodenní za 7 EUR. Z letiště odjíždí několik linek. Autobus TXL vás doveze na hlavní vlakové nádraží a linka X9 na zastávku Zoologischer Garten.

Letiště Schönefeld je základnou mnoha nízkonákladovek od Ryanairu přes Wizz Air až po Pegasus Airlines, se kterými se dá levně letět do mnoha měst v Turecku. Toto letiště prochází v současné době rekonstrukcí a během několika let by se mělo proměnit v mnohem větší a modernější. Leží 18 km od Berlína, proto cesta do centra trvá o něco déle než v případě Schönefeldu. Má rovněž čtyři terminály (A, B, C, D). Do centra vás odvezou vlaky RE7 a RB14. Vystoupit můžete na stanicích Ostbahnhof, Alexanderplatz, Friedrichstraße, Berlin Hauptbahnhof a konečné Zoologischer Garten. Cesta trvá 25 minut a jízdenka stojí 3,40 EUR. Na letiště zajíždějí i autobusy společností Flixbus a Regiojet, kterými se odtud můžete dostat za pár hodin do Prahy nebo jiných destinací.

 

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Berlína?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Berlína se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Berlína, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Berlína?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Berlína zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Berlíně

Více o letišti

Oblíbené aerolinie na trase z do Berlína

Vydejte se poznat Berlín! Zarezervujte si levné letenky do Berlína a dopřejte si třeba víkendový city break v metropoli našich západních sousedů. Berlín je pro krátký výlet a útěk od každodenních povinností jako dělaný: není daleko (let sem trvá necelou hodinku!), nepatří mezi drahé západní metropole, je tu k vidění spousta památek a noční život také netřeba více představovat. S letenkami do Berlína poznáte třeba to, co zbylo z Berlínské zdi, známá muzea, Braniborskou bránu, ochutnáte výtečné pivo a bratwursty nebo se necháte nakazit nákupní horečkou a zamíříte do vyhlášených obchodních center za nejnovějšími trendy světové módy. Ať už jsou Vaše představy o city breaku v Berlíně jakékoli, v tomto městě jsou zážitky zaručeny!

Letový rozvrh: Berlín

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Berlíně

Najít ubytování v Berlíně