Menu

Vyhledat lety z Rumunska

Rumunsko

 • Jasy
 • Sibiu
 • Constanța
 • Craiova
 • Oradea
 • Obecné informace

  Úřední jazyk: rumunština
  Časové pásmo: UTC+3 (léto), UTC+2 (zima)
  Měna: Rumunské leu (RON)

 • Eiffelův hotel

  Mezi skvělými stavbami v Jasech najdete také hotel Traian, který navrhl samotný Gustav Eiffel, autor nejproslulejší věže v Paříži. 

 • Tajemné síly na policejní stanici

  Víra v tajemné síly je zde tak silná, že se dotýká i veřejných institucí. V roce 2006 byli do budovy policie v Jasech pozváni pravoslavní duchovní, aby vyhnali zlé duchy.

 • Noc v Cafeneaua

  Nejoblíbenější noční klub, Cafeneaua Piata Unirii, se nachází v severní části města. Zdejší obyvatelé si zde pochvalují především klubovou atmosféru, která vtáhne každého návštěvníka.

Co si nesmíte nechat ujít ve městě Jasy?

V bývalém hlavním městě Moldavska se dnes setkávají vlivy mnoha kultur – staromoldavské, ruské, orientální a západní. Období rozkvětu připomínají neogotický Park kultury a Chrám tří hierarchů ze 17. století. 

Pokud chcete prožít místní folklor, přijeďte do Jasů 14. září. To je svátek sv. Paraskievy, patronky místní katedrály. Tento den do města přijíždění Cikáni, kteří pořádají hostinu. Na ulicích v tomto dni panuje čilý ruch a na chodnících jsou rozestavěny stánky se suvenýry. 

Nejvýznamnější památky a stavby v Jasech můžete objet na kole. Ve městě působí několik firem, mj. Rolandia, které organizují toto netradiční poznávání. Nejvhodnější je se předem přihlásit a průvodce vytvoří trasu výletu tak, abyste objeli všechna důležitá místa.     

Na Copou Bulevard se nachází Copou Park, nejstarší veřejný park v Rumunsku. Byl založen v roce 1834 podle vzoru francouzských zahrad. Nachází se v něm mnoho soch, kašen a stromů, v jejichž stínu si můžete odpočinout od městského shonu. 

Jídlo, které určitě musíte vyzkoušet, je mamaliga, která je oblíbená na území celého Rumunska. Jedná se o kukuřičnou kaši podávanou s brynzou, smetanou, česnekovou omáčkou nebo volským okem. V Jasech si toto jídlo můžete dát v restauracích, které nabízejí místní kuchyni. Například v Restaurant Oscar na ulici Strada Lascar Catargi nebo v Casa Bolta Rece na adrese Strada Rece, kde můžete od stolu pozorovat život na ulicích města. V menu hledejte také tradiční sarmale, tedy závitky z rýže, masa, hub a slaniny v listu z vinné révy. 

Pokud rádi pozorujete město z ptačí perspektivy, rezervujte si stůl v restauraci Panoramic, která se nachází ve 13. patře hotelu Unirea. Rozprostírá se zde výhled na všechny světové strany a navíc jsou okolní stavby značně nižší, takže nic nepřekáží ve výhledu. 

Na dezert si zajděte do Leonidas Iasi – můžete si tady dát čokoládu v nejrůznějších podobách. Sladkosti jsou podávány na místě nebo baleny jako dárek.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Rumunska?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Rumunska se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Rumunska, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Rumunska?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Rumunska zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Oblíbené aerolinie na trase z z Rumunska