Menu

Vyhledat lety Francie - do Francie

Francie

 • Marseille
 • Grenoble
 • Obecné informace

  Úřední jazyk: francouzština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Vyzkoušejte kaštany

  Až dostanete během procházek po Marseilli chuť na malou svačinku, pohledejte stánek, kde připravují pražené kaštany. Prodávají je v papírových pytlících. Pozor, jsou velmi horké.

 • Le Panier

  Nestarší čtvrť Marseille velmi připomíná malé provensálské městečko. Vydejte se zde nakoupit nejhezčí suvenýry – ručně dělanou bižuterii nebo sýry vonící po bylinkách.

 • Proužkovaný kostel

  Když vplujete do přístavu, nemůžete si nevšimnout obrovského proužkovaného kostela. Katedrála la Major byla postavena v 19. století. Fasáda je zdobená zeleným kamenem z Florencie, onyxy a bílým mramorem.

Co si nesmíte nechat ujít v Marseilli?

Zejména doporučujeme restauraci Rataskaevu 16, která má adresu ve svém názvu. PodávajPřístavní město založené Řeky již kolem roku 600 př. n. l. se po staletí rozvíjelo a stalo se jedním z největších v zemi. Jako brána do Francie Marseille vítala nově připlouvající ze všech světových stran. Tuto mnohokulturnost můžeme pozorovat do dnešních dnů – jak v každodenním životě, tak i ve spletité historii města. 

Přátelství s Marseillí začněte návštěvou starého přístavu, který dnes plní funkci přístaviště pro soukromé jachty. V nedalekých budovách se nachází všechny instituce, které město v minulosti potřebovalo pro správné fungování. Projděte se po přístavní čtvrti a zkuste se ponořit do atmosféry bývalého přístavního města. A až se unavíte, můžete si odpočinout v jedné z hospůdek s výhledem na moře. 

Na jih od starého přístavu, na kopci, uvidíte baziliku Notre Dame de la Garde. Přestože je cesta od přístavu dlouhá dva kilometry, dobře se zamyslete, zda ji chcete projít pěšky. Kromě vzdálenosti budete také muset překonat 120 metrů převýšení, což je pod žhnoucím sluncem značně vyčerpávající. Můžete cestovat stejně jako obyvatelé Marseille – vypůjčte si skútr a užívejte si vítr ve vlasech. 

Jaký byl nejúčinnější způsob na obranu hradu? Jeho výstavba na ostrově, protože potencionální dobyvatele bylo vidět již zdálky. Právě na ostrově If vznikl hrad v blízkosti pobřeží Marseille. Co je na něm neobvyklého? Pevnost z 16. století, jejímž úkolem bylo chránit přístup do přístavu, se brzy stala vězením, protože útěk odtud byl prakticky nemožný. Byli zde vězněni hrabě Mirabeau a markýz de Sade. Alexandre Dumas umístil do tohoto vězení také svého literárního hrdinu – hraběte Monte Christo.   

Když dostanete hlad, určitě si v přístavní čtvrti dopřejte bouillabaisse, tedy rybí polévku. Pokud podobným chutím holdujete, vyzkoušejte také jinou rybí polévku tzv. provensálskou, která se před podáváním mixuje. Jí se s bagetkou, kterou se trhá a máčí v polévce. 
í zde výtečného grilovaného lososa, hovězí svíčkovou v červeném víně s brokolicí a nabízejí také výběr vegetariánských jídel.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Francie?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Francie se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Francie, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Francie?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Francie zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Oblíbené aerolinie na trase z do Francie