Menu

Vyhledat lety do Lyonu

Lyon

Letenky do Lyonu

Plánujete city break v Lyonu? Skvělý nápad! Výhodné letenky do Lyonu jsou dostupné jak z Prahy, tak ze sousedních letišť. Lyon se pyšní výtečnou gastronomií a krásným centrem města s mnoha památkami, množstvím parků, muzeí a jiných zajímavých míst. Město je z důvodu soutoku dvou řek rozděleno na 3 části, které jsou spojeny dvaadvaceti mosty. Historické centrum Lyonu je zapsané v UNESCO. Budete tu obdivovat pestrobarevné městské budovy nad řekami Rhônou a Saônou či románsko-gotickou katedrálu tyčící se na skále nad centrem města.

Jak najít levné lety do Lyonu

Do Lyonu létá z Prahy letecké společnosti Air France a Volotea. Druhá společnost nabízí letenky za velmi příznivé ceny. Pokud koupíte letenky do Lyonu s dostatečným předstihem, zaplatíte klidně kolem 1500 Kč za zpáteční let. Podobné nebo i nižší ceny se dají pořídit i na lety mimo letní sezónu a svátky. Akční letenky je vždy třeba hledat s dostatečným předstihem. Zjednodušeně se dá říct, že čím dříve začnete hledat, tím větší šanci na akční letenky do Lyonu i kamkoli jinam máte. U letů po Evropě se doporučuje začít hledat tři až čtyři měsíce předem. U letenek na letní sezónu (červenec, srpen) i o něco dříve. Během zimních měsíců se tato doba o něco zkracuje: levné lety bývají k dispozici i měsíc až dva před plánovaným odletem. Opakem jsou letenky last minute, které pořídíte klidně jen několik dní před cestou. Tento způsob se obvykle vyplatí na samém konci sezóny, kdy letecké společnosti chtějí vyprodat prázdná místa v již naplánovaných spojích.

Jak se dostat z letiště v Lyonu do centra

Z letiště Saint-Exupéry do centra Lyonu můžete jet tramvají Rhonexpress. Ta staví na hlavním vlakovém nádraží Port-Dieu. Tramvaj odjíždí z letiště každých 15 minut a cesta trvá přesně 29 minut. Funguje od 4:25 do půlnoci. Jednosměrná jízdenka stojí 16,10 EUR, za zpáteční zaplatíte 27,80 EUR. Pokud jízdenku koupíte online, ušetříte 2 EUR za každou cestu. Vzhledem k ceně jízdenek se vám může vyplatit pořízení městské karty Lyon City Card. Studenti mají jízdné levnější, děti do 11 let cestují zdarma. Pokud jste si nestihli koupit lístek přes internet, kupte si ho v automatech na letišti. Pokud o něj požádáte řidiče, připlatíte si 4 EUR.

Lyon City Card: Pokud zůstáváte ve městě déle než jeden den a máte v plánu navštívit muzea, zvažte nákup Lyon City Card, za kterou zaplatíte 50 EUR. S tou totiž můžete jet na/z letiště, máte v ceně veškerou dopravu po městě, vstup zadarmo do muzeí a různé slevy na místní atrakce.

Taxi a Uber: Před terminálem stojí vozy oficiální taxislužby. Za cestu do centra zaplatíte mezi 50 a 100 EUR. Cesta Uberem je cca o polovinu levnější. Na letišti má své pobočky většina známých autopůjčoven.

Pokud jedete z letiště v Lyonu do Grenoble, jeďte tramvají Rhonexpress na vlakové nádraží. Odtud odjíždí vlak TGV do Grenoble 5x denně. Cesta trvá přibližně 60 minut.

Lyon: Co navštívit

Letenky do Lyonu už máte. Máte také plány? Čtěte dál a dozvíte se, co si rozhodně nemůžete nechat ujít v tomto krásném městě. Lyon měl dlouho, a to nejen ve Francii, pověst industriálního města. To už dnes není tak docela pravda. Na industriální památky tu samozřejmě narazíte, ale užijete si také spoustu zeleně, cyklostezek, venkovních výstav a mnoho dalšího.

Centrum města je zapsané v UNESCO. Dlouhou historii města vám připomenou památky z římského období: je tu amfiteátr a památky na kopci Fourvière, kam se vyplatí zajít už jen pro krásný výhled na centrum města. Na starém městě budete obdivovat úzké uličky a domy z dob, kdy se tu vyráběly luxusní látky. Město má také velmi pěknou botanickou zahradu. A mimochodem, věděli jste, že práve v Lyonu bratři Lumièrové vynalezli kinematograf?

Přímý let za nezapomenutelnými chutěmi

Tento národ umí udělat z jídla umění a sami Francouzi Lyon považují za hlavní město gurmánů. V jakém jiném městě najdete 1800 restaurací, z čehož 15 se pyšní prestižní Michelinskou hvězdou? Pokud vaše peněženka nepřeje návštěvám drahých restaurací, vydejte se na trhy St. Antoine nebo Croix Rousse, kde za příznivější ceny ochutnáte výborné ústřice, sýry nebo místní uzeniny. Zajímavou zkušeností je také návštěva malých tradičních restaurací bouchon, které v 9 ráno podávají pokrm mâchon sestávající z uzenin a půl litru Beaujolais.

Kdy letět do Lyonu

Přemýšlíte, na jaké období koupit letenky do Lyonu? Na místní klima má vliv Středomoří, což znamená, že můžete očekávat velmi horká léta a poměrně vlhký a deštivý podzim a začátek zimy. Pokud jedete za památkami, nejpříjemnějším obdobím tedy bude jaro nebo konec léta.

Pokud chcete ve městě zažít něco neobvyklého, doporučujeme sem zavítat během Festivalu světla na začátku prosince. Podle této tradice každý musí položit a zapálit svíčky podél svého domu a uctít tak sv. Marii. Město nezůstává pozadu a ozdobí celé město světýlky a světelnými efekty.

Z Lyonu do Grenoble

Díky levným letům do Lyonu můžete poznat i nedaleký Grenoble. Z hlavního nádraží v Lyonu tu budete podle vybraného spojení za hodinku až dvě. Toto město zná většina vyznavačů zimních sportů a milovníků Alp. V jeho blízkém okolí se nachází spousta sjezdovek. Ty nejlepší najdete v horském středisku Alpe d'Huez (60 km od Grenoblu). Díky své poloze se tu dá lyžovat až do pozdních odpoledních/večerních hodin a užívat si zimního sluníčka jak jen je to možné. Symbolem města Grenoble je lanovka s kulatými kabinkami. Ta patří mezi vůbec nejstarší v Evropě. Vyveze vás na Bastillu, pevnost ze 16. století, odkud budete mít dechberoucí výhled na Lyonské údolí a samozřejmě také vrcholek Mont Blanc. Neměli byste si nechat ujít také místní restaurace a kavárny. Například ta s názvem Café de la Table Ronde (Kavárna u kulatého stolu) je druhou nejstarší v celé Francii, a ve které si dalo šálek kávy mnoho slavných Francouzů, mimo jiné Jean-Jacques Rousseau.

Jak se připravit před letem

letenek do Lyonu vám přijde na e-mailem faktura a potvrzení. Pro jistotu si znovu zkontrolujte, zda všechny informace souhlasí. Pokud ano, tak už se jen těšte na cestu! Dva nebo čtyři dny před odletem dostanete e-mail s linkem na online odbavení. Klikněte na příslušný odkaz a odbavte se online. Tím ušetříte jak čas na letišti, tak i peníze, protože zejména nízkonákladovky check-in na letišti před nějakou dobou zploplatnily. Obvykle jde pouze o vyplnění několika osobních údajů a souhlasů a následně vytisknutí si palubní vstupenky. Tu obvykle můžete mít pouze v aplikaci společnosti.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Lyonu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Lyonu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Lyonu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Lyonu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Lyonu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Lyonu

Oblíbené aerolinie na trase z do Lyonu

Letový rozvrh: Lyon

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Lyonu

Najít ubytování v Lyonu