Menu

Letenky Paříž - Vyhledat lety do Paříže

Ukazát filtry

Paříž

Letenky do Paříže - Jak se dostat z letiště v Paříži do centra

Ať už letíte na jakékoli ze třech letišť, doprava z letiště v Paříži do centra města nebude složitá. Všechna letiště mají výborné spojení s centrem i některými vzdálenějšími částmi města. Čtěte dále a dozvíte se, jak dojet z letiště do centra Paříže a také jak na levné letenky do Paříže. Jedno z nejkrásnějších měst světa už na Vás čeká!

Z letiště Charlese de Gaulla do centra

Vlak: Nejrychleji se do města dostanete vlakem RER. Ten z letiště odjíždí každých 10 minut a v centru Paříže (záleží na tom, kam jedete), budete přibližně za 30 minut. Vlak staví u stanic metra, takže můžete pohodlně přesednout - a nemusíte si kupovat ani nový lístek! Za ten zaplatíte 10 euro a platí i následující jízdu metrem. Jízdenky koupíte v automatu před vchodem k vlakům nebo u okénka. Vlak staví na několika místech: Gare du Nord, Châtelet-Les Halles, Saint-Michel Notre-Dame, Luxembourg, Port-Royal, Denfert-Rochereau a Cité Universitaire.

Autobus: Mezi letištěm Charlese de Gaulla a centrem Paříže jezdí také autobus. Jízdenka stojí 11,50 euro. K Opeře dojedete za běžného provozu za 45 minut a pokud budou zácpy (což je v Paříži běžné), můžete v autobuse „zkysnout“ i hodinu a půl. Pokud tedy nemíříte přímo k Opeře, bude pro Vás pohodlnější vlak.

Shuttle Van: Pokud chcete pohodlně dojet až k místu svého ubytování a nechcete utrácet za taxi, vyzkoušejte modré Shuttle Vany. Ceny se pohybují v rozmezí 15-27 euro. Musíte však počítat s delší cestou, protože minibus staví každému z cestujících u hotelu.

Taxi a Uber: Vozy oficiálních taxislužeb stojí před každým terminálem. Doporučujeme nenasedat k řidičům, kteří Vás odchytí v příletové hale. Jízda do centra stojí 50-60 euro. Uber je o pár euro levnější.

Z letiště Orly do Paříže

Vlak: Vlaky a RER B Vás zavezou z letiště Orly do centra Paříže. Staví u několika stanic metra, na kterých můžete se stejnou jízdenkou pokračovat kamkoli potřebujete.

Autobus: Nejlevněji z letiště v Orly do Paříže dojedete autobusem Orlybus. Jízdenka stojí 8,70 euro a autobus Vás doveze ke stanici metra Paris Denfert-Rochereau. Zastávky jsou před východním i západním terminálem. Můžete jet také linkou 1, která Vás vysadí přímo u Eiffelovy věže nebo na Champs Elysées. Jednosměrná jízdenka stojí 12 euro.

Taxi a Uber: Vozy oficiálních taxislužeb stojí před každým terminálem. Doporučujeme nenasedat k řidičům, kteří Vás odchytí v příletové hale. Jízda do centra stojí přibližně 100 euro. Uber je o pár euro levnější.

Z letiště Beauvais do centra Paříže

Autobus: Z letiště v Beauvais, které je „nízkonákladovým“ letištěm, na které létají především Ryanair, Wizz Air a easyJet, dojedete do Paříže autobusem, který odjíždí pravidelně po příletu každého letadla. Doveze Vás na stanici Porte Maillot. Jízdenka stojí 17 euro a na místě budete přibližně za 75 minut.

Taxi a Uber: Ceny začínají na 120 eurech, protože letiště Beauvais je poměrně daleko.

Kdy koupit nejlevnější letenky do Paříže

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Paříže, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy aerolinek, které je nabízejí, je hned několik. Nejlepší cenu letenek do Paříže (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na termíny, které se nepokrývají s žádným svátkem. Pokud plánujete letět do Paříže v období letních prázdnin nebo na Silvestra (tak jako tisíce dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se Vám se sem vydat třeba až na samém konci sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? I v těchto ročních období je tu krásně, turistů je méně a ceny ubytování jsou také o něco příznivější. A jaro v Paříži stejně jako melancholický podzim také mají něco do sebe!

Ceny letenek se neustále mění a není vyloučeno, že právě Vy narazíte na levné letenky do Paříže. Abyste měli informace o letech do Paříže, akčních nabídkách a cenách letenek, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do Vaší vysněné destinace zaplatit a my Vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající Vašim požadavkům objeví. Server eSky je Vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Paříže chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Paříže, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Paříže

Lety do Paříže můžete dostat za slušnou cenu především s low-costovými aerolinkami. Z Prahy, a také z německých a polských letišť se do Paříže dostanete klidně za cenu kolem 700 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek do Paříže dražší, než jste doufali? Zkuste letět z Berlína, Vídně nebo Krakova, odkud létá více nízkonákladovek a je tedy větší konkurence mezi dopravci.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Paříže, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Zkuste polské Katovice, Krakov, Bratislavu, Vídeň, Drážďany, nebo Berlín. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Krakova. Pokud hledáte levné letenky do Paříže, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Paříž se tu objevujte docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit.

Letecké společnosti létající do Paříže

Z Prahy do Paříže létá bez mezipřistání Ryanair, Vueling, Transavia, Air France, ČSA, Smart Wings a Iberia. Zaplatíte asi 3000 korun za zpáteční let lehce po sezóně. Let z Prahy do Paříže trvá 1 hodinu a 45 minut.

Pokud to nemáte daleko do Vídně, zjistěte, za kolik nabízí letenky do Paříže společnosti Ryanair, Transavia a Level. Všechny tyto nízkonákladovky létají do Paříže bez mezipřistání a letenky u nich pořídíte často levněji než z Prahy. Pokud jste z Moravy, Vídeň je pravděpodobně pro Vás nejvýhodnější.

Dobře to vypadá také s lety do Paříže z Polska: Ryanair a easyJet z Krakova Vás dopraví do Francie klidně za 50 euro za zpáteční let. Ryanair létá do Paříže také z Vratislavi - pokud jste z okolí Hradce Králové a narazíte na levnou letenku, cesta bude pravděpodobně výhodnější než z Prahy.

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně Vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si za kávu během letu budete muset připlatit.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Paříže?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Paříže se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Paříže, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Paříže?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Paříže zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Paříži

Oblíbené aerolinie na trase z do Paříže

Jsou města, do kterých se musíme vrátit několikrát, abychom mohli říct, že je známe. Paříž je bezesporu jedním z nich. Zarezervujte si letenky do Paříže a prozkoumejte město nad Seinou, ať už poprvé nebo po dvacáté. Pokud chcete proniknout do historie a umění, vyhraďte si den nebo dva na slavná pařížská muzea. Louvre patří mezi největší muzea na světě a zdaleka to není jediné, které byste měli v Paříži navštívit. Musée Carnavalet, Pařížské muzeum moderního umění, Musée d’Orsay a nespočet galerií s uměním od starověku až po současnost čeká na Vaši návštěvu! A potom už v klidu můžete nasávat atmosféru a při šálku výtečné kávy obdivovat styl elegantních Pařížanů. Levné letenky do Paříže už na Vás čekají, pospěšte si!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Paříži

Najít ubytování v Paříži