Menu

Vyhledat lety do Itálie

Itálie

 • Bari
 • Alghero
 • Palermo
 • Benátky
 • Obecné informace

  Úřední jazyk: italština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Pivo pod holým nebem

  V Bari je dovoleno pít alkohol ve veřejném prostoru. Večer si můžete koupit pivo (např. peroni za 1 euro) a jídlo s sebou na Molo san Nicolo, na Lungomare a na Piazza Meracnatile.

 • Nejen během sezóny

  V Bari je skvělé počasí skoro po celý rok. Pokud nemáte rádi velká horka, navštivte tento region v září nebo říjnu – nebude příliš horko, ale ještě můžete strávit čas na pláži.

 • Jak z letiště?

  Nejlevnějším způsobem, jak dojet do Bari, je městský autobus číslo 16 (jízdenka 1-1,5 euro) nebo metro. Nejrychlejším prostředkem je taxi (více než 20 eur) nebo pronajaté auto. Můžete také využít služeb Shuttle Bus Tempesta (4 eura).

Co si nesmíte nechat ujít v Bari?

Bari je největší město v regionu Apulie, která se nachází v jižní části Itálie. Je ideální destinací pro milovníky slunného počasí, chutné domácí kuchyně, azurového moře a autentické pohostinnosti místních obyvatel. Co byste rozhodně měli navštívit? 

Zdánlivý nepořádek, typický jihoevropský chaos, nepřítomnost davů turistů a tisíců restaurací zaměřených pouze na jejich obsluhu a krásná architektura, dokonalá kuchyně a jak na Itálii příznivé ceny způsobují, že jednoduchý a autentický život v Bari přitahuje stále větší počet cestovatelů. 

Vaše kroky nasměrujte do historického centra Bari Vecchia, které se nachází na poloostrově. Jsou zde úzké uličky, památky a náměstí plná života jako například Piazza Mercantile. Zajímavé jsou také městské hradby, kde ve starých věžích postavených na břehu moře nyní fungují hospůdky s neopakovatelnou atmosférou. Rozhodně se vydejte do Castello Svevo. Jedná se o dokonale zachovalý obranný hrad. Dále pak na Lungomare, tedy dlouhou promenádu kolem moře. Prohlédněte si také katedrálu zasvěcenou patronovi Bari sv. Mikuláši, baziliku a tradiční rybí trh na Molo San Nicola. Pokud rádi nakupujete, vydejte se do nové části města Borgo Murattiamo.  

V Bari se nachází mnoho barů a restaurací, kde jsou podávána italská jídla. Typické jižní pečivo jako foccacia a calzone di cipolla můžete koupit v každé místní pekárně (panificio) nebo foccacerii za 1 euro. Rozhodně vyzkoušejte také tradiční orecchiette baresi (těstoviny ve tvaru mušliček) nebo pro Bari typické sgagliozze i popizze (smažené plátky polenty) a také panzerotti tedy velké smažené šátečky. 

Pokud máte více času, vydejte se na venkov. Určitě nebudete litovat. Malá městečka ležící na apulijském pobřeží lákají na krásné čisté pláže, tradiční jihoevropskou architekturu a dechberoucí výhledy. Můžete se zde z Bari rychle dopravit vlakem, autobusem nebo pronajatým autem. Mezi nejzajímavější místa patří Alberobello s charakteristickými domečky trulli, Polignano a Mare s velkolepými útesy a krásnou pláží ukrytou mezi skalami s názvem Matera (její scenérii využil Mel Gibson ve svém filmu Umučení Krista) a Monopoli a Mare s bílými stavbami z mramoru a vápence. 

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Itálie?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Itálie se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Itálie, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Itálie?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Itálie zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Oblíbené aerolinie na trase z do Itálie