Menu

Letenky Catania - Vyhledat lety do Catanie

Ukazát filtry

Catania

Jak na levné letenky do Catanie?

Vyhledávání levných letenek Catania je velice jednoduché. Se vším vám pomůže propracovaný systém na stránce eSky. Zapomeňte na několik internetových stránek najednou! Pohodlně se posaďte a můžete v klidu začít. Na začátek do vyhledávače zadejte místo příletu a odletu, datum a počet cestujících. Vyberte třídu a zábava může začít.

Stačí několik vteřin a vy si můžete vybrat levný let do Catanie. Další výhodou je i možnost filtrovat lety. Můžete si vybrat danou leteckou společnost a přidat nebo odebrat přestupy. Cestou do nádherného města Catania tak můžete poznat i další skvělá místa na celém světě. V přehledném systému budete informováni o všech přestupech a času potřebném k přestupu na letišti.

Díky systému Virtual Interlining máte jistotu, že jste našli tu nejvýhodnější nabídku levných letenek Catania. Přidat můžete i pojištění nebo asistenční službu pro dítě nebo dospělého – všechno podle vašeho výběru. Pro co nejpohodlnější cestu letadlem je tady i výběr místa.

Vyzkoušeli jste už sekci Akční lety? Ty nejlevnější letenky zde čekají jen na vás. Stačí si vybrat tu vaši. Pokud toužíte po sluncem prozářených plážích, zvolte levné lety Catania. Vydejte se na působivou Etnu, zaplavte si v teplém moři nebo ochutnejte tradiční sicilskou kuchyni. Vyhledávání levných letů Catania vám zabere minimum času a vy se tak můžete těšit na nezapomenutelný výlet plný zážitků.

Letiště v Catanii – všeobecné informace

Letiště se nachází pouhých 8 kilometrů od Catanie. Obsluhuje zejména sezónní lety a je otevřeno 24 hodin denně. Do centra se dostanete díky autobusovému spojení, které do něj jezdí s intervalem 25 minut. Už za necelou půlhodinu uvidíte nádherné písečné pláže a krásné historické centrum tohoto nevšedního města.

Splňte si sen a neodkládejte levný let Catania! Máte možnost ochutnat tradiční kuchyni nebo se dokonale uvolnit v jedné z četných kaváren nebo restaurací. Pokud máte trochu dobrodružnější povahu, doporučujeme navštívit i sopku Etna.

Co je dobré vědět o městě Catania?

Catania je půvabné městečko na italském ostrově Sicílie. Jedná se o druhé největší město na ostrově. Má dlouhou historii, která sahá až do období starověkého Řecka. Najdete zde spoustu působivých památek, krásné pláže a výborné jídlo. Na Sicílii panuje převážně teplé počasí. Nejlepší je dovolenou v Catanii plánovat v období od března do září. Pro plavání je jako stvořeno období od června do srpna.

Nad městem se týčí obrovská sopka Etna. Pokud jste v Catanii první den, vaše kroky by měly vést do Duomo, čili dómu. Krásná katedrála patří mezi hlavní památky města. Původní stavbu poznamenalo zemětřesení, byla však obnovena a dnes už můžete obdivovat krásné prvky barokního slohu. Katedrálu zdobí sloupy a impozantní kupole.

Mezi největší stavby na Sicílii patří kostel San Nicoló. Jeho součástí jsou i prvky vyrobené z lávové horniny. Najdete zde i krásné sluneční hodiny podle zvěrokruhu. Z kopule se vám zas naskytne nádherný výhled na celé město. Další zajímavou památkou je Palazzo del Municipio. Jedná se o radnici. Součástí budovy je i působivá fontána se slonem z lávového kamene. Pokud milujete muzea, zamiřte do Castello Ursino, což je obrovský hrad. Dříve sloužil jako pevnost, dnes se zde nachází Městské muzeum.

V centru města můžete obdivovat i barokní stavbu s názvem Porte Uzeda. Setkávají se zde místní obyvatelé a turisti. Vynechat byste neměli ani Arcibiskupský palác. V Catanii najdete i dávné římské divadlo s původní mramorovou podlahou. Bezesporu nejpřekvapivější je římský amfiteátr, který má elipsovitý tvar a je o trochu menší než proslulé Koloseum. Neopakovatelnou atmosféru zažijete i v Teatro Bellini, které bylo pojmenováno na počest hudebního skladatele Belliniho.

V Catanii se nachází i jeden z největších benediktinských klášterů v Evropě. Propojuje prvky několika slohů a byl zařazen do seznamu světového dědictví UNESCO. Sídlí zde i katedra humanitních věd. Po procházce po městě budete mít rozhodně hlad. Návštěva Catanie vám umožní poznat vynikající sicilskou kuchyni. Většinu pokrmů tvoří šťavnatá rajčata, česnek a těstoviny. Proslulým ovocem jsou voňavé červené pomeranče. Na celém sicilském ostrově můžete ochutnat tu nejlepší zmrzlinu, která se připravuje podle tradiční receptury. Místní restaurace a kavárny nabízejí i bohatou nabídku chutných vín.

V létě by byl přímo hřích si nezaplavat v Jónském moři. Mezi nejvyhledávanější místa patří veřejná pláž Lido Plaia, která se nachází pouhé 3 kilometry od centra. Nejkrásnější pláží je bezpochyby Foce Simeto di Catania. Okouzlí vás nádherným bílým pískem a nedotčenou přírodou.

Patříte mezi milovníky přírody a adrenalinu? Neměli byste odkládat výstup na Etnu. V úpatí sopky se nacházejí citrusové plantáže a vinná réva, která má na tomto místě ideální podmínky. Z Catanie se k ní dostanete autem v průběhu hodiny. Můžete také využít autobusových spojů, které sem jezdí pravidelně.

Výstup k vrcholu sopky je však možný pouze s průvodcem, protože se jedná o aktivní sopku. U parkoviště najdete černá lávová pole. Nedaleko se nachází kavárny, restaurace a dokonce i muzeum, ve kterém si můžete prohlédnout zmenšeninu Etny. Pokud se vám nahoru nechce pěšky, můžete využít i lanovky. Ta vás zaveze k neaktivním kráterům Silvestri.

Pokud se chystáte na dovolenou s rodinou, rozhodně byste neměli vynechat nedaleký Adventure park, ve kterém si užijete spoustu zábavy. Na své si přijdou i milovníci večírků a nočního života. Vybrat si můžete z několika stylových barů, kde se rozhodně nebudete nudit. V únoru se v Catanii například pořádá svátek Santa Agatha na počest patronky města svaté Agáty. Večer vás na náměstí Piazza del Duomo okouzlí nezapomenutelný ohňostroj.

Zatančit si můžete v červenci na Vulkanologickém festivalu. Na své si přijde milovník každého hudebního stylu od jazzu, přes rock, až po soul či funk. Součástí festivalu je i přehlídka uměleckých děl. Pro milovníky filmového umění se v Catanii pořádá festival Etnafest. Nenechte si ujít výjimečně filmové přehlídky. Na podzim zde pořádají festival Cantica, kde si můžete vychutnat všechny žánry ze světa hudby.

Další výhody s eSky

Chcete mít vždy ty nejlevnější letenky? Stačí využít možnosti přihlášení k odběru newsletteru. Levné lety Catania si vás tak najdou ve vaší e-mailové schránce. Pro uživatele smartphonů nabízíme i moderní aplikaci, která vyhledá levné lety za vás. Žádná nabídka vám už neuteče.

Díky stránce eSky můžete najít i výhodné ubytování. Všechny apartmány a hotely se nacházejí v sekci Let+Hotel. Vyberte si z desítek apartmánů a hotelů. Třídit je můžete podle recenzí předchozích uživatelů, počtu hvězdiček nebo ceny. Filtrování navíc nabízí možnost si vybrat ubytování podle vzdálenosti od místa příletu nebo odletu, a tak se nemusíte bát zpoždění.

V eSky myslíme na váš čas a pohodlí, abyste si mohli naplno vychutnat dovolenou bez zbytečného stresu a nepříjemností. Náš systém je velice přehledný a hravě si s ním poradí jak zkušení, tak i začínající cestovatelé. Systém Virtual Interlining spolehlivě vyhledá a propojí lety nízkonákladových společností.

Díky nám je cestování zábava, nikoli trápení. Poznávejte neustále nové země a vydejte se do nádherné Catanie. Odpočinek může začít už při zařizování letu. Intuitivní systém za vás vyřeší všechny problémy. Jediné, co musíte udělat je, že začnete balit zavazadla a plánovat nezapomenutelný výlet.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Catanie?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Catanie se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Catanie, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Catanie?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Catanie zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Catanii

Oblíbené aerolinie na trase z do Catanie

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Catanii

Najít ubytování v Catanii