Menu

Vyhledat lety do Benátek

Ukazát filtry

Benátky

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: italština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Na vodě

  Cena projížďky gondolou je dosti drahá (cca 20 euro za osobu), ale je to nezapomenutelný zážitek. Nezapomeňte, že ceník se může měnit. Mimo jiné závisí na tom, kolik lidí nastoupí do loďky – čím více, tím levněji a také na denní době – dražší je projížďka večer – také záleží na aktuální náladě gondoliéra.

 • Pouze pro ranní ptáčata

  Mercati di Rialto je více než sedm století střediskem obchodu v Benátkách. Pokud si chcete koupit čerstvou zeleninu, ovoce nebo ryby, vydejte se sem už brzy ráno. Později je mnoho zboží již vyprodáno.

 • Proslulý karneval

  Karneval v Benátkách trvá 180 dnů. Během těchto dnů po městě krouží maschere, tedy muži v maskách a barevných oděvech, kteří lákají ke společné zábavě. Během karnevalu si nenechte ujít tzv. let anděla – kdy akrobat projde po laně mezi zvonicí na náměstí sv. Marka a Dóžecím palácem.

Letenky do Benátek. Jak se dostat z letiště v Benátkách do centra

Cesta z letiště Marco Polo do Benátek je jednoduchá! Letiště Benátky Marco Polo má dobré spojení s různými částmi tohoto báječného města i s několika místy v okolí. Nejlépe se odtud dostanete lodí nebo autobusem, případně vlakem. Čtěte dál a dozvíte se, jak se dopravit z letiště Benátky Marco Polo do centra Benátek a také jak a kdy pořídit ty nejvýhodnější letenky do Benátek!

Z letiště Benátky Marco Polo do centra Benátek

Letiště Marco Polo je od města vzdáleno 13 km. Terminál je relativně malý, takže cestu k dalším dopravním prostředkům najdete snadno. Jak tedy z letiště do Benátek dojedete?

Autobusem: Z letiště jezdí shuttle autobusy Atvo Airport Shuttle, které každou hodinu vyrážejí do Benátek a do přilehlého Mestre. Aktuální cena je 8,50 eura. Za podobnou cenu se dostanete z letiště do Benátek i městským autobusem č. 5. Do Mestre jezdí linka č. 15. Autobusem na Piazzale Roma dojedete cca za 25 minut.

Tip jak ušetřit: Jděte z letiště na další zastávku (Tassera Centro, cca 1 km) a lístek Vás v trafice bude stát 1,5 eura. Na letišti však za jízdu tím samým autobusem zaplatíte 8,50 eura.

Lodí: Doprava lodí je o něco „benátštější“ než autobusem. Takže jestli chcete do Benátek přijet (nebo spíš doplout) stylově, víte, jak na to! Společnost Alilaguna provozuje tzv. vodní autobusy, které Vás do Benátek dopraví za 20 minut a za cenu 15 euro. Při nákupu jízdenky přes internet ušetříte 1 euro. Pokud jedete na Murano nebo do Lida, můžete jet také vodním autobusem. Ceny a jízdní řády najdete na stránkách firmy.

Tip: Jízda lodí se finančně a časově vyplatí v případě, že jedete z letiště rovnou na ostrov Murano. V případě Benátek se jedná spíše o atrakci než efektivní způsob dopravy. Lístek na Murano stojí 8 euro.

Taxi: Ceny jízd jsou fixní. Aktuálně za taxi do centra Benátek zaplatíte 40 euro. Uber v tuto chvíli v Benátkách nejezdí.

Vlakem k moři nebo dále do Itálie: Pokud míříte z Benátek dále do Itálie, pravděpodobně pojedete vlakem. Jeďte autobusem č. 15 a vystupte na nádraží Santa Lucia.

Z letiště Benátky Marco Polo dojedete pohodlně i do Trevisa, Terstu, Padovy, Verony nebo letoviska Lido di Jesolo.

Kdy koupit nejlevnější letenky do Benátek

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Benátek, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy aerolinek, které je nabízejí, je hned několik. Nejlepší cenu letenek do Benátek (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na termíny, které se nepokrývají s žádným svátkem. Pokud plánujete letět do Benátek v období letních prázdnin, na Silvestra nebo během karnevalu (tak jako tisíce dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se Vám se sem vydat třeba až na samém konci sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? I v těchto ročních období je tu krásně (i když to může trochu foukat), turistů je méně a ceny ubytování jsou také o něco příznivější. A jaro v Benátkách stejně jako melancholický podzim rozhodně mají něco do sebe!

Ceny letenek se neustále mění a není vyloučeno, že právě Vy narazíte na levné letenky do Benátek. Abyste měli informace o letech do Benátek, akčních nabídkách a cenách letenek, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do Vaší vysněné destinace zaplatit a my Vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající Vašim požadavkům objeví. Server eSky je Vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Benátek chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Benátek, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Benátek

Lety do Benátek můžete dostat za slušnou cenu především s low-costovými aerolinkami. Z Prahy, a také z německých letišť, se do Benátek dostanete klidně za cenu kolem 600 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek do Benátek dražší, než jste doufali? Zkuste letět z Vídně nebo Berlína, odkud také létají nízkonákladovky.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Benátek, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Berlína. Pokud hledáte levné letenky do Benátek, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Benátky se tu objevují docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit.

Letecké společnosti létající do Benátek

Z Prahy do Benátek létá bez mezipřistání Volotea, Alitalia, ČSA, Smart Wings a easyJet. Je tedy v čeho vybírat! Obvykle zaplatíte asi 2000 korun za zpáteční let lehce po sezóně. Let z Prahy do Benátek trvá 1 hodinu a 30 minut.

Pokud to nemáte daleko do Vídně, zjistěte, za kolik nabízí letenky do Benátek společnosti Ryanair, Austrian a easyJet odtud. Tyto společnosti létají do Benátek bez mezipřistání a letenky u nich pořídíte často levněji než z Prahy. Pokud jste z Moravy, Vídeň je pravděpodobně pro Vás nejvýhodnější.

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně Vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si za kávu během letu budete muset připlatit.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Benátek?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Benátek se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Benátek, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Benátek?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Benátek zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Benátkách

Oblíbené aerolinie na trase z do Benátek

Buon giorno! Od poznání jednoho z nejmagičtějších měst na světě vás nedělí více než rezervace letenek do Benátek. Za necelé dvě hodiny doletíte na Aeroporto di Venezia, odkud se za chvíli dostanete do centra města na vodě. Představte si, že berete svou drahou polovičku za ruku, nasedáte do gondoly, která vás zve na projížďku těmi nejkrásnějšími zákoutími Benátek. Necháte si zastavit tam, kde se vám zdá, že maličké omšelé restaurace ještě nebyly turisty objeveny… a o pár minut později už ochutnáváte tu nejlepší pizzu, jakou jste kdy jedli. Zní to jako sen? Splňte si ho s eSky.cz! Levné letenky do Benátek jsou dostupné po celý rok a je jen na vás, jestli si tu užijete karneval, dlouhé noci horkého léta, podzimní romantiku nebo nostalgickou zimu.

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Benátkách

Najít ubytování v Benátkách