Menu

Vyhledat lety do Milána

Ukazát filtry

Milán

Letenky do Milána - Jak se dostat z letiště v Miláně do centra města

Milán je fantastické město, které byste určitě měli navštívit. Je to také důležitý dopravní uzel, ze kterého se často létá do zemí Jižní Ameriky a Afriky. Případně zde budete přestupovat, pokud míříte do některého z italských měst, které nemá přímé spojení s Vaším nejbližším letištěm. Milán má dvě letiště: Linate Airport a Malpensa Airport. Přibližně 45 km od Milána se nachází malebné městečko Bergamo, na jehož letiště Orio al Serio létá Ryanair. Letiště v Bergamu má s Milánem výborné spojení, takže se při cestě do Milána nemusíte obávat letu právě sem. Máte tedy na výběr hned ze třech letišť a proto je více než pravděpodobné, že se Vám podaří ulovit levné letenky do Milána! Na následujících řádcích Vám prozradíme, jak se dostat z letiště do centra Milána a také jak na levné letenky do Milána.

Doprava z letiště Milán Malpensa do centra Milána

Letiště Milán Malpensa je po římském letišti Fiumicino druhým nejrušnějším letištěm v zemi. Spojení s centrem Milána a také dalšími severoitalskými městy má ale velice dobré.

Autobusem: Z letiště Milán Malpensa do centra Vás odvezou autobusy společností Terravision, Autostradale a Air Pullman. Autobusy staví před oběma terminály a lístky si můžete koupit buď předem online, nebo na místě u řidiče. K nádraží Milano Centrale dojedete přibližně za 50 minut.

Vlakem: Vlak na nádraží Milano Centrale, Milano Porta Garibaldi a Piazza Cadorna odjíždí z obou terminálů. Na stránkách Malpensa Express zjistíte ceny jednotlivých spojů. Vlaky odjíždějí přibližně každých 15 minut.

Taxi a Uber: Na letišti jsou samozřejmě k dispozici taxi a funguje zde i aplikace Uber. Letiště Milán Malpensa je ale od centra Milána poměrně daleko, proto jsou ceny opravdu vysoké. Cena jízdy Uberem k nádraží Milano Centrale Vás tak bude stát kolem 150 euro.

Car-sharing: V Miláně funguje car-sharing E-vai, které má po celé Lombardii kolem stovky stanovišť. Jedno z nich se nachází i na letišti Milán Malpensa. Zaregistrujte se na stránkách služby a dojeďte z letiště Malpensa do centra Milána (nebo kamkoli jinam) levně a ekologicky!

Pokud míříte do jiných měst než je Milán, nemusíte se obávat. Nejrychlejší cesta bude pravděpodobně vlakem - buď přímo nebo s přestupem na nádraží Milano Centrale. Příkladové ceny: z letiště Malpensa do Turína: 20 euro a 2 hodiny a minut; z letiště Malpensa do Benátek: 33,70 euro a 4 hodiny a 31 minut. Pohodlně dojedete i do Janova, k jezeru Como a do Boloni.

Doprava z letiště Milán Linate do centra Milána

Autobusem: Z letiště Milán Linate dojedete do centra Milána (nádraží Milano Centrale) autobusy společností Starfly, Linate Shuttle a ATM. Jízdenky si můžete koupit předem přes internet nebo přímo v autobuse. Autobusy odjíždějí každých 15 minut. Ceny za jednosměrnou jízdenku se pohybují kolem 5 euro. Letiště Linate a centrum Milána spojuje také linka 73 městské hromadné dopravy. Tento autobus Vás doveze ke stanice metra Piazza Diaz. Lístky stojí 1,50 eura a koupíte je v automatu v příletové hale. Linka č. 73 je v provozu od 05:35 do 00:35.

Taxi a Uber: Na letišti je dostupných 5 taxislužeb. Z letiště Linate do centra Milána dojedete taxíkem za přibližně 60 euro. Pokud používáte aplikace Uber, cesta Vás bude stát o polovinu méně.

Car-sharing: V Miláně funguje car-sharing E-vai, které má po celé Lombardii kolem stovky stanovišť. Jedno z nich se nachází i na letišti Milán Linate. Zaregistrujte se na stránkách služby a dojeďte z letiště Linate do centra Milána (nebo kamkoli jinam) levně a ekologicky!

Jak se dostat z letiště Milán Bergamo Orio al Serio do centra Milána

Pokud přilétáte na letiště Milán Bergamo, do centra Milána se dostanete jednoduše autobusem Orio Low Cost Shuttle. Cesta na nádraží Milano Centrale stojí 4 eura a trvá přibližně 50 minut. Spojení nabízí také přepravce Terravision.

Můžete také dojet autobusem přímo do Bergama (které rozhodně stojí za návštěvu!) a odtamtud jet vlakem do Milána. Cena cesty pravděpodobně nepřesáhne 7 euro.

Kdy se dají koupit nejlevnější letenky do Milána?

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Milána, jsou pro letecké společnosti lukrativní, aerolinek, které je nabízejí, je hned několik. Nejlepší cenu letenek do Milána (i do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na termíny, které se nepokrývají s žádným svátkem. Pokud plánujete letět do Itálie v období letních prázdnin (tak jako tisíce dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se Vám se sem vydat třeba až na samém konci sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? Ve městě je co dělat za každého počasí. Milán, stejně tak jako blízké Bergamo (a obecně celá Lombardie) je krásný v každém ročním období.

Ceny letenek se neustále mění a není vyloučeno, že právě Vy narazíte na levné letenky do Milána. Abyste měli informace o letech do Milána, akčních nabídkách a cenách letenek, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do Vaší vysněné destinace zaplatit a my Vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající Vašim požadavkům objeví. Server eSky je Vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Milána chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Milána, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Milána

Lety do Milána můžete dostat za slušnou cenu nejen s low-costovými aerolinkami. Z Prahy (nebo jiných okolních letišť) se do Milána dostanete klidně za cenu kolem 300 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Milána, se podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Zkuste polské Katovice, Krakov, Bratislavu, Vídeň, Drážďany, nebo Berlín. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Krakova. Pokud hledáte levné letenky do Milána, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale ten Váš Milán se tu jistě také objeví. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit.

Letecké společnosti létající do Milána

Z Prahy do Milána doletíte nejlevněji bez mezipřistání se společností easyJet, u kterého se dají letenky pořídit za 1500 korun za zpáteční let. Přímé lety do Milána nabízejí také Alitalia, Ryanair, Smart Wings a ČSA. Let z Prahy do Milána trvá 1 hodinu a 30 minut. Na trase je tedy konkurence, a to znamená jediné - příjemné ceny!

Levné letenky do Milána nabízí Ryanair také z Ostravy. V zimních měsících ceny za zpáteční letenky začínají už od 500 korun, v létě obvykle od 1500.

Pokud to nemáte daleko do Vídně, zjistěte, za kolik tam odtud nabízí letenky do Milána společnosti Wizz Air, Austrian, KLM, Alitalia a easyJet. Letenky jsou obvykle o něco levnější než z Prahy.

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně Vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si za kávu během letu budete muset připlatit.

Pokud letíte z jiné destinace než z České republiky nebo okolních zemí, podívejte na také na nabídky letů do Milána od společností Alitalia, Lufthansa, Air France, Etihad Airways, Ryanair, Wizz Air a Iberia.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Milána?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Milána se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Milána, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Milána?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Milána zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Miláně

Oblíbené aerolinie na trase z do Milána

Hlavní město módy a fotbalu… kdo by ho nechtěl navštívit! Tím spíše, pokud jsou k mání levné letenky do Milána! Ať už sem vyrazíte v jakémkoli ročním období, město Vás okouzlí. Jeho památky, prudce styloví obyvatelé, gastronomické zážitky na každém rohu a umění z každé epochy lidstva. A co byste si tu rozhodně neměli nechat ujít? Symbolem města je Milánský dóm, který je čtvrtou největší katedrálou na světě. Výhled na město z jeho střechy je nezapomenutelný! Jen pár kroků od něj se nachází nákupní galerie Galleria Vittorio Emanuele II. s těmi nejluxusnějšími butiky. Zajděte sem i v případě, že utrácet nechcete! Téměř povinností je také vidět obraz Poslední večeře. A to jsme ještě nezmínili hrad Sforzesco, stadion San Siro, a také… ne, pojeďte se na to podívat sami! Letenky do Milána za skvělé ceny jen u nás!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Miláně

Najít ubytování v Miláně