Menu

Vyhledat lety do Říma

Ukazát filtry

Řím

Letenky do Říma - Jak se dostat z letiště v Římě do centra

Letiště Řím Fiumicino, nebo také Letiště Leonardo da Vinci v Římě, má dobré spojení s centrem města i s širším okolím. V tomto článku Vám poradíme, jak se dostat z letiště v Římě do centra města a také jak na levné letenky do Říma. Římské letiště je největším v Itálii, a proto sem pravděpodobně přiletíte ať už míříte do Věčného města nebo dál do Itálie. Letiště je vzdáleno 26 kilometrů na jihozápad od Říma v městečku Fiumicino. Do města se odtud můžete dostat autobusem, vlakem, taxi a Uberem.

Autobusem: Z letiště v Římě do centra se dostanete autobusem městské hromadné dopravy. Modré autobusy mají zastávky před terminály B a C. Lístky koupíte v trafikách (Tabacheria) a zaplatíte za ně 5 euro. Autobusy jezdí od 05:00 do 23:00.

Z letiště v Římě do centra města jezdí také autobusy společnosti Terravision. Jízdenky můžete koupit předem přes internet za 5,80 euro nebo o něco dráž na místě. Pozor! Lístky si musíte vytisknout. Autobus Vás odveze k nádraží Termini v centru Říma.

Sitbus Shuttle Vás za podobnou cenu odveze také k nádraží Termini. Po cestě zastavuje na několika místech, proto se vyplatí se seznámit s jeho trasou na stránkách společnosti. Lístky koupíte online nebo na místě.

Vlakem: Leonardo Express Train odjíždí z letiště každých 30 minut. Tímto způsobem dojedete z letiště v Římě do centra nejrychleji - na nádraží Termini budete už za 30 minut. Jízdenka stojí 11 euro. Pokud míříte jinam než do centra, podívejte se také na trasy vlaků Metropolitan, které staví u stanic metra a nedaleko okrajových částí města.

Taxi a Uber: Bílé taxíky jsou jedinými oficiálními, proto nenasedejte do žádného jiného. Aktuální fixní cena je 48 euro do centra + poplatek za zavazadlo. Za podobnou cenu Vás odveze i Uber, který je v Itálii velice populární.

Kdy koupit nejlevnější letenky do Říma

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Říma, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy aerolinek, které je nabízejí, je hned několik. Nejlepší cenu letenek do Říma (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na termíny, které se nepokrývají s žádným svátkem. Pokud plánujete letět do Říma v období letních prázdnin nebo na Silvestra (tak jako tisíce dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se Vám se sem vydat třeba až na samém konci sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? I v těchto ročních období tu bývá poměrně teplo, turistů je méně a ceny ubytování jsou také o něco příznivější. A jaro v Římě stejně jako melancholický podzim také mají něco do sebe!

Ceny letenek se neustále mění a není vyloučeno, že právě Vy narazíte na levné letenky do Říma. Abyste měli informace o letech do Říma, akčních nabídkách a cenách letenek, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do Vaší vysněné destinace zaplatit a my Vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající Vašim požadavkům objeví. Server eSky je Vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Říma chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Říma, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Říma

Lety do Říma můžete dostat za slušnou cenu především s low-costovými aerolinkami. Z Prahy, a také z německých a polských letišť se do Říma dostanete klidně za cenu kolem 300 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek do Říma vyšší, než jste doufali? Zkuste letět z Berlína, Vídně nebo Krakova, odkud létá více nízkonákladovek a je tedy větší konkurence mezi dopravci.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Říma, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Zkuste polské Katovice, Krakov, Bratislavu, Vídeň, Drážďany, nebo Berlín. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Krakova. Pokud hledáte levné letenky do Říma, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Řím se tu objevujte docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit.

Letecké společnosti létající do Říma

Z Prahy do Říma létá bez mezipřistání Ryanair, Vueling, Alitalia, ČSA, Smart Wings a Iberia. Zaplatíte asi 3000 korun za zpáteční let lehce po sezóně. Let z Prahy do Říma trvá 1 hodinu a 45 minut.

Pokud to nemáte daleko do Vídně, zjistěte, za kolik nabízí letenky do Říma společnosti Ryanair, Eurowings a Wizz Air. Všechny tyto nízkonákladovky létají do Říma bez mezipřistání a letenky u nich pořídíte často levněji než z Prahy. Pokud jste z Moravy, Vídeň je pravděpodobně pro Vás nejvýhodnější.

Dobře to vypadá také s lety do Říma z Polska: Ryanair z Krakova nebo Wizz Air z Katovic Vás dopraví do Itálie klidně za 50 euro za zpáteční let a mimo sezónu za polovinu.

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně Vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si za kávu během letu budete muset připlatit.

Lety z letiště Řím Fiumicino

Letiště Řím Fiumicino je největším letištěm v Itálii. Lehce a díky mnoha nízkonákladovkám také levně se odtud dostanete do všech koutů Itálie. Využijte levných letů do Itálie a pokračujte z Říma dál do částí Itálie, do kterých se z Prahy bez mezipřistání nedostanete. Z Říma můžete letět třeba do Rimini, Bolzana, Parmy, Kalábrie, Pescary, na Sardinii, do Verony a mnoha dalších zajímavých míst. Z Říma existují také přímé spoje do většiny zemí Jižní Ameriky.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Říma?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Říma se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Říma, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Říma?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Říma zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Římě

Oblíbené aerolinie na trase z do Říma

Levné letenky do Říma? Skvělé, máte o jeden důvod navíc, proč se sem vydat klidně ještě letos! Za jídlem, za památkami, na nákupy, ale klidně i k moři - věděli jste, že Řím je od pobřeží vzdálen pouhých 27 kilometrů? Každý, kdo miluje historii a výpravy po památkách ví, že Řím je ideální destinací. Které jiné město se může pochlubit 280 fontánami a 900 kostely? Mezi náročnými prohlídkami místních pamětihodností se můžete zastavit třeba na spaghetti alla carbonara. Můžeme Vám zaručit, že lepší jste nikdy nejedli! Zarezervujte letenky do Říma pro sebe a své nejbližší a zaleťte si sem užít třeba prodloužený víkend!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Římě

Najít ubytování v Římě