Menu

Vyhledat lety do Athén

Ukazát filtry

Athény

Letenky do Atén za skvělé ceny

Nechte se zlákat na dovolenou a poznávání Řecka! Jedna z turisticky nejoblíbenějších evropských zemí láká na starobylé památky, skvělou kuchyni, malebné ostrovy a spoustu dalších aspektů této jedinečné kultury. Čtěte dál a dozvíte se, jak se do hlavního města Řecka dostat z Prahy i z okolních zemí, jak na levné letenky a také se v Aténách vyplatí navštívit.

Co tam na vás čeká

Pronikněte do bájného světa antických bohů, tisíciletých staveb, filozofie a umění - poznejte Athény, místo, kde leží počátky evropské civilizace a kultury. Zarezervujte si letenky do Atén a seznamte se s místy, o kterých jste mnohokrát slyšeli. Prozkoumáte Akropoli, středověkou Plaku, ochutnáte výtečnou řeckou kuchyni spojenou s pohostinností veselých Řeků a třeba se i vykoupete v moři. Nebo Atény budou jen začátkem vaší delší cesty po Řecku a jeho ostrovech? Ať už máte jakékoli plány, vhod vám přijdou levné letenky do Atén, kterými začne jedno velké tlusté řecké dobrodružství protkané večery se skvělým jídlem, pitím a muzikou v útulných tavernách.

Jak se dostat z letiště do centra Atén

Mezinárodní letiště v Aténách má výborné spojení s centrem města i s nedalekým přístavním městečkem Piraeus, kde se dá výtečně koupat. Do centra Atén se nejrychleji a nejlevněji dostanete metrem (modrá linka 3). Pokud míříte přímo do Piraeusu, jeďte z letiště vlakem nebo autobusy OSY, které staví před východem č. 4 a 5.

Lety z letiště v Aténách na řecké ostrovy

Z letiště v Aténách se dostanete i na nejoblíbenější řecké ostrovy. Pokud jste se rozhodli prohlídku Atén nechat na jindy a chcete být co nejdříve na pláži, vybírejte z opravdu bohaté nabídky společností Sky Express, Olympic, Ryanair, Volotea, Hahn Air a dalších a zaleťte si na ostrovy jako Santorini, Korfu, Chios, Mykonos, Melos, Kréta, Kos a mnoho dalších.

Kdy se vyplatí koupit letenky do Atén

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do Atén se tedy skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety v letních měsících do Atén, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy není tak lehké vždy dostat tu nejlepší cenu. Nejlepší cenu letenek do Atén (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na data, které se nepokrývají s žádným svátkem nebo významnou událostí v místě vašeho plánovaného pobytu. Pokud chcete letět do Atén v období letních prázdnin, během květnových svátků, na zářijový nebo říjnový prodloužený víkend nebo na Velikonoce (tak jako spousty dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících.

Nevyplatilo by se vám se sem vydat třeba až na samém konci turistické sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? Pokud chcete poznat Atény nebo řecké ostrovy bez davů a za příznivější cenu, vydejte se sem před sezónou nebo po ní. Počasí je tu velmi příjemné od dubna do konce října.

Levné lety do Atén

Letenky do Atén můžete dostat za slušnou cenu především u nízkonákladovky Aegean. Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na sezónní i posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek z Prahy do Atén vyšší, než jste doufali? Zkuste letět z Polska, Rakouska nebo Německa, odkud také létají nízkonákladovky, a udělejte si dva výlety v jednom.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Atén, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Vídně. Pokud hledáte levné letenky do Atén, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Řecko se tu občas také objevuje. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek, a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tedy lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Společnosti létající do Atén

Z Prahy do Atén létá v současné době pouze společnost Aegean. Let trvá 2 hodiny a 30 minut a cena letenky v sezóně začíná obvykle na 4000 Kč. Chcete letět levnějí? Budete muset k sousedům. Z Berlína, Varšavy a Vídně, odkud léká např. Ryanair.

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si i za kávu nebo vodu během letu budete muset připlatit.

Let do Atén: jak se připravit

Nelétáte často, nebo letíte dokonce poprvé? Žádný strach! Pokud už máte své letenky do Atén, stačí se připravit na samotný let. Nejdůležitější je být na letišti včas. Pokud letíte z destinace mimo Evropskou unii nebo z letiště, které je obrovské, vyhraďte si na příjezd, odbavení, bezpečnostní kontrolu (ale také kávu před letem) celé 3 hodiny. Budete tak mít jistotu, že se nezdržíte ve frontě a v případě komplikací nepřijdete o drahocenný čas.

Zadruhé, zabalte si všechno cenné a potřebné do příručního zavazadla. Tedy: vaší letenku, pas nebo občanský průkaz, peníze, elektroniku a nezbytné léky. Do letadla si můžete vzít i jídlo. Nesmíte však mít u sebe tekutiny v nádobách s objemem vyšším než 100 ml. Maximum je 10 lahviček. Zároveň všechny musí být zabaleny v průhledné zapínací taštičce. Bezpečností kontrolou neprojdete s ostrými předměty, zbraněmi, tekutinami (více než 100 ml), nože, nůžky či holící strojky.

A jste připraveni na let do Atén! Přejeme vám šťastnou cestu a pohodový let!

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Athén?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Athén se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Athén, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Athén?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Athén zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Athénách

Oblíbené aerolinie na trase z do Athén

Pronikněte do bájného světa antických bohů, tisíciletých staveb, filozofie a umění - poznejte Athény, místo, kde leží počátky evropské civilizace a kultury. Zarezervujte si letenky do Athén a seznamte se s místy, o kterých jste mnohokrát slyšeli nejen ve škole. Prozkoumáte Akropoli, středověkou Plaku, ochutnáte výtečnou řeckou kuchyni spojenou s pohostinností veselých Řeků a třeba se i vykoupete v moři. Nebo Athény budou jen začátkem vaší delší cesty po Řecku a jeho ostrovech? Ať už máte jakékoli plány, vhod vám přijdou levné letenky do Athén, kterými začne jedno velké tlusté řecké dobrodružství protkané večery se skvělým jídlem, pitím a muzikou v útulných tavernách.

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Athénách

Najít ubytování v Athénách