Menu

Vyhledat lety do Chanie

Ukazát filtry

Chania

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: řečtina
  Časové pásmo: UTC+3 (léto), UTC+2 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Vydejte se dál

  Chania je dokonalým výchozím bodem pro poznávání Kréty. Určitě stojí za to se vydat na poloostrov Akrotiri a do údolí porostlých pomerančovými háji nedaleko Fournes nebo na rajské pláže Balos a Elafonisi.

 • Geologický zázrak

  Během letní sezóny (po 1. květnu) se rozhodně vydejte na túru po rokli Samaria. V nejužším místě má pouze 2 metry. Z výhledů se tají dech! 

 • Historie v ulicích

  Chanie je rozdělená na následující čtvrti: benátskou (Kasteli), vilovou (Chalepa), italskou (Splantzia), židovskou (Evraiki) a tureckou (Topanas). Navštivte je během procházky městem.

Letenky na Krétu

Kréta je jedním z nejoblíbenějších míst k letní dovolené. A není se čemu divit - je tu opravdu krásně! Nám se tu líbí o to víc, když se nám podaří ulovit levné letenky na tento magický ostrov. Akční letenky do Chanie se na eSky objevují s železnou pravidelností, a to zejména na na posezónní lety. I ty můžeme vřele doporučit. Například v říjnu je na ostrově pořád hezky a teplo, i když moře je již studenější a sluníčko už paprskz taky začíná šetřit. Jarní měsíce tu také bývají kouzelné a vhodné především pro milovníky turistiky a procházek přírodou. Čtěte dál a dozvíte se, jak pořídit letenky do Chanie za skvělé ceny, co je v okolí města k vidění, jak se dostat z letiště a jak se připravit na cestu, pokud s létáním na vlastní pěst teprve začínáte.

Chania: co navštívit

Pokud vás láká dovolená na Krétě, neváhejte a zarezervujte si na eSky.cz levné letenky do Chanie, která je vstupní branou ke krásám tohoto magického ostrova. A ne ledajakou branou - Chanii se totiž vyplatí věnovat alespoň tolik energie, kterou později využijete na vodní sporty a ochutnávání řeckých delikates. Město vás nadchne svojí historickou částí plnou památek a muzeí a také moderními čtvrtěmi s báječnými tavernami a kavárnami. Odpočívat můžete na jednom z okolních letovisek, jako jsou Tavronitis, Maleme, Platanias nebo Gerani. Zajet si můžete také na 53 km vzdálenou božskou pláž Balos s tou nejkrásnější lagunou, jakou jste kdy viděli. Vyberte si z mnoha termínů letenek do Chanie a vydejte se poznat krásy Kréty, která vás přivítá s otevřenou náručí v každém ročním období.

Doprava z letiště Chania

Jak se dostat z letiště Chania do hotelu? Pokud si neplánujete půjčit auto, jedinou možností jak se dostat z letiště veřejnou dopravou je autobus. Autobusy z letiště do centra města jsou zkoordinovány s časy přistání letadel, proto se jejich jízdní řád mění v závislosti na letovém řádu. Do centra města se dostanete přibližně za 30 minut. Lístek můžete koupit u řidiče za 2,5€. Pokud máte ubytování ve vzdálenější části ostrova, doporučujeme dojet nejprve na hlavní autobusové nádraží v Chanii a poté se vydat do vaší cílové destinace.

Pokud si plánujete půjčit auto a důkladně ostrov prouzkoumat, nezapomeňte si ho rezervovat včas, a to klidně několik měsíců předem. Na letišti mají kanceláře známe autopůjčovny jako Hertz, Avis Budget nebo Sixt.

Jak na levné letenky na Krétu

Při hledání letenek do Chanie si nejde nevšimnout, že letecké společnosti mění ceny doslova každou chvíli. Za aktuální cenou letenek do Chanie se skrývá mnoho faktorů: čas odletu a příletu do destinace, oblíbenost trasy v dané sezóně, obsazenost konkrétního letu, den v týdnu a mnoho dalších. Lety na oblíbených trasách, jako jsou ty do Chanie (ale i na jiné řecké ostrovy), jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy je zde těžší najít letenky za nízké ceny. Nejlepší ceny letenek do Chanie pořídíte mimo sezónu a v datech nepokrývajících se se svátky na ostrově nebo našimi dny volna. Pokud chcete letět do Chanie v letních měsících (především během letních prázdnin), během státních svátků nebo Velikonoc, pravděpodobně zaplatíte za letenku o více než v jiném období. Můžete se sem vydat třeba až na konci léta nebo na jaře či na podzim? Výhodnější ceny letenek najdete na dny během týdne. Dražší bývají na víkend či na samém začátku týdne. Část dne také hraje roli: ne každý chce totiž cestovat v noci nebo v brzkých ranních hodinách.

Ceny letenek do Chanie se stále mění a při trošce trpělivosti narazíte i vy na ty za příznivou cenu. Abyste měli nejaktuálnější informace o letech do Chanie (i do jiných destinací kdekoli na světě), zaregistrujte se k odebírání newsletteru na eSky.cz. Při registraci si nastavte maximální cenu, jakou budete ochotni za let do vysněné destinace zaplatit a my vás upozorníme hned, jak se lety za ceny odpovídající vašim požadavkům objeví. Pokud tedy dostanete informace o levných letenkách do Chanie, jejich koupi doporučujeme neodkládat, protože zájem bývá obrovský.

Využít můžete náš vyhledávač „Let + Hotel“, ve kterém stačí několik kliknutí a najdete balíčky letenek i s ubytováním ve všech cenových kategoriích. V databázi máme informace o letech od více než 950 aerolinek a 1.3 ubytovacích zařízení na celém světe. Na výletu tak můžete ušetřit až 30 % z ceny, kterou byste zaplatili při rezervaci letu a hotelu zvlášť. A to nemluvíme o úspoře času! Přes eSky si můžete zařídit i pojištění nebo rezervaci auta - doslova všechno, co je potřeba ke skvělé dovolené!

Letiště Chania

Z Prahy do Chanie můžete letět přímo s ČSA nebo Smartwings. V letní sezóně jsou lety dostupné každý den, avšak za výrazně vyšší ceny než např. v jarních měsících. Ceny se pohybují od 4000 do 10 000 korun za zpáteční let. Let trvá 2 hodiny a 45 minut. Chcete na Krétu levněji? Nic není nemožné. Prozkoumejte lety od našich sousedů, leťte s přestupem nebo spojte dva výlety do jednoho.

Levné letenky na Krétu lze pořídit např. z Německa. Zkuste letiště v Frankfurtu, kde ceny letenek od nízkonákladovky Ryanair začínají na 1000 Kč v sezóně (!). Pokud jste z Moravy, pravděpodobně nejlépe uděláte, pokud poletíte z Vídně. Odtud létá také Ryanair, a letenky na léto (zakoupené s dvouměsíčním předstihem) začínají na 1500 Kč. Chania je u našich jižních sousedů oblíbená, proto z Vídně létá také sesterská společnost Ryanaira, nízkonákladovka Laudamotion. Za podobné ceny lze při troše štěstí letět z Vratislavi a Krakova, a to rovněž s Ryanairem. Obě zmíněná města jsou turisticky zajímavá a rozhodně neprohloupíte, pokud si tu naplánujete den či dva před odletem na Krétu a město si projdete.

Zajímavou možností je také spojit dovolenou na Krétě s poznáváním Atén nebo Soluně. Do Atén lze letět z Prahy, či za příznivější ceny z Vratislavi, Katovic, Krakova, Vídně či Bratislavy (ano, v případě letů do Řecka máme svým sousedům co závidět). Letenky z Atén do Chanie se dají pořídit za pár stokorun. Nezuapomeňte, že obvykle platí známé čím dřívě, tím lépe.

A pokud byste chtěli pokračovat z Kréty dál, je dobré vědět, že odtud létají nízkonákladovky např. do Sofie, na Rhodos nebo třeba do Tallinu. To jsou destinace, do kterých nemáme z Prahy spojení za nízké ceny, a proto je dobrý nápad toho využít.

Lety na Krétu: jak se připravit

Povedlo se vám pořídit levné letenky do Chanie? Gratulujeme! Chceme vám jen připomenout pár důležitých věcí, aby vaše cesta proběhla hladce. Nezapomeňte na to, že se před cestou musíte odbavit. Nízkonákladovky i tradiční aerolinky dnes umožňují odbavení online (72 či 48 hodin před odletem).

Pokud letíte jen s příručním zavazadlem, odbavení online vám ušetří mnoho času. Aerolinky obvykle posílají e-mail s informacemi, že odbavení online je již dostupný. U některých (zvláště u nízkonákladovek) je odbavení online přímo nutností - odbavení a vytisknutí palubního lístku na letišti by vás stálo několik desítek euro navíc.

Příruční zavazadla (jedno větší a jedno menší) jsou povolena u většiny společností. Některé nízkonákladovky (např. Ryanair a Wizz Air) však větší příruční zavazadlo zpoplatnily, takže bez poplatku za zavazadlo se dá letět jen na velmi krátký výlet.

Ve vašem příručním zavazadle můžete převážet jen omezené množství tekutin a kosmetiky. Povolená jsou balení o max.objemu 100 ml. Maximální počet takových balení je deset. Všechna se musí vejít do uzavíratelné plastové taštičky. Pozor si dejte také na ostré předměty (nůžtičky, nože, pilníky, vidličky), které vám kontrola na letišti nepovolí vnést do letadla. Přejeme vám pohodový let do Chanie!

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Chanie?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Chanie se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Chanie, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Chanie?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Chanie zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Chanii

Oblíbené aerolinie na trase z do Chanie

Pokud Vás láká dovolená na Krétě, neváhejte a zarezervujte si na eSky.cz levné letenky do Chanie, která je vstupní branou ke krásám tohoto magického ostrova. A ne ledajakou branou - Chanii se totiž vyplatí věnovat alespoň tolik energie, kterou později využijete na vodní sporty a ochutnávání řeckých delikates. Město Vás nadchne svojí historickou částí plnou památek a muzeí a také moderními čtvrtěmi s báječnými tavernami a kavárnami. Odpočívat můžete na jednom z okolních letovisek, jako jsou Tavronitis, Maleme, Platanias nebo Gerani. Zajet si můžete také na 53 km vzdálenou božskou pláž Balos s tou nejkrásnější lagunou, jakou jste kdy viděli. Vyberte si z mnoha termínů letenek do Chanie a vydejte se poznat krásy Kréty, která Vás přivítá s otevřenou náručí v každém ročním období.

Letový rozvrh: Chania

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Chanii

Najít ubytování v Chanii