Menu

Vyhledat lety do Birminghamu

Ukazát filtry

Birmingham

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC+1 (léto), UTC+0 (zima)
  Měna: Britská libra (GBP)

 • Ráj zlatníků

  Birmingham má více než 250letou tradici výroby šperků. Tehdy vznikla organizace zastřešující řemeslníky pracující s tímto drahocenným nerostem s názvem Jewellery Quarter. V současnosti do ni patří až 400 zlatníků.

 • Pro fanoušky Tolkiena

  V tomto městě žil John Ronald Reuel Tolkien – autor románů o bájném světě Středozemě. V Sarehole Mill Museum se každoročně koná sjezd fanoušků jeho knih.

 • Heavymetalové kořeny

  V Birminghamu se narodili členové heavymetalové skupiny Black Sabbath, Tony Iommi a Ozzy Osbourne. Druhý z nich se dočkal dokonce tramvaje se svým jménem.

Levné letenky do Birminghamu

Ceny letenek z Prahy do Birminghamu se dají pořídit za příznivou cenu,  stejně tak letenky z letišť našich sousedů. Čtěte dál a dozvíte se, co v tomto multikulturním městě navštívit a také jak se tam levně dostat a jak dojet z letiště do centra města. Vše, co potřebujete vědět o letech do Birminghamu a samozřejmě také letenky tam i zpět najdete na jednom místě - na eSky!

Jak se dostat z letiště v Birminghamu do centra města

Vlak: Mezinárodní letiště v Birminghamu má vlakové spojení nejen s centrem města, ale také více než stovkou dalších britských měst. Vlaky do centra (Birmingham New Street) odjíždějí z letiště každých 15 minut. Z letiště dojedete rychle a pohodlně také do Manchesteru, Londýna, Northamptonu nebo Rugby.

Autobus: Pomocí levnějšího autobusového spojení se dostanete do centra Birminghamu během 30 minut. Autobusy X1 a X12 odjíždějí od terminálu doslova každých pár minut. Lístky zakoupíte na místě.

Kdy pořídit nejlevnější letenky do Birminghamu

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do Birminghamu se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Birminghamu, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy není tak lehké vždy dostat tu nejlepší cenu. Nejlepší cenu letenek do Birminghamu (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na data, které se nepokrývají s žádným svátkem nebo významnou událostí v místě vašeho plánovaného pobytu. Pokud chcete letět do Velké Británie v období letních prázdnin, během květnových svátků, na zářijový nebo říjnový prodloužený víkend nebo na Velikonoce (tak jako spousty dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se vám se sem vydat třeba až na samém konci turistické sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? Tuto variantu vám můžeme vřele doporučit. Je tu méně turistů, ceny jsou nižší a počasí... to je tu deštivé po celý rok! Lepší ceny také obvykle dostanete na lety v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Nejdražší jsou letenky na pondělí ráno a pátek odpoledne a večer.

Ceny letenek se neustále mění a je velice pravděpodobné, že právě vy narazíte na levné letenky do Birminghamu. Abyste měli informace o letech do Velké Británie, akčních nabídkách a cenách letenek do všech možných zajímavých destinací, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do vaší vysněné destinace zaplatit a my vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající vašim požadavkům objeví. Server eSky je vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Birminghamu chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Birminghamu, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Akční letenky do Birminghamu

Letenky do Birminghamu můžete dostat za slušnou cenu nejen s low-costovými aerolinkami. Z Prahy, a také z německých a polských letišť, se do Birminghamu dostanete klidně za cenu kolem 900 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na sezónní, ale především posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek z Prahy do Birminghamu vyšší, než jste doufali? Zkuste letět z Krakova nebo Berlína, odkud také létají nízkonákladovky, a udělejte si dva výlety v jednom.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Birminghamu, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Katovic. Pokud hledáte levné letenky do Birminghamu, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Velká Británie se tu objevuje docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek, a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tzn. lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Nízkonákladové společnosti létající do Birminghamu

Z Prahy do Birminghamu létá bez mezipřistání nízkonákladová letecká společnost Jet2. Za letenku obvykle zaplatíte asi 2500 korun za zpáteční let lehce po sezóně. Let z Prahy do Birminghamu trvá 2 hodiny a 20 minut.

Pokud to nemáte daleko do Katovic či Krakova, zjistěte si, za kolik nabízejí letenky do Birminghamu nízkonákladovky odsud. Pro příklad: zatímco zpáteční letenka z Prahy do Birminghamu na březnový víkend stála 3000 Kč, z Katovic v tom samém termínu s Ryanairem byla k mání za 1880 Kč. Pokud jste ze severní Moravy, Katovice pravděpodobně pro vás nejvýhodnější (zvláště, pokud výlet spojíte s poznáváním i tohoto města).

Levné letenky do Birminghamu dostanete také z  německých měst. Berlín se může zdát trochu z ruky, ale pokud spojíte např. pobyt v Berlíně (mimochodem, už jste byli v Tropical Island?) s výletem do Birminghamu, máte recept na dva zajímavé city breaky za skvělou cenu. Hledejte, zkoušejte, kombinujte - a ulovte své letenky do Birminghamu!

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností (jako je právě Ryanair, se kterým pravděpodobně poletíte do Birminghamu) si i za kávu nebo vodu během letu budete muset připlatit. Před několika měsíci tato společnost zavedla také extra poplatky za druhé příruční zavazadlo, takže poplatek za zavazadlo vás pravděpodobně nemine ani zde.

Letíte do Birminghamu: ať vás nic nepřekvapí!

Nelétáte často, nebo letíte dokonce poprvé? Žádný strach! Pokud už máte své letenky do Birminghamu, stačí se připravit na samotný let. Nejdůležitější je být na letišti včas. Pokud letíte z destinace mimo Evropskou unii nebo z letiště, které je obrovské, vyhraďte si na příjezd, odbavení, bezpečnostní kontrolu (ale také kávu před letem) celé 3 hodiny. Budete tak mít jistotu, že se nezdržíte ve frontě a v případě komplikací nepřijdete o drahocenný čas.

Zadruhé, zabalte si všechno cenné a potřebné do příručního zavazadla. Tedy: vaší letenku, pas nebo občanský průkaz, peníze, elektroniku a nezbytné léky. Do letadla si můžete vzít i jídlo. Nesmíte však mít u sebe tekutiny v nádobách s objemem vyšším než 100 ml. Maximum je 10 lahviček. Zároveň všechny musí být zabaleny v průhledné zapínací taštičce. Bezpečností kontrolou neprojdete s ostrými předměty, zbraněmi, tekutinami (více než 100 ml), nože, nůžky či holící strojky.

Přejeme vám šťastnou cestu a pohodový let do Birminghamu!

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Birminghamu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Birminghamu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Birminghamu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Birminghamu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Birminghamu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Birminghamu

Oblíbené aerolinie na trase z do Birminghamu

Co byste řekli na city break ve Velké Británii? S levnými letenkami do Birminghamu si můžete jeden takový dopřát už nyní! Druhé největší město Spojeného království Vás přivítá jak se patří: fantastickými bary a restauracemi, obchodními centry, spoustou muzeí a dalších atrakcí. Nemá sice klasické „staré město“, protože jeho historie je především průmyslová, ale rozhodně je tu co dělat. Milovníkům moderní architektury se zatají dech při pohledu na futuristickou knihovnu a mlsouni určitě nevynechají prohlídku továrny na čokoládu firmy Cadbury. Za nákupy se vydejte na High Street nebo supermoderního obchodního domu Great Western Arcade. Letenky do Birminghamu už na Vás čekají, nenechte je uletět!

Letový rozvrh: Birmingham

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Birminghamu

Najít ubytování v Birminghamu