Menu

Vyhledat lety do Liverpoolu

Ukazát filtry

Liverpool

Zarezervujte si levné letenky do Liverpoolu

Ceny letenek z Prahy do Liverpoolu se dají pořídit za příznivou cenu. Čtěte dál a dozvíte se, co ve městě Beatles navštívit a také jak se tam levně dostat a jak dojet z letiště do centra města. Vše, co potřebujete vědět o letech do Liverpoolu a samozřejmě také letenky tam i zpět najdete na jednom místě - na eSky!

Co vidět v Liverpoolu

Zarezervujte si levné letenky do Liverpoolu a užijte si třeba prodloužený víkend v tomto kulturním městě! Když se řekne Liverpool, jistě se vám vybaví Beatles a fotbal. Pojeďte se seznámit s historií Brouků, zajděte si na stadion (ať už na zápas nebo na během dne na exkurzi) a objevte další lákadla, která pro vás město připravilo. Velká spousta míst a budov je spojena s nejslavnější skupinou na světě, která do města stále přivádí statisíce turistů ročně. Muzeum The Beatles Story, sochy členů na nábřeží řeky Mersey nebo Cavern Club, se kterým jsou počátky skupiny spojeny - to je jen krátký výběr „broučích“ atrakcí. Pokud máte rádi i jiné druhy umění, zamiřte do Tate Gallery nebo Walker Art Gallery. Den zakončete s pintou dobrého piva v jednom z tradičních pubů. Plán je tedy hotový - zbývají už jen letenky!

Jak se dostat z letiště v Liverpoolu do centra města

Z letiště Johna Lennona v Liverpoolu dojedete do centra rychle, levně a jednoduše autobusem AirLink500. Ten z letiště odjíždí každých 30 minut. Cesta do centra trvá pouhých 25 minut. Doveze vás na autobusová nádraží Liverpool One a na Liverpool South Parkway. V případě, že z Liverpoolu cestujete do jiných měst, druhé zmíněné autobusové nádraží je výchozím bodem pro cesty do měst jako East Midlands, Manchester, Cheshire, Yorkshire a také Londýn. Protože doprava je ve Velké Británii příznivě integrovaná, můžete si zakoupit lístek, který bude platit jak na autobus do města, tak i mimo město, případně na vlak. Během nákupu lístku tak nezapomeňte v automatu zadat celou plánovanou trasu.

Kdy koupit nejlevnější letenky do Liverpoolu

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do Liverpoolu se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Liverpoolu, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy není tak lehké vždy dostat tu nejlepší cenu. Nejlepší cenu letenek do Liverpoolu (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na data, které se nepokrývají s žádným svátkem nebo významnou událostí v místě vašeho plánovaného pobytu. Pokud chcete letět do Velké Británie v období letních prázdnin, během květnových svátků, na zářijový nebo říjnový prodloužený víkend nebo na Velikonoce (tak jako spousty dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se vám se sem vydat třeba až na samém konci turistické sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? Tuto variantu vám můžeme vřele doporučit. Je tu méně turistů, ceny jsou nižší a počasí... to je tu deštivé po celý rok! Lepší ceny také obvykle dostanete na lety v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Nejdražší jsou letenky na pondělí ráno a pátek odpoledne a večer.

Ceny letenek se neustále mění a je velice pravděpodobné, že právě vy narazíte na levné letenky do Liverpoolu. Abyste měli informace o letech do Velké Británie, akčních nabídkách a cenách letenek do všech možných zajímavých destinací, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do vaší vysněné destinace zaplatit a my vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající vašim požadavkům objeví. Server eSky je vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Liverpoolu chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Liverpoolu, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Liverpoolu

Letenky do Liverpoolu můžete dostat za slušnou cenu nejen s low-costovými aerolinkami. Z Prahy, a také z německých a polských letišť, se do Liverpoolu dostanete klidně za cenu kolem 800 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na sezónní, ale především posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek z Prahy do Liverpoolu vyšší, než jste doufali? Zkuste letět z Krakova nebo Berlína, odkud také létají nízkonákladovky, a udělejte si dva výlety v jednom.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Liverpoolu, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Vratislavi. Pokud hledáte levné letenky do Liverpoolu, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Velká Británie se tu objevuje docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek, a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tzn. lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Letecké společnosti létající do Liverpoolu

Z Prahy do Liverpoolu létá bez mezipřistání nízkonákladová letecká společnost Ryanair. Za letenku obvykle zaplatíte asi 1500 korun za zpáteční let lehce po sezóně. Let z Prahy do Liverpoolu trvá 2 hodiny a 20 minut.

Pokud to nemáte daleko do Katovic či Krakova, zjistěte si, za kolik nabízejí letenky do Liverpoolu nízkonákladovky odsud. Pro příklad: zatímco zpáteční letenka z Prahy do Liverpoolu na zářijový víkend stála 3000 Kč, z Katovic v tom samém termínu byla k mání za 1880 Kč. Pokud jste ze severní Moravy, Katovice pravděpodobně pro vás nejvýhodnější (zvláště, pokud výlet spojíte s poznáváním i tohoto města).

Levné letenky do Liverpoolu dostanete také z  německých měst. Berlín se může zdát trochu z ruky, ale pokud spojíte např. pobyt v Berlíně (mimochodem, už jste byli v Tropical Island?) s výletem do Liverpoolu, máte recept na dva zajímavé city-breaky za skvělou cenu. Hledejte, zkoušejte, kombinujte - a ulovte své letenky do Liverpoolu!

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností (jako je právě Ryanair, se kterým pravděpodobně poletíte do Liverpoolu) si i za kávu nebo vodu během letu budete muset připlatit. Před několika měsíci tato společnost zavedla také extra poplatky za druhé příruční zavazadlo, takže poplatek za zavazadlo vás pravděpodobně nemine ani zde.

Let do Liverpoolu: jak se připravit

Nelétáte často, nebo letíte dokonce poprvé? Žádný strach! Pokud už máte své letenky do Liverpoolu, stačí se připravit na samotný let. Nejdůležitější je být na letišti včas. Pokud letíte z destinace mimo Evropskou unii nebo z letiště, které je obrovské, vyhraďte si na příjezd, odbavení, bezpečnostní kontrolu (ale také kávu před letem) celé 3 hodiny. Budete tak mít jistotu, že se nezdržíte ve frontě a v případě komplikací nepřijdete o drahocenný čas.

Zadruhé, zabalte si všechno cenné a potřebné do příručního zavazadla. Tedy: vaší letenku, pas nebo občanský průkaz, peníze, elektroniku a nezbytné léky. Do letadla si můžete vzít i jídlo. Nesmíte však mít u sebe tekutiny v nádobách s objemem vyšším než 100 ml. Maximum je 10 lahviček. Zároveň všechny musí být zabaleny v průhledné zapínací taštičce. Bezpečností kontrolou neprojdete s ostrými předměty, zbraněmi, tekutinami (více než 100 ml), nože, nůžky či holící strojky.

Přejeme vám šťastnou cestu a pohodový let do Liverpoolu!

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Liverpoolu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Liverpoolu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Liverpoolu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Liverpoolu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Liverpoolu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Liverpoolu

Oblíbené aerolinie na trase z do Liverpoolu

Zarezervujte si levné letenky do Liverpoolu a užijte si třeba prodloužený víkend v tomto kulturním městě! Když se řekne Liverpool, jistě se Vám vybaví Beatles a fotbal. Pojeďte se seznámit s historií Brouků, zajděte si na stadion (ať už na zápas nebo na během dne na exkurzi) a objevte další lákadla, která pro Vás město připravilo. Velká spousta míst a budov je spojena s nejslavnější skupinou na světě, která do města stále přivádí statisíce turistů ročně. Muzeum The Beatles Story, sochy členů na nábřeží řeky Mersey nebo Cavern Club, se kterým jsou počátky skupiny spojeny - to je jen krátký výběr „broučích“ atrakcí. Pokud máte rádi i jiné druhy umění, zamiřte do Tate Gallery nebo Walker Art Gallery. Den zakončete s pintou dobrého piva v jednom z tradičních pubů. Nezapomeňte si včas zarezervovat své letenky do Liverpoolu a těšit se na návštěvu tohoto unikátního města!

Letový rozvrh: Liverpool

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Liverpoolu

Najít ubytování v Liverpoolu