Menu

Vyhledat lety do Manchesteru

Ukazát filtry

Manchester

Zarezervujte si levné letenky do Manchesteru

Ceny letenek z Prahy do Manchesteru se dají pořídit za příznivou cenu. Čtěte dál a dozvíte se, co v tomto zajímavém městě na severozápadě Anglie navštívit, jak se tam levně dostat a jak dojet z letiště do centra města. Vše, co potřebujete vědět o letech do Manchesteru a samozřejmě také letenky tam i zpět najdete na jednom místě - na eSky.cz!

Co vidět v Manchesteru

Ve staré dobré Anglii vás sice možná přivítá déšť, ale to jí na kráse rozhodně neubere! Objevte klasický a tradiční Manchester, který je na jednu stranu vším, co je pro Velkou Británii typické, a z druhé strany se stal moderním městem plným kultury, současné architektury a fantastického designu. Průmyslové haly se tu mění ve stylové galerie a fusion restaurace a na ulicích potkáte lidi z celého světa, kteří si Manchester zamilovali tak, jako si ho zamilujete i vy. Zamluvte si své levné letenky do Manchesteru a vydejte se sem za nočním životem, památkami i nákupy. Letenky do Manchesteru a deštník - a můžete vyrazit!

Jak se dostat z letiště v Manchesteru do centra města

Mezinárodní letiště v Manchesteru má velmi rychlé a pohodlné spojení s centrem města i dalšími většími městy Velké Británie. Jak se tedy dostanete z letiště do cílové destinace?

Autobusem: Do centra Manchesteru dojedete autobusem společnosti Stagecoach. Z i na letiště jezdí po celých 24 hodin denně a

Metrolink: Tramvaje Metrolink staví cca 10 minut pěšky od terminálu.Jezdí odtud do všech částí města.

Vlakem: Stanice se nachází cca 10 minut pěšky od terminálu. Na stanici Picadilly v centru města se dostanete za 15-20 minut. Vlaky odjíždějí každých 10 minut.

Autobusem do jiných měst: Míříte do Liverpoolu, Leedsu, Sheffieldu či Glasgow? Žádný problém! I do těchto měst existuje autobusové i vlakové spojení přímo z letiště.

Kdy koupit nejlevnější letenky do Manchesteru

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do Manchesteru se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Manchesteru, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy není tak lehké vždy dostat tu nejlepší cenu. Nejlepší cenu letenek do Manchesteru (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a v termínech, které se nepokrývají s žádným svátkem nebo významnou událostí v místě vašeho plánovaného pobytu. Pokud chcete letět do Velké Británie v období letních prázdnin, během květnových svátků, na zářijový nebo říjnový prodloužený víkend nebo na Velikonoce (tak jako spousty dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se vám se sem vydat třeba až na samém konci turistické sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? Tuto variantu vám můžeme vřele doporučit. Je tu méně turistů, ceny jsou nižší a počasí... to je tu deštivé po celý rok! Lepší ceny také obvykle dostanete na lety v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Nejdražší jsou letenky na pondělí ráno a pátek odpoledne a večer.

Ceny letenek se neustále mění a je velice pravděpodobné, že právě vy narazíte na levné letenky do Manchesteru. Abyste měli informace o letech do Velké Británie, akčních nabídkách a cenách letenek do všech možných zajímavých destinací, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do vaší vysněné destinace zaplatit a my vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající vašim požadavkům objeví. Server eSky je vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Manchesteru chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Manchesteru, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Manchesteru

Letenky do Manchesteru můžete dostat za slušnou cenu především s low-costovými aerolinkami. Z Prahy, a také z německých a polských letišť, se do Manchesteru dostanete klidně za cenu kolem 500 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na sezónní, ale především posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek z Prahy do Manchesteru vyšší, než jste doufali? Zkuste letět z Krakova nebo Vídně, odkud také létají nízkonákladovky, a udělejte si dva výlety v jednom.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Manchesteru, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Vídně. Pokud hledáte levné letenky do Manchesteru, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Velká Británie se tu objevuje docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek, a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tzn. lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Letecké společnosti létající do Manchesteru

Z Prahy do Manchesteru létají bez mezipřistání nízkonákladové letecké společnosti EasyJet a Jet2. Za letenku obvykle zaplatíte asi 1500 korun za zpáteční let lehce po sezóně. Let z Prahy do Manchesteru trvá 2 hodiny a 10 minut.

Pokud to nemáte daleko do Krakova, zjistěte si, za kolik nabízejí letenky do Manchesteru nízkonákladovky (Ryanair a EasyJet) odsud. Pro příklad: zatímco zpáteční letenka z Prahy do Manchesteru na zářijový víkend stála 2800 Kč, z Krakova v tom samém termínu byla k mání za 2000 Kč. Pokud jste ze severní Moravy, Krakov pravděpodobně pro vás nejvýhodnější (zvláště, pokud výlet spojíte s poznáváním i tohoto historického města).

Levné letenky do Manchesteru dostanete také z německých měst. Berlín se může zdát trochu z ruky, ale pokud spojíte např. pobyt v Berlíně (mimochodem, už jste byli v Tropical Island?) s výletem do Manchesteru, máte recept na dva zajímavé city-breaky za skvělou cenu. Hledejte, zkoušejte, kombinujte - a ulovte své letenky do Manchesteru!

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si i za kávu nebo vodu během letu budete muset připlatit. Před několika měsíci tato společnost zavedla také extra poplatky za druhé příruční zavazadlo, takže poplatek za zavazadlo vás pravděpodobně nemine ani zde.

Let do Manchesteru: jak se připravit

Nelétáte často, nebo letíte dokonce poprvé? Žádný strach! Pokud už máte své letenky do Manchesteru, stačí se připravit na samotný let. Nejdůležitější je být na letišti včas. Pokud letíte z destinace mimo Evropskou unii nebo z letiště, které je obrovské, vyhraďte si na příjezd, odbavení, bezpečnostní kontrolu (ale také kávu před letem) celé 3 hodiny. Budete tak mít jistotu, že se nezdržíte ve frontě a v případě komplikací nepřijdete o drahocenný čas.

Zadruhé, zabalte si všechno cenné a potřebné do příručního zavazadla. Tedy: vaší letenku, pas nebo občanský průkaz, peníze, elektroniku a nezbytné léky. Do letadla si můžete vzít i jídlo. Nesmíte však mít u sebe tekutiny v nádobách s objemem vyšším než 100 ml. Maximum je 10 lahviček. Zároveň všechny musí být zabaleny v průhledné zapínací taštičce. Bezpečností kontrolou neprojdete s ostrými předměty, zbraněmi, tekutinami (více než 100 ml), nože, nůžky či holící strojky.

Přejeme vám šťastnou cestu a pohodový let do Manchesteru!

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Manchesteru?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Manchesteru se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Manchesteru, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Manchesteru?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Manchesteru zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Manchesteru

Oblíbené aerolinie na trase z do Manchesteru

Ve staré dobré Anglii vás sice možná přivítá déšť, ale to jí na kráse rozhodně neubere! Objevte klasický a tradiční Manchester, který je na jednu stranu vším, co je pro Velkou Británii typické, a z druhé strany se stal moderním městem plným kultury, současné architektury a fantastického designu. Průmyslové haly se tu mění ve stylové galerie a fusion restaurace a na ulicích potkáte lidi z celého světa, kteří si Manchester zamilovali tak, jako si ho zamilujete i vy. Zamluvte si své levné letenky do Manchesteru a vydejte se sem za nočním životem, památkami i nákupy. Letenky do Manchesteru a deštník - a můžete letět!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Manchesteru

Najít ubytování v Manchesteru