Menu

Letenky Londýn - Vyhledat lety do Londýna

Ukazát filtry

Londýn

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC+1 (léto), UTC+0 (zima)
  Měna: Britská libra (GBP)

 • Atrakce zdarma

  Londýn se může pochlubit těmi nejlepšími muzei a galeriemi na světě. Rozhodně stojí za to navštívit British Muzeum, Galerii Tate, Přírodovědecké muzeum nebo Vědecké muzeum, ve kterých můžete vejít do stálých expozic zdarma.

 • Divadlo

  Tvrdí se, že Londýn je městem divadla. Přitahuje ty největší talenty, nejzajímavější představení a nejvýznamnější divadelní soubory. Můžete zde vidět klasické divadelní hry, reprízy klasických muzikálů stejně jako nové produkce z West Endu – výběr je jen na vás!

 • Koncerty

  Londýn se proslavil svou bohatou hudební scénou a mnohými koncerty světových hvězd, které se konají v městských parcích nebo na stadionech. Každou chvíli se město rozezní díky některé významné osobnosti světové hudební scény!

Letenky do Londýna - Jak se dostat z letiště v Londýně do centra města?

Hlavní město Velké Británie je jedním z největších evropských měst, a proto by se mohlo zdát, že cesta z letiště do centra Londýna může být komplikovaná. Naštěstí tomu tak není. Londýn má celkově rozvinutou a velice efektivní dopravu do všech jeho koutů a žádné z letišť samozřejmě není výjimkou. Zjistěte, jakou dopravu se vyplatí zvolit v případě příletu na každé z následujících čtyř londýnských letišť. V Londýně a jeho blízkosti se sice nachází šest letišť, ale Vy nejpravděpodobněji přiletíte na jedno ze čtyř níže uvedených. Jak se z nich tedy dostanete do města a kolik to bude stát?

Jak dojet z letiště London Heathrow Airport do centra Londýna?

Letiště Heathrow je s městem spojeno silnicemi M4 a M25. Do města se dostanete autobusem společnosti National Express za necelou hodinu. Cena jízdenky je 4,50 £.

Pokud pospícháte a nevadí Vám, že si připlatíte, jeďte vlakem Heathrow Express. Ten odjíždí každých 15 minut a stejně dlouho jede do města. Zaplatíte 16,5 £ za jednosměrnou jízdenku a 32 £ za zpáteční.

Nejlevněji, ale také o něco pomaleji, se do města dostanete metrem. To jezdí každých 10 minut, stojí 4 £ a cesta trvá 60 minut.

Jak dojet z letiště London Gatwick Airport do centra Londýna?

Z letiště London Gatwick Airport se do Londýna dostanete rychlíkem Gatwick Express nebo běžným vlakem Southern Trains.

Vlakem Gatwick Express dojedete do z letiště Gatwick do centra Londýna za 30 minut. Ceny jízdenek se liší - čím dříve je koupíte, tím lépe. Doporučujeme si je tedy zakoupit na stránkách dopravce hned po zaplacení letenky.

Southern Trains jsou výrazně levnější (cena bude záležet na tom, zda jízdenku koupíte předem přes internet, nebo až na letišti u přepážky) a dovezou Vás za méně než 40 minut na Victoria London Station.

Také autobusem z letiště Gatwick do Londýna dojedete levně a pohodlně. Zkuste easyBus, jejichž ceny začínají od 2 £ nebo společnosti Terravision a National Express.

Jak dojet z letiště London Stansted Airport do centra Londýna?

Z letiště Stansted do Londýna nabízí přímé vlakové spojení Stansted Express. Cesta trvá 45 minut a lístky koupíte nejlevněji na stránce dopravce.

Z letiště Stansted do centra Londýna (konkrétně na Baker Street) Vás doveze i easyBus. Lístky pořídíte od 2 £. Cesta trvá okolo 75 minut. Jízdenky se vyplatí koupit předem na stránce společnosti.

Na Victoria Station Vás doveze dopravce National Express a autobusem Terravision dojedete na Liverpool Street nebo na Stratford.

Jak dojet z letiště London Luton Airport do centra Londýna?  

Z letiště London Luton do Londýna dojedete jednoduše vlakem. Na letišti nejprve nasednete na autobus, který Vás odveze na Luton Airport Parkway Station, kde přestoupíte na vlak East Midlands Trains nebo First Capital Connect. Vlak staví v centru města na stanici St Pancras Station.

Druhou možnosti jsou autobusy: i na tomto letišti jsou k dispozici autobusy společností easyBus, National Express, Terravision e Greenline. Jízdní řády a aktuální ceny najdete na stránkách každého dopravců. Obvykle se vyplatí koupit jízdenku s předstihem. Na místě a před odjezdem bývají zpravidla nejdražší.

Na všech letištích své služby nabízí také několik taxislužeb a soukromých dopravců. Před zaplacením se ujistěte, kam přesně Vás mohou odvézt.

Kdy je nejlepší čas koupit letenku?

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Londýna, jsou pro letecké společnosti lukrativní, ale díky vysoké konkurenci je možné najít letenky za opravdu příjemné ceny. Letenky za nízké ceny se Vám obecně pravděpodobněji povede „urvat“ na méně populárních trasách nebo na trasách, na kterých si konkuruje několik aerolinek (což je případ Londýna).

Nejlepší ceny letenek dostanete mimo sezónu a na termíny, které se nepokrývají s žádným svátkem. Pokud plánujete letět do Velké Británie v období letních prázdnin (tak jako tisíce dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se Vám se sem vydat třeba až na samém konci léta nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? Stejně tak lety bývají dražší v období Velikonoc, Vánoc a Silvestra. Obvykle zaplatíte více za lety v pátek večer a v pondělí ráno. Méně pak uprostřed týdne a kolem poledne. Ani to však není pravidlem - je třeba hledat a zkontrolovat všechny možnosti.

Ceny letenek se neustále mění a není vyloučeno, že právě Vy narazíte na opravdu levné letenky do Londýna. Abyste měli informace o letech do Londýna, akčních nabídkách a cenách letenek opravdu z první ruky, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do Vaší vysněné destinace zaplatit a my Vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající Vašim požadavkům objeví. Server eSky je Vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Londýna chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Londýna, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Londýna

Lety do Londýna můžete dostat za slušnou cenu nejen s low-costovými aerolinkami. Z Prahy (nebo jiných okolních letišť) se do Londýna dostanete klidně za cenu kolem 500 korun za zpáteční let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž. Hledejte tedy lety také z letišť u našich sousedů. Zkuste polské Katovice, Krakov, Vídeň, Drážďany nebo Berlín.

Londýn má letišť hned několik, proto se vyplatí vyhledat ceny letů na každé z nich a poté je porovnat. Nejlevnější letenka ale nemusí vždy znamenat cenově nejvýhodnější výlet. Připočíst musíte totiž ještě výdaj za dopravu k místu ubytování nebo do centra města.

Pokud hledáte levné letenky do Londýna, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Váš Londýn se tu jistojistě také objeví. Za opravdu nízkou cenu bývá obvykle nabízeno jen pár prvních letenek a z toho důvodu doporučujeme si s nákupem pospíšit.

Letecké společnosti létající do Londýna

Z Prahy do Londýna doletíte nejlevněji a bez mezipřistání se společnostmi Ryanair a Wizz Air. Přímé lety do Londýna nabízejí také British Airways, ČSA, easyJet a Smart Wings. Let z Prahy do Londýna trvá okolo dvou hodin.

Ryanair nabízí také letenky z Brna do Londýna. Z letiště Brno-Tuřany na letiště London Stansted můžete letět z touto nízkonákladovou společností každý den. Počíhejte si na levné letenky z Brna do Londýna a vydejte se navštívit britskou metropoli!

Z Katovic do Londýna létají nízkonákladovky Wizz Air a Ryanair. Z Krakova pak také Ryanair, easyJet, British Airways a LOT. Pokud to nemáte daleko do Vídně, mrkněte také, za kolik nabízí letenky z Vídně do Londýna společnosti Eurowings, Level, Austrian a easyJet.

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně Vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si za kávu během letu budete muset připlatit.

Pokud letíte z jiné destinace než z České republiky nebo okolních zemí, podívejte na také na nabídky letů do Londýna od společností Emirates, Lufthansa, British Airways, Etihad Airways, easyJet, Germanwings a další.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Londýna?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Londýna se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Londýna, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Londýna?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Londýna zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Londýně

Oblíbené aerolinie na trase z do Londýna

Levné letenky do Londýna čekají, kdy je ulovíte! Naplánujte si třeba okolovíkendový city break ve městě na Temži! A věřte, že dobrý plán budete potřebovat. V Londýně je toho totiž tolik k vidění, navštívení i ochutnání, že nebudete vědět, co dřív. Pokud jste ještě nepoznali jeho hlavní památky, jako je Buckinghamský palác, náměstí Trafalgar Square, Westminster nebo Big Ben, určitě se za nimi vydejte. A jestli už máte turistické zajímavosti britské metropole v malíku, můžete zažít místa, na která posledně nezbyl čas. Doporučujeme krásné čtvrti a parky jako je Camden Town, Regent’s Royal Park, Primrose Hill 4i Southwark. Londýn má v sobě všechno: eleganci, divokost, tradici i současnost. Zarezervujte si své Levné letenky do Londýna a objevte všechny jeho tváře!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Londýně

Najít ubytování v Londýně