Menu

Letenky Edinburgh - Vyhledat lety do Edinburghu

Ukazát filtry

Edinburgh

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC+1 (léto), UTC+0 (zima)
  Měna: Britská libra (GBP)

 • Tramvaj na letiště

  Edinburská městská hromadná doprava je velmi dobře rozvinutá. V roce 2014 byla otevřena tramvajová linka o délce 13 km. Propojuje centrum města (York Place) a letiště.

 • Město J. K. Rowlingové

  Nehledě na to, že autorka Harryho Pottera z tohoto města nepochází, právě zde vznikla řada jejích oblíbených knih pro děti (ale napsala samozřejmě i jiné).

 • Edinburská muzea

  Pokud jste fanoušky dějin, máme pro vás skvělou zprávu – vstup do muzeí v Edinburghu je zdarma. Zajděte do National Museum of Scotland a prohlédněte si například výstavu, která je celá věnovaná mamutům.

Letenky do Edinburghu - Jak se dostat z letiště v Edinburghu do centra

Letiště v Edinburghu patří mezi ta menší a přehlednější. Pokud jedete z letiště v Edinburghu do centra města, máte na výběr mezi několika typy dopravy. Nekomplikovaná je i doprava z letiště v Edinburghu do Glasgow a jiných skotských měst. Čtěte dále a dozvíte se, jak dojet z letiště do centra Edinburghu a také jak na levné letenky do Edinburghu. Jedno z nejkrásnějších měst Spojeného království už na Vás čeká!

Z letiště Edinburgh Airport do centra Edinburghu

Autobusem: Autobusy Skylink 100 nebo Skylink 300 z letiště v Edinburghu do centra odjíždějí každých 10 minut. K Wawerley Bridge dojedete za 30 minut. Za listek zaplatíte £4.50 (jednosměrný) nebo £7.50 (zpáteční). V noci jsou nahrazeny autobusem N22, který staví u Wawerley Steps.

Tramvají: Z letiště do centra Edinburghu se dostanete také tramvají. Za jízdenku zaplatíte  £6.00 (jednosměrná) nebo £8.50 za zpáteční. Zpáteční jízdenky jsou otevřené, takže je můžete využít kdykoli. Lístky koupíte v automatu na zastávce. Tramvaj Vás doveze k autobusovému nádraží (zastávka St. Andrews Square). Tip: Dojděte pěšky na zastávku Ingliston Park & Ride (necelý kilometr od terminálu), odkud jízdenka stojí 1/4 ceny.

Taxi nebo Uberem: Oficiální černé taxíky stojí naproti hlavnímu terminálu. Jízda do centra trvá cca 25 minut. Uber stojí kolem £20, taxi je cca o polovinu dražší.

Z letiště v Edinburghu do Glasgow

Autobus z letiště v Edinburghu odjíždí do Glasgow přibližně každých 30 minut. Autobus Citylink Air odjíždí ze zastávky C. Za lístek zaplatíte 12 liber (jednosměrný) nebo 20 liber (zpáteční) a prodávají se na stránkách společnosti i na letišti. Cesta trvá přibližně 60 minut. V noci tuto trasu jezdí autobusy č. 900.

Kdy koupit nejlevnější letenky do Edinburghu

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Edinburghu, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy aerolinek, které je nabízejí, je hned několik. Nejlepší cenu letenek do Edinburghu (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na termíny, které se nepokrývají s žádným svátkem. Pokud plánujete letět do Edinburghu v období letních prázdnin nebo na Silvestra (tak jako tisíce dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se Vám se sem vydat třeba až na samém konci sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? I v těchto ročních období je tu pěkně (i když je třeba počítat s typickým britským počasím), turistů je méně a ceny ubytování jsou také o něco příznivější. A jaro v Edinburghu stejně jako melancholický podzim také mají něco do sebe!

Ceny letenek se neustále mění a není vyloučeno, že právě Vy narazíte na levné letenky do Edinburghu. Abyste měli informace o letech do Edinburghu, akčních nabídkách a cenách letenek, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do Vaší vysněné destinace zaplatit a my Vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající Vašim požadavkům objeví. Server eSky je Vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Edinburghu chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Edinburghu, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Edinburghu

Lety do Edinburghu můžete dostat za slušnou cenu především s low-costovými aerolinkami. Z Prahy, a také z německých a polských letišť se do Edinburghu dostanete klidně za cenu kolem 700 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek do Edinburghu dražší, než jste doufali? Zkuste letět z Vratislavi, Vídně nebo Krakova, odkud také létají nízkonákladovky. Zkuste se také podívat na ceny letů do Glasgow, které je od Edinburghu co by kamenem dohodil.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Edinburghu, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Zkuste polské Katovice, Vratislav, Krakov, Bratislavu, Vídeň, Drážďany, nebo Berlín. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Krakova. Pokud hledáte levné letenky do Edinburghu, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Edinburgh se tu objevujte docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit.

Letecké společnosti létající do Edinburghu

Pokud to nemáte daleko do Vídně, zjistěte, za kolik nabízí letenky do Edinburghu společnosti Ryanair a easyJet odtud. Všechny tyto nízkonákladovky létají do Edinburghu bez mezipřistání a letenky u nich pořídíte často levněji než z Prahy. Pokud jste z Moravy, Vídeň je pravděpodobně pro Vás nejvýhodnější.

Dobře to vypadá také s lety do Edinburghu z Polska: Z Krakova, Katovic a Vratislavi také létá Ryanair a easyJet, takže pokud bydlíte blízko hranic a narazíte na levnou letenku, cesta bude pravděpodobně výhodnější než z Prahy.

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně Vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si za kávu během letu budete muset připlatit.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Edinburghu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Edinburghu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Edinburghu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Edinburghu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Edinburghu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Edinburghu

Oblíbené aerolinie na trase z do Edinburghu

Edinburgh je historické univerzitní město a bezesporu jedno z nejkrásnějších měst Velké Británie. Nechte se zlákat a zarezervujte si letenky do Edinburghu! A co je tu k vidění? Dominantou města je Edinburský hrad, který se tyčí na skále téměř v samém centru města. Po prohlídce, na kterou byste si měli vyhradit několik hodin, se projděte po třídě Royal Mile s mnoha obchody, restauracemi a také známým Domem U dělové koule. Nádherná je také královská čtvrť Hollyrood a nespočet anglikánských kostelů. Jsme si jisti, že nevynecháte ani tradiční puby a zajdete na jednu nebo dvě pinty! Levné letenky do Edinburghu už na Vás čekají - ulovte si je!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Edinburghu

Najít ubytování v Edinburghu