Menu

Vyhledat lety z Prahy do Edinburghu

Ukazát filtry

Edinburgh

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC+1 (léto), UTC+0 (zima)
  Měna: Britská libra (GBP)

 • Tramvaj na letiště

  Edinburská městská hromadná doprava je velmi dobře rozvinutá. V roce 2014 byla otevřena tramvajová linka o délce 13 km. Propojuje centrum města (York Place) a letiště.

 • Město J. K. Rowlingové

  Nehledě na to, že autorka Harryho Pottera z tohoto města nepochází, právě zde vznikla řada jejích oblíbených knih pro děti (ale napsala samozřejmě i jiné).

 • Edinburská muzea

  Pokud jste fanoušky dějin, máme pro vás skvělou zprávu – vstup do muzeí v Edinburghu je zdarma. Zajděte do National Museum of Scotland a prohlédněte si například výstavu, která je celá věnovaná mamutům.

Vyhledávání levných letů Praha Edinburgh – snadno a rychle!

Chcete vyrazit na nezapomenutelný výlet a poznat nové země? Díky stránce eSky se vám to povede snadno a bez zbytečného stresu. Zapomeňte na zdlouhavé vyhledávání na několika internetových stránkách najednou a navštivte jediné místo – stránku eSky. Nemusíte nikam jít a levné letenky Praha Edinburgh mohou být vaše už v průběhu několika minut!

Přesvědčte se, jak neuvěřitelně jednoduché to je. Začněte tím, že do vyhledávajícího pole zadáte místo příletu a odletu. Doplňte ještě datum, třídu a počet cestujících. Teď stačí kliknout na tlačítko pro vyhledávání a máte hotovo! Náš nejmodernější systém Virtual Interlining se už postará o vše důležité. Díky několika kliknutím se před vámi objeví několik levných letů Praha Edinburgh. Stačí si vybrat ten, který vám nejvíce vyhovuje. S naším systémem máte navíc jistotu, že koupíte akční letenky do destinací na celém světě.

Nejkratší letenky do Edinburghu trvá přibližně šest hodin. Ve srovnání s cestou autem je to rozhodně lepší volba. Při výběru levného letu Praha Edinburgh máte celou řadu možností. Můžete přidávat přestupy a cestou do Edinburghu poznat další zajímavou destinaci, nebo můžete zvolit i leteckou společnost. Pokud jste si už vybrali let, který vám vyhovuje, klikněte na tlačítko zvolit. V tomto kroku máte k dispozici rezervaci místa v letadle, pojištění či asistenční službu pro dítě nebo dospělého. Posledním krokem je zadání osobních údajů a zaplacení. Snadné, že? Vaše dobrodružství ve Skotsku může začít!

Letiště a doprava

Na letiště Václava Havla Praha se můžete pohodlně dostat autem, taxíkem nebo autobusem. Letiště obsluhuje lety jak soukromých, tak i nízkonákladových leteckých společností. Obavy nemusíte mít ani po příletu do Edinburghu. Hlavním letištěm je zde Edinburgh Airport a do města se dostanete snadno a rychle už v průběhu půlhodiny. Autobusy Airlink jezdí do přímo do centra. Jízdenky lze koupit přímo na letišti nebo pohodlně online.

Edinburgh – co byste měli vědět?

Hlavní město Skotska je považováno za nejkouzelnější metropole. Je proslulé svou historií a malebnými ulicemi. Pokud chcete na vlastní oči vidět ty nejkrásnější památky, nadešel čas si pořídit letenku Praha Edinburgh. Edinburgh patří společně s Glasgow mezi významná kulturní místa. Je přezdíván i městem festivalů. V létě si zde můžete vychutnat Mezinárodní filmový festival nebo například Edinburgh Military Tatoo. Jedná se o jedinečnou přehlídku armádních kapel.

Edinburgh se nachází na seznamu UNESCO, má dlouhou tradici v oblasti bankovnictví, ale je svázané s literaturou a slavnými autory. Věděli jste, že v jedné z kaváren napsala J. K. Rowlingová proslulý příběh o Harrym Potterovi?

Historie hlavního města Skotska je vskutku pozoruhodná. Město založili Římané v 11. století. Hlavním městem se ale stal až 4 století později. Pokud se vybíráte na kratší výlet, měli byste ty nejdůležitější památky stihnout už v průběhu jednoho dne. Mezi nejpopulárnější památky patří Edinburský hrad. Zajímavostí je jeho netradiční poloha – nachází se na vysoké skále přímo v centru města, takže vůbec nemusíte jít daleko. Užijte si nádhernou procházku a výhled na město z bývalé pevnosti a královského sídla. Můžete se zde vydat i na prohlídku s průvodcem.

Pokud se chcete dovědět o historii Skotska víc, v areálu hradu najdete Honours of Scotland, kde máte příležitost vidět královské klenoty. Vydejte se po jedné ze zdejších úzkých uliček a prozkoumejte Korunní sál, kde se kdysi pořádaly honosné korunovace. Z nádvoří hradu se dostanete i do podzemních prostor, kde se nachází spousta nástěnných kreseb. Prostory kdysi sloužily jako vězení.

Na kouzelnou procházku se můžete vydat po Royal Mile. Vede do čtvrti Hollyrod, kde najdete muzea a obchody. Mezi vyhledávaná místa zde patří Palace of Holyroodhouse s historickými apartmány. Nedaleko je i proslulé Whisky Heritage Center, ve kterém nahlédnete do výroby tradiční skotské whisky. Další zajímavá atrakce se nachází v Outlook Tower. Je plná vizuálních atrakcí a zažijete zde spoustu skvělé zábavy.

Vynechat byste neměli ani Parlamentní náměstí, na kterém stojí budova skotského parlamentu. Do hlavního sálu se můžete podívat zdarma. Zajímavostí je, že je postaven v moderním stylu, protože Skotsko kdysi bylo součástí Unie s Anglií. Odpočinek na vás čeká Holyrood Park. Vychutnejte si procházku a kochejte se krásnými útesy či roklemi, které jsou typické pro skotskou přírodu.

Výlet do tohoto města však není jen o památkách. Skotská kuchyně nabízí řadu vydatných i netradičnějších pokrmů. Mezi nejkvalitnější (a hlavní) suroviny patří především hovězí maso, ryby, mořské plody nebo zvěřina. Národním jídlem je haggis, které obsahuje ovčí vnitřnosti a podává se s bramborovou kaší.

Místní restaurace nabízejí převážně masitá jídla, steaky nebo jelení maso, nebo „skotský vývar“, který je směsí skopového masa, čočky, hrachu, zeleniny a ječmene. Pokud máte chuť na něco sladkého, zamiřte do jednoho z mnoha obchůdků s typickým „fudge“. Jedná se o směs mléka, cukru a másla, která na první pohled vypadá tvrdě, ale příjemně se rozpouští na jazyku a její jemná chuť si získá srdce každého jedlíka. Tato pochoutka je dostupná v různých příchutích.

Další výhody cestování s eSky

Levné letenky Praha Edinburgh si vás můžou najít kdekoliv. Máte hned tři skvělé možnosti. Navštivte sekci Akční lety na naší stránce, kde si můžete vybrat z desítek atraktivních letů za skvělé ceny. Pro příznivce e-mailů máme také skvělou možnost. Přihlaste se pro odběr newsletteru a akční letenky vám už nikdy netečou. O všech výhodných nabídkách budete informováni včas, takže se nemusíte bát, že se zpozdíte. Levné lety Praha Edinburgh si vás nejdou i díky mobilní aplikaci.

Vybrali jste si levný let a nevíte jak na levné ubytování? I tento problém vyřešíme za vás. Stačí kliknout na sekci Let+Hotel. Postup je podobný jak v případě vyhledávání letů Praha Edinburgh. Stačí vybrat místo příletu a odletu, datum a počet cestujících. Během několika vteřin si už můžete rezervovat pokoj v hotelu či apartmán.

Pomohou vám i recenze předchozích uživatelů či systém hvězdiček. Vyhledávání navíc můžete přizpůsobit veškerým svým požadavkům. K dispozici je filtrování ubytování podle vzdálenosti od letiště, vybavení nebo ceny. S námi je cestování zábava! Stránka eSky je jako stvořená jak pro začínající, tak i pro zkušené cestovatele.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Prahy do Edinburghu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Prahy do Edinburghu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Prahy do Edinburghu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Prahy do Edinburghu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Prahy do Edinburghu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích

Praha Edinburgh

Oblíbené aerolinky na trase Praha - Edinburgh

Plánujete let do hlavního města Skotska? Díky nabídce nízkonákladových leteckých společností, které sice na minimum omezily služby pro zákazníky na palubě, ale za to výrazně snížily cenu letenek, je cestování do Edinburghu z Prahy Ruzyně dostupné a rychlé. Levné letenky nabízí například společnost easyJet, s jejímiž letadly se na místo dostanete bez přestupů za dvě a půl hodiny. Levné lety před vámi otevírají možnost poznávat nejen toto tajemné město s neopakovatelnou atmosférou, ale také celé Skotsko. Výhodou letiště je, že se nachází velice blízko centra města. Jezdí zde městská doprava i speciální letištní autobusy. 

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Edinburghu

Najít ubytování v Edinburghu