Menu

Vyhledat lety z Prahy do Manchesteru

Ukazát filtry

Manchester

Levné letenky Praha Manchester – jak na ně?

Vyhledávání levných letů Praha Manchester nemusí být vůbec složitý úkol. Stačí několik kliknutí a nezapomenutelný výlet je váš. Nejlepší volbou je navštívit stránku eSky, kde máte vše jako na dlani. Levné letenky Praha Manchester můžete mít už v průběhu několika minut.

Zadejte místo příletu a odletu do vyhledávacího pole. Zvolte datum, počet cestujících, třídu a vyberte, jestli se jedná o zpáteční nebo jednosměrnou letenku. Teď můžete kliknout na tlačítko pro vyhledávání a je to! Jen několik vteřin a máte možnost si vybrat ten pravý levný let Praha Manchester přímo pro vás. Jednotlivé lety lze třídit podle jejich délky, letecké společnosti nebo letiště. Našli jste vyhovující let? Klikněte na tlačítko zvolit.

Dalším krokem je výběr místa v letadle, pojištění a asistenční služby pro dítě nebo dospělého. Systém je přehledný a snadno se používá. Díky Virtual Interlining budete mít jistotu, že máte akční letenky za skvělou cenu. Už jen jediný krok vás dělí od levné letenky Praha Manchester. Zadejte osobní údaje, klikněte na tlačítko pro zaplacení a můžete se těšit na výjimečný výlet. Manchester patří mezi města, ve kterých to žije a může se pochlubit spoustou zajímavých atrakcí.

Praha – zajímavosti

Praha patří mezi vyhledávané destinace turistů. Okouzlí vás svými památkami a historií. Na letiště Václava Havla Praha se můžete dostat autem nebo využít autobusové linky. Auto můžete zaparkovat v areálu letiště. Pro velkou vytíženost ale doporučujeme online rezervaci parkovacího místa předem.

Letiště Václava Havla Praha patří mezi ta největší letiště v České republice. Nacházejí se zde čtyři terminály pro lety v schengenském prostoru i mimo něj. Nabízí i levné lety Praha Manchester a další lety do více než 130 destinací na celém světě. Dělí se na staré letiště – Terminál Jih a nové letiště – Terminál Sever.

Rychle a pohodlně se zde dostanete i expresní linkou, která vás zaveze přímo k terminálu. Nastupte na ulici Wilsonové před historickou Fantovou budovou. Autobus jezdí každých 30 minut a v letních měsících je interval zkrácen na 15 minut.

Letiště v Manchesteru – zajímavosti

Manchster Airport je rozlehlé letiště a má tři terminály, které tvoří jeden komplex. Nachází se zde dokonce i muzeum. Přímý let z Prahy do Manchesteru trvá přibližně dvě a půl hodiny. Cestou do Manchesteru však můžete zvolit i přestup v Dublinu či Bruselu a poznat tak další krásná místa.

Z letiště se do centra Manchesteru dostanete vlakem, který jezdí jednou za 3 až 10 minut. Cesta trvá 17 minut. Jízdenky lze koupit předem díky online rezervaci. Můžete využít i tramvaje linky F, ale cesta v tomto případě trvá kolem 35 minut.

Manchester – co byste si neměli nechat ujít?

Anglické město Manchester patří mezi významné metropole a v současnosti je centrem umění, vzdělání a obchodu. Je proslulý fotbalovým týmem Manchester United a Manchester City a narodila se zde spousta talentovaných umělců. Máte možnost navštívit fotbalový stadion nebo dokonce muzeum. Manchester patří mezi města, která nikdy nespí. Rozhodně se zde nebudete nudit. Čeká na vás krásný výhled, historie a obrovské množství barů a restaurací.

Tato metropole vás okouzlí architekturou z viktoriánského období. Můžete obdivovat mrakodrapy a nachází se zde i druhá nejvyšší budova v Anglii – Beetham Tower. Působivou architekturou se můžou pochlubit i budovy radnice, Urbis Muzeum či synagoga. Pokud toužíte po nádherném výhledu, vaše kroky by měly vést do Town Hall. Radnice byla postavená v neogotickém slohu a nachází se na Albertově náměstí. Kromě prohlídek turistů se tu pořádají i koncerty. Pro milovníky umění je v Manchesteru i Art Gallery, která patří mezi největší galerie umění v Anglii.

Mezi významné historické památky patří zámek Castlefield. Nachází se zde muzeum vědy a techniky, které bylo postaveno na místě nejstaršího vlakového nádraží na světě. Turisty láká i jedinečná sbírka automobilů značky Rolls Royce. Další důležitou památkou je Manchesterská katedrála a Chetham Hospital. Dnes zde najdete hudební školu, nebo se můžete zajít podívat do nejstarších veřejných knihoven v Anglii. Skrývá v sobě sbírku více než 100000 knih!

Pro ty z vás, kteří upřednostňují aktivní odpočinek na čerstvém vzduchu, doporučujeme navštívit Heaton Park, který se díky své rozloze stal největším parkem v Evropě. Nachází se zde dokonce golfové hřiště nebo tenisové kurty. Z přírody si zde vychutnáte jezero, krásný les nebo okrasnou zahradu. Součástí parku je i hvězdárna. Pokud upřednostňujete aktivní odpočinek, doporučujeme navštívit krytou halu Chill Factore, ve které si můžete celoročně zalyžovat.

Za dobrým jídlem můžete zajít do slavné čínské čtvrtě. U vchodu vás přivítá působivá dřevěná brána Chinese Imperial Arch. Máte jedinečnou příležitost si pochutnat na asijské kuchyni a pozorovat rušný noční život. Manchester je městem všehochuti a v jeho centru turisté vyhledávají jak tradiční anglickou, tak i středomořskou kuchyni.

Milovníky nakupování potěší nákupní oblast Piccadilly Gardens, King Street či náměstí svaté Anny. Trendy oblečení je k dispozici na Bridge Street. Nachází se zde spousta butiků s kousky těch nejznámějších módních návrhářů.

Pokud chcete ochutnat čerstvé pochoutky té nejvyšší kvality, v létě můžete navštívit spoustu trhů. V zimně se zde pořádají kouzelné vánoční trhy, které vás příjemně naladí na svátky. Nenechte si ujít ani místní kuchyni. Anglická kuchyně je vydatná a sytá. Pochutnejte si na klasické anglické snídani, pečeném mase nebo smažené rybě s hranolky neboli „fish and chips“. Pro dochucení se zde používá několik kapek octa. Na první pohled to může vypadat jako netradiční kombinace, ocet však zvýrazní chuť jídla.

Další výhody cestování s eSky

Levné letenky do Manchesteru z Prahy lze získat i jinak. Věděli jste, že se můžete přihlásit pro odběr newsletteru? Nejnovější nabídky na vás budou čekat ve vaší e-mailové stránce. Levné lety Praha Manchester jsou dostupné i v aplikaci pro smarphony.

S námi je cestování snadné a přehledné. Propracovaný systém se postará o všechny vaše záležitosti. Pokud potřebujete pomoct s ubytováním, klikněte na sekci Let+Hotel. Zde si můžete vybrat z hotelových pokojů, apartmánů nebo dalších ubytovacích zařízení. Systém funguje stejně jako v případě vyhledávání letenek Praha Manchester.

Zadejte místo příletu a odletu, datum a počet cestujících. Klikněte na tlačítko pro hledání a máte hotovo. S výběrem ubytování vám navíc pomůžou i recenze předchozích uživatelů a máte jistotu, že vás nečekají žádná překvapení. Vydejte se na neopakovatelné dobrodružství s eSky!

 

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Prahy do Manchesteru?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Prahy do Manchesteru se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Prahy do Manchesteru, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Prahy do Manchesteru?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Prahy do Manchesteru zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích

Praha Manchester

Oblíbené aerolinky na trase Praha - Manchester

Hledáte způsob, jak se rychle, levně a pohodlně dostat do Velké Británie? Doporučujeme lety Praha Manchester. Díky levným letům Praha Manchester můžete nejen poznávat toto město, ale je to také skvělý výchozí bod pro cestování po celé Británii. Do Manchesteru se také samozřejmě jezdí za fotbalem a stadiony, které jsou symbolem města. Nejznámějším z nich je proslulý Old Trafford, před kterým stojí bronzové sochy nejvýznamnějších fotbalistů legendárního klubu Manchester United FC. V tomto městě žije početná česká komunita, která zde přijela za prací. Letenky Praha Ruzyně Manchester pořídíte u low-cost aerolinek. Spojení bez přestupu, které trvá kolem dvou hodin, nabízí například nízkonákladové společnosti Jet2.com a EasyJet. Z letiště do centra města pravidelně jezdí vlak, který svou trasu ujede za necelou půlhodinu.

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Manchesteru

Najít ubytování v Manchesteru