Menu

Vyhledat lety do Bukurešti

Ukazát filtry

Bukurešť

Levné letenky do Bukurešti

Zarezervujte si výhodné letenky do Bukurešti a vydejte se poznat Rumunsko! Bukurešť možná nepatří mezi nejpopulárnější evropské metropole, ale slibujeme vám, že pokud nakouknete pod její poněkud šedou a zamračenou masku, nebudete litovat. Poznáte město s pohnutou historií, která je nám Čechům blízká, památky inspirované francouzkou renesancí a také málo známou kuchyni, ve které se snoubí středoevropské, balkánské a turecké vlivy. Pokud velká města s převažující socialistickou architekturou nejsou zrovna vaším šálkem kávy, vydejte se poznat jiné části Rumunska. Tato země je nesmírně různorodá - v létě si můžete vychutnat odpočinek na pláži u Černého moře, v létě lyžovat v Transylvánii, na jaře poznávat nám kulturně blízký Banát a na podzim si udělat výlet po krásných středověkých hradech. Necháte se zlákat levnými letekami do Bukurešti?

Letiště v Bukurešti

Letíte do Bukurešti a chcete vědět, jak se dostat z letiště do centra?

Bukurešťské letiště, neboli Henri Coandă International Airport, se nachází 16,5 km severně od centra metropole a je to největší mezinárodní letiště v Rumunsku. Je to domovské letiště národní letecké společnosti TAROM a létá sem mnoho levných aerolinek: Blue Air, Wizz Air, Ryanair a další. Z Prahy sem létají pouze ČSA v kooperaci právě s rumunskou společností TAROM.

Do centra odtud jezdí linky 780 (končí na nádraží Gara de Nord) a 780 (končí přímo v centru). Jízda trvá přibližně 45 minut, avšak ve špičce bývá hlavní tepna dost často ucpaná. Alternativou je taxi nebo Uber. Druhý zmiňovaný jezdí v Bukurešti za opravdu přiměřené ceny a cesta z letiště do centra by vás neměla vyjít na více než 250 Kč. Jízdenka na autobus se dá koupit v automatu na zastávce před terminálem. K jízdence se musíte zakoupit i kartičku, na kterou bude jízda nahraná. Celkem zaplatíte 8,60 Lei.

Letíte do Bukurešti, ale vaše cílová destinace je jinde v Rumunsku? Z letiště v Bukurešti létají létá mnoho spojů i do jiných měst v Rumunsku. Pokud míříte na jihovýchod Rumunska, můžete letět do Iași, druhého největšího města. Letadlem se dostanete také do Kluže (region Sedmihradsko), Temešváru (mezi Čechy známý Banát), Satu Mare a Baia Mare (obě města jsou dobrou základnou pro prozkoumání historického regionu Maramureș, kouzelného Sibiu na západě Transylvánie či města Oradea u hranic s Maďarskem.

Pokud hledáte levné letenky do Bukurešti a nemáte do daleko k našim sousedům, doporučujeme se podívat, zda vás nevyjdou levněji letenky například z Vídně (TAROM, Ryanair, Laudamotion, Austrian Airlines) či Berlína (Ryanair). Mezi zajímavé destinace

Tip: Máte po dlouhém letu chuť na pořádný relax? Nebo si naopak chcete doplnit energii před cestou? Zajeďte si do termálních lázní Therme pouhých 5 minut jízdy autem od letiště. Tento ráj, kde celoročně udržují teplotu na tropických 30 stupních a vodu na 33 stupních nabízí 9 bazénů, 10 saun, 16 skluzavek a tobogánů ve velice stylových, exotikou inspirovaných interiérech, kde roste neuvěřitelných 800,000 rostlin.

Co vidět v Bukurešti

Pokud letíte do Bukurešti, rozhodně si nenechte ujít místa jako Palác Parlamentu, Etnografické muzeum Dimitrie Gusti nebo dům diktátora Nicolae Ceaușesca. Připravili jsme pro vás krátký přehled památek a zajímavých míst, která se v Bukurešti vyplatí navštívit.

Palác Parlamentu: Tato gigintická budova je pravděpodobně druhou největší administrativní budovou na světě (po Pentagonu) a je splněným přáním diktátora Nicolae Ceaușesca, který Rumunsku vládl pevnou rukou celých 24 let a který byl později jako jediný z komunistických politiků bývalého východního bloku za své aktivity popraven. Zemětřesení v roce 1977 bylo pro diktátora záminkou k demolici historické čtvrti a uskutečnění toho, co obdivoval při své návštěvě komunistické Severní Koreje a Číny: impozantní bulváry a megalomanské stavby ve kterých jsou soustředěny orgány státní moci. Interiéry jsou nepříliš vkusným mixem stylů a nachází se zde 1100 místností, atomový kryt, tajné tunely a 12 nadzemních a 8 podzemních pater.

Etnografický skanzen: Díky letům do Bukurešti a úžasnému Etnografickému skanzenu Dimitrie Gusti můžete poznat rumunský venkov bez nutnosti cestování z metropole. Toto muzeum bylo otevřeno již v roce 1936. Nyní pokrývá plochu více něž 14 hektarůs 360 památkami a sbírkami dokumentující život na vsi ve všech regionech Rumunska. Navštívíte tu velice informativní výstavu, budete obdivovat autentické vesnické domy, nakrmíte labutě u jezera a v místní restauraci si můžete dát něco z lokální kuchyně. Návštěvu muzea doporučujeme především těm, kteří se dále do Rumunska nechystají.

Ulice Lipscani: Místo, kam se určitě zajděte najíst, napít a pobavit. Kromě barů a klubů tu najdete také jedno z nekrásnějších knihkupectví v Rumunsku: obchod Cărturești Carusel (Lipscani 55), kam za jeho interiéry míří každý Instagrammer nacházející se v Bukurešti. Kromě pořízení pěkných fotek si tu můžete dát kávu a zákusek při četbě zajímavé knihy.

Univerzitní náměstí: Chcete využít svůj levný let do Bukurešti k poznání historie země, se kterou máme mnoho společného? Určitě se zastavte na Univerzitním náměstí (Piaţa Universităţii), kde v roce 1989 a 1990 probíhaly protesty proti tehdejší vládě. Na náměstí se také nachází budova Národního divadla, která byla těžce poškozena během zemětřesení v roce 1977 a posléze zrekonstruována do své původní podoby.

Manuc's Inn: S letenkami do Bukurešti si můžete dopřát i gastronomické dobrodružství v historických kulisách. Nejstarší hotel v Bukurešti má na svém nádvoří rozlehlou stylovou restauraci s barem a kavárnou. Impozantní budovy s dřevěným patrem lemovaným balkony a prostorným nádvořím bývaly v Rumunsku běžné ještě v 19. století. Války a tvrdý komunistický režim však přežil pouze Manuc's Inn, ve kterém si dnes můžete pochutnat na rumunských specialitách, jako například závitky Sarmale, párečky Mici, nebo husté polévky známé pod názvem Ciorba.

Tip: V Bukurešti, stejně jako ve většině turisticky oblíbených městech, si můžete prohlédnout město s Free Tour - prohlídkou s profesionálním průvodcem, který pracuje na základě spropitného, které mu ve vámi vybrané výši dáte po skončení prohlídky. Nám se velice líbila prohlídka pod názvem The Royal Century seznamující cestovatele s rumunskou belle epoque.

Jak hledat levné letenky

Jak ulovit ty nejlevnější letenky do Bukurešti? Společnost eSky na na levné létaní expert a ráda se s vámi o své znalosti a zkušenosti podělí. Zaprvé, buďte časově flexibilní. Většina lidí létá do evropských metropolí na víkend (pátek-neděle). Je tedy logické, že v těchto dnech jsou lety nejobsazenější, a tedy nejdražší. Pokud chcete za let ušetřit, leťte v úterý, ve středu nebo v sobotu, kdy letadla bývají nejméně obsazená.

Hledejte včas: levné letenky nejčastěji pořídíte tři až čtyři měsíce před plánovaným odletem. To je tedy doba, kdy byste se měli do hledání pustit. Často se štěstí usměje i na last minute: letíte za několik dní. Toto je běžné především na samém konci letní sezóny a v zimních měsících, kdy létá málo lidí.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Bukurešti?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Bukurešti se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Bukurešti, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Bukurešti?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Bukurešti zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Bukurešti

Oblíbené aerolinie na trase z do Bukurešti

Letový rozvrh: Bukurešť

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Bukurešti

Najít ubytování v Bukurešti