Menu

Letenky Gdańsk - Vyhledat lety do Gdańska

Gdańsk

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: polština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Polský zlotý (PLN)

 • Gdaňsk z ptačí perspektivy

  Panoramu města a Gdaňského zálivu můžete obdivovat z Gradové hory a také z věže Baziliky Panny Marie a městské radnice. 

 • Nespleťte se

  Gdaňsk má dvě hlavní čtvrti se dvěma radnicemi. Historická část s nejvýznamnějšími turistickými atrakcemi (např. Neptunova fontána) se nachází na Hlavním městě. Druhá čtvrt se nazývá Staré město (vedle železničního nádraží).

 • Město x 3

  Gdaňsk společně se dvěma sousedícími městy tvoří aglomeraci, pro kterou se vžil název Trojměsto. Nasedněte do proslulého vláčku SKM a jeďte se podívat na molo do Sopotu a na klidné pláže v Gdyni.

Co si nesmíte nechat ujít v Gdaňsku?

Gdaňsk je město dvou tváří. Z jedné strany je to turistické město z velice významnými památkami, z druhé strany stojí moderní architektura, současné umění a trendy bary mimo centrum. Každý zde objeví něco pro sebe. 

Gdaňsk s jeho památkami, tradicí Solidarity a majestátním baltským pobřežím můžete navštívit v každém ročním období. V létě je počasí vhodné pro trávení času na pláži, na podzim a na jaře během bouří je ideální procházet se historickými uličkami a po pobřeží rozbouřeného moře, v zimě můžete navštěvovat muzea a zahřívat se v útulných kavárnách. 

Hlavní atrakcí Gdaňska je historické centrum, tedy tzv. Hlavní město. Doporučujeme na něj vejít přes působivou Zlatou bránu, která vede na nejznámější gdaňskou ulici s názvem Dluga. Na tomto místě se každý rok v srpnu koná Dominikánský trh, tedy největší akce tohoto druhu v Polsku. Jsou zde rozmístěny stánky s nejzajímavějšími suvenýry. Své kroky směřujte také na Dlugi Targ (Dlouhý trh) tedy jedno z nejhezčích náměstí v Evropě s Neptunovým vodotryskem, dvorem Artuse, Zlatým měšťanským domem a majestátní radnicí. Poté se vydejte do Katedrály Panny Marie, největší evropské svatyně postavené z cihel. Večer se rozhodně projděte po nábřeží řeky Motlavy, jednom z nejmalebnějších míst ve městě. 

Neopomenutelným místem na mapě Gdaňska je loděnice. Příběh Solidarity a Lecha Walensy, který je s ní spjatý, nejlépe poznáte v moderní budově Evropského centra solidarity. Pozor – toto místo je tak zajímavé a dokonale navržené, že zde můžete ztratit pojem o čase. Pokud patříte mezi milovníky současné architektury a umění, vydejte se do Shakespearova divadla postaveného z černých cihel a do čtvrti Zaspa, kde se na stěnách starých paneláků objevilo velké množství velkoplošných nástěnných maleb. 

Během pobytu u Baltského moře určitě vyzkoušejte smaženou rybu. Nejlepší restaurace, které nabízejí sledě, tresky nebo makrely, lze nalézt v centru města na nábřeží Motlavy. Pokud dáváte přednost jídlům typu slow food, vydejte se na v současné době nejmódnější ulice Wajdeloty (ve čtvrti Wrzeszcze) a Straganiarskou (v centru). Pro romantickou večeři, zejména po setmění, je nejlépe vybrat jednu z hospůdek nacházejících se v historických městských domech na ul. Mariacké.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Gdańska?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Gdańska se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Gdańska, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Gdańska?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Gdańska zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Gdańsku

Oblíbené aerolinie na trase z do Gdańska

Perla severu, kterou zatím neobjevily davy turistů. Vyberte si z dostupných letenek do Gdaňsku a objevte ho Vy! Krásou města na samém severu Polska budete uchváceni. Centrum města je doslova architektonickou pastvou pro oči - Bazilika Panny Marie, hanzovní domy v přerůzných barvách, obchůdky se šperky s jantarem a útulné hospůdky. Opodál také kanál s námořní lodí a opačným směrem loděnice, ve které dělníci v čele s Lechem Wałęsou bojovali za lepší budoucnost své krásné země. V Gdaňsku najdete také několik moderních a velmi interaktivních muzeí, jako je Muzeum Solidarności nebo Muzeum 2. světové války. Pár kilometrů od Gdaňsku se pak nachází obrovský gotický hrad Malbork, který zaujímá plochu 250 000 m². Zarezervujte si své levné letenky do Gdaňsku a poznejte tuto kouzelnou část Polska!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Gdańsku

Najít ubytování v Gdańsku