Menu

Vyhledat lety do Katovic

Ukazát filtry

Katovice

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: polština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Polský zlotý (PLN)

 • Na OFF!

  V srpnu se v katovickém Údolí třech rybníků (Dolina Trzech Stawów) koná jedna z nejzajímavějších hudebních událostí v Evropě, tedy OFF Festival. Na čtyřech scénách lze poslouchat více než 70 skupin, které se věnují alternativní hudbě.

 • S výhledem na město

  Pokud si chcete prohlédnout nejpůsobivější panorama města, nezapomeňte se během návštěvy Slezského muzea vydat na rozhlednu na bývalé těžební věži. Rozhodně to stojí za to!

 • Najíte se dosyta

  Typickým jídlem pro tento region jsou „kluski, rolada i modro kapusta”, tedy slezský oběd. Můžete si ho dát ve většině restaurací ve Slezsku. Vyzkoušejte a uvidíte, že si bude chtít přidat.

Letenky za skvělé ceny do Katovic

Katovice patří k městům, kam to Češi nemají daleko. Zvláště ze severu a východu Moravy. A to je dobře - Mezinárodní letiště Katowice-Pyrzowice se totiž velice dynamicky rozvíjí a již nyní se odtud létá do mnoha evropských i několika mimoevropských destinací. Namátkou: Španělsko, Řecko, Ukrajina, Spojené arabské emiráty nebo Izrael. Na konci roku 2018 přibyl také italský Turín, ze kterého je to kousek do nejvyhlášenějších středisek italských Alp. Pokud se vracíte ze zahraničí do Česka, vyplatí se také zjistit si ceny letenek do Katovic, odkud pak lehce dojedete do České republiky. A když už tam budete, nezastavíte se tam na chvíli?

Letenky do Katovic, letenky do celého světa

Z letiště v Katovicích se dostanete do mnoha koutů světa, a to jak s nízkonákladovými společnostmi, tak charterovými lety. Proto se vyplatí kromě letů z Prahy či Vídně sledovat také akce z Katovic. Z Prahy sem totiž dojedete za čtyři hodiny a z Moravy je to co by kamenem dohodil. Letenky z Katovic za skvělé ceny odtud pořídíte u společností, jako je Ryanair, Transavia, Wizz Air, LOT a Lufthansa.

Parkování na letišti v Katovicích

Akční letenky do Katovic nebo dál z Katovic už máte? A už víte, jak se na místo dostanete? Nebojte se příjezdu vlastním autem a parkováním přímo na letišti během vašeho pobytu. Ceny nejsou zdaleka tak vysoké, jak by se mohlo zdát.

Na letišti jsou k dispozici čtyři parkoviště. Parkoviště č. 1 je nehlídané. Parkování na jeden den vyjde na 60 PLN, tj. asi na 350 Kč. Čím déle parkujete, tím je denní taxa nižší. Dvoutýdenní parkování proto vyjde na pouhých 240 PLN, což je méně než 1500 Kč. Parkovací místo si rezervujte předem na stránkách letiště. Parkoviště č. 2, které je také nehlídané, má ještě příznivější ceny. Dva týdny parkování vyjdou na 89 PLN, tedy asi 530 Kč. Cestujícím jsou samozřejmě k dispozici i placená parkoviště - č. 3, které je vzdáleno 200 m od terminálu, nabízí 200 parkovacích míst pro osobní auta. Dva týdny na dobře zabezpečeném parkovišti vyjdou na 304 PLN, tedy asi na 1810 Kč. Parkoviště Premium se nachází přímo před terminálem, je hlídané 24 hodin denně a nabízí i krytá místa k parkování. Cena na dva týdny se pohybuje kolem 500 PLN, tedy něco přes 3000 Kč. Ještě jednou připomínáme včasnou rezervaci míst, zvláště pak v letních měsících.

Jak dojet z letiště v Katovicích do centra

Přilétáte na letiště do Katovic a chystáte se do města? Nebo hledáte spojení přímo do České republiky? Čtěte dál, a dozvíte se, jak nejrychleji a nejlevněji dojedete z letiště v Katovicích do centra města.

Do centra Katovic: Do centra Katovic se dostanete pohodlně několika linkami místních autobusů. Pokud se vaše ubytování nachází v okolí hlavního nádraží, nejrychleji sem dojedete linkou AP2, AP3 a nočním autobusem AP4. Lístek na všechny autobusy stojí 14 PLN a funguje zároveň jako 24hodinová jízdenka na všechny městské autobusy. Lístek stačí koupit v automatu na místě.

Letiště v Katovicích má také pohodlné spojení s Bohumínem a Ostravou. Tam vás odvezou autobusy a minibusy společnosti Leo Express. Lístek je nutné rezervovat předem na stránkách dopravce.

Levné letenky do Katovic

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do Katovic se tedy skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety v letních měsících do Polska,  jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy není tak lehké vždy dostat tu nejlepší cenu. Nejlepší cenu letenek do Katovic (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na data, které se nepokrývají s žádným svátkem nebo významnou událostí v místě vašeho plánovaného pobytu. Pokud chcete letět do Katovic v období letních prázdnin, během květnových svátků, na zářijový nebo říjnový prodloužený víkend nebo na Velikonoce (tak jako spousty dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících.

Nevyplatilo by se vám se sem vydat třeba až na samém konci turistické sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim?  Lepší ceny také obvykle dostanete na lety v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Nejdražší jsou letenky na pondělí ráno a pátek odpoledne a večer a v neděli.

Odkud můžete letět do Katovic

Letenky do Katovic můžete dostat za slušnou cenu především u nízkonákladových společností jako je Wizz Air, Ryanair a Transavia. Na letiště létá také polský LOT a Lufthansa. Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na sezónní i posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Praha bohužel letecké spojení s Katovicemi nemá. Můžete se sem ale dostat poměrně rychle díky letům z Prahy do Krakova (Ryanair) a poté jet vlakem do města nebo se společností Flixbus dojet přímo na letiště,

Tip: Jsou ceny letenek do Katovic vyšší, než jste doufali? Zkuste letět do Krakova, Varšavy, Vratislavi nebo Prahy.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Katovic, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Berlína, zpátky do Bratislavy.  Pokud hledáte levné letenky do Katovic, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Polsko se tu objevuje docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek, a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tzn. lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Společnosti létající do Katovic

Z Prahy do Katovic v současné době neexistují přímé lety. Můžete sem ale pohodlně doletět z mnoha evropských metropolí a turisticky zajímavých měst. A také z Blízkého východu.

Na letišti v Katovicích operují následující dopravci: Ryanair, Wizz Air, Transavia, Lufthansa a LOT:

Levné letenky do Katovic tak dostanete například z Milána, Bristolu, Dublinu, Atén, Londýna, Tenerife, Osla, Frankfurtu, Lvova, Katánie a mnoha dalších míst. Mezi mimoevropské destinace patří Dubaj, Tel Aviv, Ejlat, Kutaisi a Agadir. Hledejte, zkoušejte, kombinujte a aejdete letenky do vaší vysněné destinace!

Pro Čechy patří k nejzajímavějším a nejvýhodnějším destinacím již zmíněné Kutaisi (Gruzie), kam se sice létá poměrně levně i z Prahy, ale spojení z Katovic bývají značně výhodnější. Doporučujeme také Dubaj. Do království luxusu se odtud dostanete klidně za méně než 4000 Kč za zpáteční letenku.

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si i za kávu nebo vodu během letu budete muset připlatit.

Let do Katovic: připraveni?

Nelétáte často, nebo letíte dokonce poprvé? Žádný strach! Pokud už máte své letenky do Katovic, stačí se připravit na samotný let. Nejdůležitější je být na letišti včas. Pokud letíte z destinace mimo Evropskou unii nebo z letiště, které je obrovské, vyhraďte si na příjezd, odbavení, bezpečnostní kontrolu (ale také kávu před letem) celé 3 hodiny.

Zabalte si všechno cenné a potřebné do příručního zavazadla. Tedy: letenku, pas nebo občanský průkaz, peníze, elektroniku a nezbytné léky. Do letadla si můžete vzít i jídlo. Nesmíte však mít u sebe tekutiny v nádobách s objemem vyšším než 100 ml. Maximum je 10 lahviček. Zároveň všechny musí být zabaleny v průhledné zapínací taštičce. Bezpečností kontrolou neprojdete s ostrými předměty, zbraněmi, tekutinami (více než 100 ml), nože, nůžky či holící strojky.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Katovic?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Katovic se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Katovic, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Katovic?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Katovic zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Katovicích

Oblíbené aerolinie na trase z do Katovic

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Katovicích

Najít ubytování v Katovicích