Menu

Vyhledat lety do Varšavy

Ukazát filtry

Varšava

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: polština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Polský zlotý (PLN)

 • Odpočiňte si na pláži!

  Divoká pláž v centru dvoumilionového města? To je možné pouze ve Varšavě! Na pravém břehu Visly, naproti centra, najdeme bujnou zeleň a širokou pláž. Je to místo, kde obyvatelé Varšavy rádi tráví volný čas. Nejlepší zážitek budete mít, pokud se zde vypravíte během teplého letního večera a pocítíte tu neopakovatelnou atmosféru. Je zde krásný pohled na celé panoráma města, historického centra, stejně jako na impozantní most Poniatowského.

 • Město jako fénix

  Varšava byla značně poškozena během druhé světové války – kvůli vojenským akcím a cíleným útokům na stavby ze strany ustupujících Němců, bylo zničeno až 85 % zástavby na levém břehu Varšavy. Rozhodnutí o jejím opětovném postavení bylo přijato ihned po ukončení války, ale teprve v roce 1974, po rekonstrukci Královského zámku, lze uznat, že se město znovuzrodilo z popela. Dodnes během procházky po městě narazíme na stopy, které svědčí o tragickém osudu města.

 • Streetfood na nástupišti

  Chcete pocítit výjimečnou atmosféru a zjistit, jaké chutě mají rádi místní? Vydejte se večer o víkendu na bývalé nádraží Warszawa Główna a navštivte noční trh! Na nepoužívaných nástupištích můžete vyzkoušet kvalitní pouliční občerstvení z celého světa a užít si Varšavu po setmění. Později doporučujeme procházku po centru a dojít až do kavárny Powiśle, která se nachází v modernistické stavbě… bývalé nádražní pokladně.

Vyhledávání levných letenek Varšava

Vyhledávání levných letů Varšava nebylo nikdy tak snadné! Navíc vše důležité zařídíte na jednom místě a nemusíte ani vycházet z domu. Už nemusíte hledat na několika internetových stránkách najednou. Navštivte stránku eSky a už během několika minut se můžete těšit z levných letů Varšava.

Začněte tak, že vyberete místo příletu a odletu, datum a třídu. Doplňte ještě informaci o počtu cestujících. Klikněte na tlačítko pro vyhledávání a během několika vteřin se před vámi objeví levné lety do Varšavy. Stačí si jen vybrat ten pravý pro vás. Pokud se do Varšavy chystáte z České republiky, zabere vám přímý let přibližně 1,5 hodiny. Možnosti vyhledávání lze snadno přizpůsobit. Můžete například přidat přestup a cestou k cíli poznat ještě další zajímavou metropoli.

Vyhledávání letenek do Varšavy nabízí i možnost výběru místa v letadle či asistenční službu pro dítě nebo dospělého. Pro větší pocit bezpečí můžete přidat ještě pojištění. Levné letenky Varšava jsou téměř vaše! Zadejte osobní údaje a klikněte pro tlačítko k zaplacení. Teď už můžete plánovat místa, která ve Varšavě navštívíte.

Ochutnejte zdejší kuchyni nebo navštivte proslulý mléčný bar s autentickou polskou kuchyní. Rozhodně nebudete zklamáni! Ve Varšavě si přijdou na své jak milovníci umění, tak i fanoušci nočních klubů a veselých večírků. Vydejte se po stopách historie a obdivujte město, které bylo během druhé světové války zcela zničeno. Je až neuvěřitelné, jak krásnou a moderní metropolí je dnes.

Ty nejkrásnější památky ve Varšavě čekají!

Město Varšava je hlavním městem Polska a patří mezi ty nejzajímavější metropole. V minulosti bylo toto město zcela zničené, ale bylo obnovené a dodnes láká miliony turistů. Najdete zde spoustu architektonických památek a zajímavých restaurací. Varšava žije ve dne i v noci a neustále je v ní co objevovat.

Mezi nejvyhledávanější místa patří Staré město. Na náměstí vás okouzlí překrásná architektura. Výhled na krásné město si můžete vychutnat v jedné z mnoha kaváren nebo restaurací. Varšava je také proslulá nádhernými parky, divadly nebo galeriemi.

Charakteristickým místem Varšavy je Královský hrad. Zajímavostí je, že byl během druhé světové války zcela zničen. Povedlo se ho však obnovit. Dnes se zde nachází galerie, kde nejdete například díla Rembrandta. Další působivou stavbou je i Palác Wilanów, který je postaven v barokním slohu. Můžete si zde prohlédnout královské apartmány i galerii. V areálu paláce se nachází i nevšední zahrada, ve které si užijete poklidnou romantickou procházku.

Mezi nepřehlédnutelné památky rozhodně patří i Palác vědy a kultury. Jedná se o nejvyšší budovu ve Varšavě. V budově je neuvěřitelných 3000 pokojů. Palác zdobí jedny z největších věžních hodin v Evropě. Na třináctém patře je obrovská terasa s výhledem na celé město. Patří mezi vyhledávaná turistická místa. V Paláci vědy a kultury se nachází vysoké školy, kino, plavecký bazén a je uznávaným sídlem polského jazzu. Pokud chcete navštívit muzeum, neměli byste vynechat Národní polské muzeum. Jedná se o nejnavštěvovanější místo. Najdete zde působivou sbírku exponátů od starověku až po současnou dobu.

Nezapomenutelný zážitek na vás čeká v Multimediálním parku fontán. Každý pátek a sobotu vás okouzlí animace v rytmu hudby v kombinaci s prameny vody. Neobyčejné divadlo máte možnost vidět v období od května do října. Pro rodiny s dětmi je ideální ZOO nebo Koperníkovo Science Centre. Děti se budou skvěle bavit díky nejrůznějším expozicím. Podporují dětskou představivost a hravost. Zajisté si na své přijdou i dospělí.

Věděli jste, že i Varšava má svou Prahu? Polsky se této čtvrti říká Praga. Až do 18. století byla samostatným městem. Kdysi se tady nacházela továrna na výrobu vodky. Dnes zde najdete neobyčejné kluby, galerie nebo divadlo. Praga je útočištěm alternativních umělců a umění. Pokud si chcete užít netypickou atmosféru, vaše kroky by měly vést do srdce této čtvrti.

Varšava vás okouzlí nejen svou historií a kulturou, ale navíc si i skvěle pochutnáte na místních specialitách. Navštivte například klasické mléčné bary, které nabízejí vydatná polská jídla za ty nejnižší ceny. Restaurace nabízejí klasické pierogi, což v překladu znamená pirohy. Ochutnejte pirohy plněné bramborami se sýrem nebo masem.

Pokud spěcháte za dalšími památkami, doporučujeme tradiční zapiekanku, což je bageta zapečená s houbami, sýrem nebo dalšími ingrediencemi podle vašeho výběru. Rozhodně byste neměli vynechat ani žurek. Jedná se o polévku s uzeným masem, klobásou a vejcem natvrdo. V létě zas můžete vyzkoušet chlodnik, což je zeleninová polévka nastudeno z červené řepy. Pokud chcete zkusit i židovskou kuchyni, ve Varšavě najdete spoustu restaurací s autentickými pokrmy.

Varšava patří mezi města, ve kterých se nikdy nebudete nudit! Tato metropole v sobě skrývá neuvěřitelné množství těch nejkrásnějších parků. Mezi největší parky patří například Královské lázně, neboli Lazienki. V okolí se nachází působivý palác na vodě. U přechodu z Nového města do Starého města zas můžete obdivovat původní městské hradby z 16. století.

Varšava nikdy nespí a večer si můžete vychutnat drink v jednom z několika stylových podniků. Ať už se zajímáte o historii nebo vyrazíte večer za zábavou, z Varšavy si odnesete jen ty nejkrásnější zážitky. V noci vás okouzlí nádherně prosvětlenými uličkami a můžete si vybrat z celé řady kaváren, restaurací či hudebních klubů. Každý milovník zábavy si v tomto městě najde něco pro sebe.

Letiště ve Varšavě – základní informace

Mezinárodní letiště Frédérica Chopina je veřejné letiště, které se nachází ve čtvrti Okecie ve Varšavě. Patří mezi nejrušnější polská letiště. Nabízí jak vnitrostátní, tak i mezinárodní spoje. V roce 1969 byl otevřen terminál pro 1 milion cestujících ročně. V roce 1992 však přibyl i nový terminál až pro 3,5 milionu cestujících ročně. Letiště bylo v roce 2001 pojmenováno na počest polsko-francouzského pianisty a skladatele Fredérica Chopina. Letiště bylo během války zcela zničeno, dnes je však moderním komplexem. Od roku 2007 zde funguje i nový terminál T2, na který se přesunula většina provozu letiště.

Další výhody cestování s eSky

Doba pokročila a náš systém s ní drží krok. Cestovat můžete s přehledem díky rychlému vyhledávacímu systému Virtual Interlining, který vyhledá a propojí jednotlivé lety za vás. Pokud toužíte po odpočinku a toužíte někam vyrazit, nechte se inspirovat sekcí Akční lety. Díky ní máte možnost navštívit desítky destinací za tu nejnižší cenu!

Vyhledávací proces je snadný a levné letenky Varšava mohou být během několika minut vaše. Nemusíte zkoušet štěstí na několika internetových stránkách, díky modernímu systému si na vás mohou levné letenky do Varšavy dokonce počkat! Stačí se přihlásit k odběru newsletteru a nabídka letenek si najde cestu přímo do vaší e-mailové schránky.

Upřednostňujete smartphone? Nainstalujte si aplikaci eSky, která vybere ty nejatraktivnější lety za vás. Aplikace a newsletter nejsou jediné výhody cestování s eSky. Už se nemusíte během cestování bát o střechu nad hlavou. Zkuste sekci Let+Hotel, ve které si každý najde to, co potřebuje. Od apartmánů až po pokoje v hotelu, všechny informace jsou seřazeny přímo pro vás.

Vyhledávat můžete podle ceny, vzdálenosti od letiště či dokonce podle potřebného vybavení pokoje, vše je jen na vás. Záleží nám na vašem pohodlí! Výběr vám rozhodně usnadní i hodnocení předchozích uživatelů. Se stránkou eSky je cestování zábava. Stačí se pohodlně usadit a vybrat si jakoukoliv vysněnou destinaci. Plánujete spontánní výlet? Navštivte stránku eSky a můžete si být jisti, že najdete ty nejlákavější letenky za tu nejnižší cenu.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Varšavy?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Varšavy se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Varšavy, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Varšavy?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Varšavy zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích ve Varšavě

Oblíbené aerolinie na trase z do Varšavy

Neříkejte, že jste ještě nenavštívili hlavní město našich severních sousedů! Na Varšavu jako cíl víkendových city breaků nebo i několikadenních dovolených se občas zapomíná. Přesvědčte se sami, že neprávem! Zarezervujte si letenky do Varšavy - zajímavého a moderního města. Pohnutá historie způsobila, že většina památek nepřežila druhou světovou válku. Díky bojovnosti a odhodlání Poláků se ale Varšava začala rozvíjet bleskovým tempem. Její historické centrum bylo znovu postaveno a to tak dokonale, že byste ho od původního nepoznali. Přibylo několik socialistických a také několik supermoderních budov, které spolutvoří mix, který překvapivě funguje a tvoří unikátní prostředí multikulturního a přátelského velkoměsta. S levnými letenkami do Varšavy to všechno poznáte na vlastní kůži!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely ve Varšavě

Najít ubytování ve Varšavě