Menu

Vyhledat lety do Vratislavi

Ukazát filtry

Vratislav

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: polština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Polský zlotý (PLN)

 • Český, německý a lvovský rodokmen

  Dějiny zanechaly ve Wroclawi nesmazatelné stopy. Češi přejali město v první polovině 14. století a měli ho pod správou téměř 200 let. Později se ocitlo v rakouských rukou, a poté bylo součástí Pruska. Na přelomu 19. a 20. století byla Wroclaw jedním z největších měst Německa. Po druhé světové válce se ve městě, ze kterého byli vysídleni Němci, objevili Poláci, kteří často pocházeli ze Lvova, města, které bylo nyní v Sovětském svazu. Proto se není čemu divit, že se zde nachází Raclawické panoráma – majetek zasloužilého institutu a knihovny Osslińských ze Lvova.

 • Slavná hala a její okolí

  Hala století je obrovský objekt ze železobetonu, který je určen pro pořádání sportovních a kulturních událostí. Stavba byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Ikonická stavba je obklopená jedinečnými architektonickými objekty – Pavilonem čtyřech kopulí a Pergolou. Všechny vznikly na začátku 20. století. Po druhé světové válce zde Poláci postavili vysokou a fotogenickou Jehlici, ve 21. století zase vznikla rozlhlá fontána, kde se během léta konají světelná a vodní show.

 • Hlavní náměstí plné života

  V mnohých městech je historické centrum ospalým místem, které se hodí na pohlednici a žije jen díky turistickému ruchu. To ale neplatí pro Wroclaw! Středověké hlavní náměstí bylo vždy místem, které přitahovalo nejen turisty, ale také místní obyvatele. Díky mnohým hospodám, klubům a restauracím žije hlavní náměstí od rána do večera. Zde si nemusíte jen prohlížet historické památky, ale můžete se i skvěle bavit!

Akční letenky do Vratislavi

Pořiďte si levné letenky do Vratislavi a navštivte jedno z nejkrásnějších měst Polska. Z České republiky sem pravděpodobně nepoletíte, ale můžete využít místní letiště, které nabízí spoustu zajímavých letů do mnoha evropských destinací, a to za skvělé ceny. Mnoho spojení odtud nabízí Ryanair, Wizz Air a LOT. Mezi nejzajímavější přímé lety patří Reykjavík, Lvov, Neapol nebo Chania. Tato města a také mnoho jiných můžete navštívit především mimo sezónu za doslova pár stokorun. Polské národní aerolinky LOT vás zase rychle dopraví do hlavního města Varšavy. Na letišti můžete za slušnou cenu parkovat nebo do Vratislavi dojet autobusem. Například z Prahy tu jste za pouhé čtyři hodiny.

Co navštívit ve Vratislavi

Už jste byli v krásné polské Vratislavi? Pokud ne, tak je nejvyšší čas to napravit. Letenky do Vratislavy i odtud jsou dostupné za skvělé ceny, a toho je třeba využít. Tomuto krásnému městu se přezdívá polské Benátky nebo také město trpaslíků. První přezdívku si město vysloužilo díky několika ostrovům, ze kterých se skládá. Ještě zajímavější ale je, že po městě jsou rozsety desítky trpaslíků (kterým se říká krasnale), jejichž přesný počet se každý rok mění: někteří padnou za oběť nenechavým turistům a jiní zase přibydou. Trpaslíci mají svůj původ v antikomunistických graffiti, avšak jejich sošky jak je známe dnes začaly být umisťovány na důležitých místech od roku 2005. Můžete si stáhnout aplikaci, která vás provede vratislavskou historií spolu s trpaslíky.

Díky letenkám do Vratislavi poznáte třeba také nádhernou katedrálu sv. Jana Křtitele dosahující výšky 91 metrů. Interiéry katedrály patří mezi nejkrásnější v Evropě. ke katedrále půjdete pravděpodobně přes Most Tumski, který už se téměř prohýbá pod tíhou zámků, které tu na něj věší zamilované páry. Samým centrem Vratislavi je Rynek, neboli hlavní náměstí. Toto středověké náměstí s nádhernou radnicí je plné pestrobarevných domů, kouzelných kavárniček, stánků a dalších atrakcí. Můžete tu strávit klidně celé odpoledne. Vsadíme se totiž, že tento výhled vás jen tak neomrzí.

Vratislav se může pochlubit svým zápisem na seznamu UNESCO. Hala století (Hala Stulecia) byla postavena na začátku 20. století a díky inovativnímu využití oceli se stala celosvětově známou. V době svého vzniku se pyšnila několika nej včetně největší železobetonové střechy. Doporučujeme si ověřit na internetu, zda se v době vaší návštěvy konají prohlídky interiéru Haly a pokud ano, zajít si na prohlídku!

Jak se dostat z letiště ve Vratislavi do centra

Vratislavské letiště, neboli Wrocław Nicolaus Copernicus (WRO) se nachází 10 km jihovýchodně od města. Do centra se můžete dostat kyvadlovým autobusem (WRO Airport Express), který vás doveze na Plac Dominikański a hlavní vlakové nádraží. Cesta trvá cca 30 minut a stojí 10 PLN. První autobus odjíždí ve 04:10 minut a poslední je přizpůsobem poslednímu večernímu či nočnímu příletu.

Do centra se dostanete i linkou 106 městské hromadné dopravy. Cesta trvá cca 45 minut. Jízdenku koupíte v automatu na letišti nebo v autobuse. V noci linku 106 nahradí autobus 206 jedoucí po stejné trase. Pokud míříte z letiště ve Vratislavi do jiného polského města, můžete jet autobusem společnosti Flixbus, která také zajíždí na letiště. Na letišti operují dvě oficiální taxislužby. Ve Vratislavi je populární (a levný) také Uber.

Levné lety do Vratislavy i odtud neznepříjemní ani parkování na letišti, které je tu poměrně cenově dostupné. Aktuální ceny si zjistíte na stránkách letiště. Například dvoutýdenní parkování při rezervaci přes internet vás vyjde na necelých 600 korun. Na letišti je samozřejmě několik autopůjčoven, které mohou přijít vhod, pokud se chystáte jižní Polsko prozkoumat důkladněji.

Jak hledat levné letenky

V případě hledání levných letenek do Vratislavi i jinam se vždy podívejte také na nabídku sousedních letišť. Někdy, zvláště pokud chcete navštívit několik destinací během jedné cesty se vyplatí pořídit i letenku multi-city, například tam z Prahy, zpátky do Bratislavy. Pokud hledáte výhodné letenky do Vratislavi, klikněte na záložku Akční letenky na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejnižší ceny.

Pokud hledáte letenky do exotičtějších nebo klasických dovolenkových destinací, otevřete si záložku Charterové lety. Z Prahy, Vratislavi, Krakova či Vídně zde seženete letenky do zemí jako je Turecko, Tunisko, Řecko a mnoho dalších. Někdy tu máme i takové zajímavé destinace, jako jsou Kapverdy, Kanárské ostrovy či Vietnam.

Ať už se chystáte na city break, dovolenou nebo klidně služební cestu, jistě chcete ušetřit čas i peníze. A my v eSky vám s tím rádi pomůžeme. Nahlédněte to naší záložky Let+Hotel, kde si můžete pořídit kombinaci letenky a ubytování. Tímto ušetříte čas, který byste jinak strávili hledáním na několika serverech i poplatky, které byste minimálně dvěma společně s cenou uhradili. Při nákupu letenky a ubytování vám eSky může nabídnout slevu až 30%. A nebojte se, nemáme jen pětihvězdičkové hotely. V naší databázi máme více než 1.3 milionu ubytovacích zařízení od hostelů přes apartmány až po luxusní resorty. Vyzkoušejte náš nový vyhledávač!

Jak se připravit na let

Před letem se doporučujeme ujistit, zda v ceně vaší letenky do Vratislavi je odbavené zavazadlo. U většiny nízkonákladovek, ale i klasických společností, není dnes ničím neobvyklým, že nejlevnější tarify počítají pouze s malým příručním zavazadlem. Pokud letíte jen na pár dní, příruční zavazadlo vám pravděpodobně bude stačit. Pokud ale chcete více pohodlí, připlaťte si za zavazadlo, které na letišti odbavíte a do kterého si můžete pohodlně zabalit i kosmetiku a jiné věci, se kterými vás do letadla pouze s příručním zavazadlem nepustí.

Pár dní před odletem obdržíte e-mail s odkazem na odbavení. Klikněte na něj a na stránce letecké společnosti vyplňte požadované údaje. Poté si vytiskněte palubní lístek nebo se ujistěte, že ho máte uložený v aplikaci dané aerolinky. Pozorně si zabalte především příruční zavazadlo. Nezapomeňte, že do něj nepatří žádné tekutiny přesahující 100 ml a ostré předměty. Na letišti buďte minimálně dvě hodiny před odletem. A dobrodružství začíná. Přejeme vám šťastný let do Vratislavi!

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Vratislavi?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Vratislavi se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Vratislavi, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Vratislavi?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Vratislavi zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích ve Vratislavi

Oblíbené aerolinie na trase z do Vratislavi

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely ve Vratislavi

Najít ubytování ve Vratislavi