Menu

Vyhledat lety do Štětína

Štětín

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: polština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Polský zlotý (PLN)

 • Papoušek na rameni

  Chcete se přidat k pirátům? Nahlédněte do papouškárny na adrese al. Wyzwolenia 44. Barevní ptáci zde nežijí v klecích. Volně poletují mezi návštěvníky, sedají jim na ramena a jedí z ruky.

 • Trochu si odpočiňte

  Na pahorkatině Wzgórza Bukowe, 10 km na jih od Štětína, se nachází Dubový prales, což je ideální místo na procházku. Na piknik se můžete vydat k nedalekému Smaragdovému jezeru.

 • Pláž s výhledem na město

  O prázdninách na ostrově Grodzka je postavena pláž s výhledem na hradby Wały Chrobrego. Můžete zde zdarma používat houpací sítě, lehátka, polštáře, plážové míče a formičky na písek.

Co si nesmíte nechat ujít ve Štětíně?

Procházka po podzemním bunkru, historická auta a nejchutnější chlebíčky z pečiva, které se peče namístě – Štětín je místem, které překvapí na každém kroku. 

Město ze 13. století v severním Polsku leží nedaleko hranice s Německem. První stopy osídlení tohoto místa pocházejí již z 8. století. Štětín se po staletí rozvíjel jako přístavní město, které se bohatilo především na obchodu. Město mnohokrát přecházelo z polských do německých rukou a obráceně. 

Toto období připomíná bohatá historická architektura na náměstí, kde se ve středověku obchodovalo se senem. Nahlédněte do Historického muzea Štětína a zjistěte, jak spletité byly dějiny města. 

Dějiny na vlastní kůži prožijete v Podzemních stezkách Štětína. V bunkru pod železničním nádražím se mohlo schovat až 5 tisíc lidí. Tento bunkr můžete navštívit – stačí si vybrat jednu ze tří tras: stopami druhé světové války, život v době Polské lidové republiky nebo stezka tajuplným podzemím – tuto trasu se prochází v přítmí, jen s baterkami v ruce. Pokladna se nachází na 1. nástupišti železničního nádraží.   

Fascinují vás stroje? Pak se rozhodně vydejte na návštěvu Muzea techniky a dopravy. Zblízka si zde prohlédnete neskutečné stroje – stoewera V5 z roku 1932. To je první německé auto s pohonem na přední kola. Dále jsou zde vystaveny motorky a autobusy z období Lidové republiky a také prototypy strojů, které nikdy nebyly zavedeny do výroby, např. auto Beskyd, nástupce slavného Fiata 126, přezdívaného maluch. 

Až dostanete hlad, zajděte do hospůdky Bajgle Króla Jana, hned vedle historického náměstí. Specialitou jsou zde chlebíčky z pečiva pečeného namístě se sezonní oblohou. Mají zde ale i výtečné polévky, saláty a dezerty. 

Je čas oběda? Pivovar Wyszak Browar Rodzinny nabízí místní kuchyni, která propojuje polská a německá jídla. Můžete si zde dát matjesy v oleji s koprem, pečenou bílou klobásu se zelím nebo obazdu, tedy sýrovou pomazánku s preclíkem a cibulovými kroužky. Večer se určitě vydejte do barů na bulvárech. Když je hezké počasí, otevírají podniky zahrádky, kde často hraje živá hudba.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Štětína?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Štětína se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Štětína, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Štětína?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Štětína zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích ve Štětíně

Oblíbené aerolinie na trase z do Štětína

Letový rozvrh: Štětín

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely ve Štětíně

Najít ubytování ve Štětíně