Menu

Vyhledat lety Polsko - do Polska

Ukazát filtry

Polsko

 • Katovice
 • Krakov
 • Vratislav
 • Gdańsk
 • Varšava
 • Štětín
 • Bydgoszcz
 • Obecné informace

  Úřední jazyk: polština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Polský zlotý (PLN)

 • Na OFF!

  V srpnu se v katovickém Údolí třech rybníků (Dolina Trzech Stawów) koná jedna z nejzajímavějších hudebních událostí v Evropě, tedy OFF Festival. Na čtyřech scénách lze poslouchat více než 70 skupin, které se věnují alternativní hudbě.

 • S výhledem na město

  Pokud si chcete prohlédnout nejpůsobivější panorama města, nezapomeňte se během návštěvy Slezského muzea vydat na rozhlednu na bývalé těžební věži. Rozhodně to stojí za to!

 • Najíte se dosyta

  Typickým jídlem pro tento region jsou „kluski, rolada i modro kapusta”, tedy slezský oběd. Můžete si ho dát ve většině restaurací ve Slezsku. Vyzkoušejte a uvidíte, že si bude chtít přidat.

Co si nesmíte nechat ujít v Katovicích?

Katovice byly donedávna známé především jako nejdůležitější průmyslové centrum na jihu Polska. Dodnes je okolní krajina poseta důlními věžemi a tzv. familoky, tedy domy pro horníky a jejich rodiny. Během několika posledních let se ale atmosféra města mění. Dnes je to město kultury, dobrého jídla a moderní architektury. 

Po mnoho let bylo Slezsko a také samotné Katovice spojovány s důlním průmyslem. Dnešní město je přitažlivé pro turisty nejen díky skvělým a světově oceňovaným architektonickým projektům, vydařeným revitalizacím průmyslových budov, ale také kulturním událostem, muzeím představujícím dějiny regionu ale i skvělé místní kuchyni. 

V Katovicích lze na každém kroku vidět, že město prochází promyšlenou transformací. Stačí se vydat k futuristické kulturně-sportovní aréně Spodek nebo do nedaleké Strefy Kultury (Zóny kultury) s černým jak uhlí Mezinárodním kongresovým centrem, monumentálním sídlem národní opery a s postaveným na území bývalého dolu Slezským muzeem. Slezskému muzeu určitě věnujte více času, protože má jednu z nejlepších interaktivních výstav v Evropě a rozhodně se zde nebudete nudit.

Pokud budete hledat památky, určitě se vydejte do modernistické části města, která se nachází za železničními kolejemi. Můžete se projít Stezkou moderny a najít mj. budovy Slezského vojvodského úřadu a Slezské zprávy nebo typické měšťanské domy a vily z 30. let 20. století. Nezapomeňte také navštívit malebnou a velmi módní čtvrť Nikiszowiec. Jedná se o bývalé dělnické sídliště s cihlovou zástavbou. Nachází se zde mnoho skvělých restaurací, kaváren a galerií umění. Konají se zde také festivaly pod holým nebem, které lákají mnohé návštěvníky. V létě například Pouť u babičky Anny a v rámci festivalu naivního umění Art Jarmark, v zimě Adventní trhy. 

Pokud si rádi užijete dobrou zábavu, nemůžete minout Mariackou ulici, která se nachází v samotném srdci města, nedaleko hlavního železničního nádraží. Zde se nachází většina nejlepších klubů, hospod a restaurací, které nabízejí jídlo z celého světa. Přesvědčte se, že právě zde prožijete atmosféru nikdy nekončícího večírku.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Polska?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Polska se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Polska, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Polska?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Polska zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Oblíbené aerolinie na trase z do Polska