Kdy sehnat levné letenky do Trondheimu?
Využijte ideální čas k rezervaci nejlevnějších letenek do Trondheimu
Nejlevnější zpáteční let
od 2 289 KčNejlevnější měsíc pro cestování
Červenec


Během několika sekund vám najdeme nejlepší let z nabídky více než 500 leteckých společností.
Rozšiřte vyhledávání o nejbližší letiště a flexibilní výběr termínů, abyste našli nejlevnější možnost.
Využijte doplňkové služby: cestovní pojištění, pojištění storna, pronájem auta, atrakce na místě a další.
Více než 4950 recenzí zákazníků – vyberte si ověřenou kvalitu a rezervujte s maximální důvěrou.
Využijte ideální čas k rezervaci nejlevnějších letenek do Trondheimu
Třetí největší město v Norsku proslulo jako hlavní studentské město v zemi. Sídlí zde největší norská univerzita – Norská vědecko-technologická univerzita, na které studuje kol. 36 tisíc studentů. Díky jejich přítomnosti ve městě a mnohým událostem, je Trondheim kulturním střediskem oblasti i celého Norska. Konají se zde také mnohé gastronomické festivaly a největší zemědělský trh v Norsku – proto je to také ideální místo pro ty, co hledají nová gastronomická dobrodružství.
Jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí je most Gamle Bybro na řece Nidelvě z 16. století a nacházející se hned vedle stará čtvrť s dřevěnými domky na břehu řeky, Bakklandet. Ještě před 30 lety ji město plánovalo zbořit, naštěstí se ale tak nestalo a dnes můžeme mít radost z procházky úzkými uličkami, které nás okouzlí nefalšovanou norskou atmosférou. Významnou stavbou je také katedrála Nidaros ze 12. století, která je bohatě zdobena a která byla inspirována katedrálou v Canterbury. Je největším svatostánkem v celé Skandinávii a místem, kde jsou uloženy ostatky krále Olafa II.
K místům, která stojí za návštěvu, patří také Rockheim. Jedná se o unikátní muzeum, které vypráví příběh norské populární hudební scény od 50. let 20. století až dodnes. Stojí za to také vyšplhat na pevnost nad městem Kristiansten. Byla postavena v 17. století a měla chránit město před švédskými nájezdy. Před více než 200 lety ji opustili vojáci a je skvělým vyhlídkovým místem na město a okolí.